Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 56°19′01″š. pl. 22°52′47″r. ilg. / 56.317022°š. pl. 22.879803°r. ilg. / 56.317022; 22.879803

Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija
Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija herbas
Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija
Adresas Naujoji Akmenė
Direktorius(-ė) Violeta Karalienė
Mokinių skaičius 748
Įkūrimo data 1967 m.
Uždarymo data {{{uzdarimo data}}}
Išleista laidų
Pedagogų skaičius 46

Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Naujojoje Akmenėje, V. Kudirkos g. 11, vykdanti pradinio ir pagrindinio ugdymo programas. Įstaigos kodas 300009283.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1965 m. Naujoji Akmenė tapo rajono centru. Plėtėsi cemento gamykla, daugėjo gyventojų. Tuo metu mieste buvo viena vidurinė mokykla, kurią sudarė du pastatai, buvę moksleivių namai Taikos g. ir I vidurinė mokykla, joje mokėsi 1600 mokinių. Todėl nuspręsta pradėti statyti naują mokyklą, kuriai vieta parinkta naujai statomame Kosmonautų mikrorajone. Statybos darbai pradėti 1965 m. balandžio mėn. Darbus atliko Šiaulių statybos tresto Akmenės statybos valdyba. Mokykla turėjo būti pastatyta 1966 m. rugsėjo mėn., tačiau darbai užsitęsė ir mokyklos statyba laiku nebuvo baigta. Valstybinė komisija mokyklą priėmė tik 1967 m. vasario 6 d. Atidarymo metu mokykloje buvo 22 klasės, mokėsi 867 mokiniai, dirbo 37 mokytojai.[1]

Didelę paramą tvarkant ir įrengiant klases bei kabinetus suteikė cemento gamykla ir patys mokiniai. Cemento gamyklos pagalba buvo įrengti fizikos, chemijos, biologijos kabinetai, sumontuoti ir pajungti virtuvės įrenginiai, nupirkta dalis knygų mokyklos bibliotekai. Atidarius mokyklą, nebuvo valgyklos, todėl mokiniai pietus valgė aktų salėje. Mokyklos sporto salė tuo metu buvo didžiausia visame rajone. Mokykloje buvo vietinis radijo mazgas, todėl buvo organizuojamos vietinės radijo laidos, kurias rengdavo vyresniųjų klasių mokiniai. Jų metu buvo aptariamas mokyklos gyvenimas, pažymimos svarbesnės datos. Statant mokyklą ir įrengiant klases buvo organizuojamos mokinių talkos.

1968 m. jau veikė miškininkų, fotomegėjų, šachmatininkų, kino mechanikų, ornitologų būreliai, lėlių teatras. Pirmasis vaidinimas, kurį pastatė lėlių teatras, buvo „Auksinis raktelis“. Lėles siūti ir spektaklį parengti vaikams padėjo mokytoja E. Vilkienė. Vėliau buvo suvaidinti spektakliai Aldonos Liobytės „Meškos trobelė“, „Žvaigždžių berniukas“, „Lapė sesutė“. Didžiausio pasisekimo susilaukė A. Pakeltienės vadovaujami tautinių šokių kolektyvai. 1975 m. respublikinėje dainų šventėje dalyvavo du tautinių šokių kolektyvai, vienas jų tapo respublikinio konkurso nugaletoju ir šventės lauretu. Sėkmė šokėjus lydėjo ir 1980, 1985, 1987 m. dainų šventėse. 1999 m. mokyklos šokių ansamblis „Saulėtekis“ ir jo vadovė A. Pakeltienė įvertinta respublikiniu apdovanojimu „Aukso paukštė“. 1987 m. respublikineje dainų šventėje dalyvavo mokytojos Valerijos Milerienės vadovaujamas choras.

Ilgą laiką mokykloje veikė mokyklinė girininkija. Joje dirbantys mokiniai susipažindavo su miškų gyvūnija ir augmenija, gamtos apsauga. Žiemą globojo žvėrelius ir paukštelius, o vasarą sodino medelius, prižiūrėjo jaunuolynus. Vyresniųjų klasių mokiniai 1 mėn. per vasaros atostogas dirbdavo darbo ir poilsio stovyklose Alkiškių, Kivylių ir S. Daukanto kolūkiuose. 1984 m. mokyklos darbo ir poilsio stovykla „Linelis“ pripažinta geriausia respublikoje. Pirmaisiais mokyklos darbo metais įsikūrę ir iki 2000 m. veikė „Jaunųjų medikų klubas“, kuriam vadovavo A. Pakeltienė.

Naujosios Akmenės Saulėtekio pagrindinė mokykla įsteigta 2004 m. birželio 2 d. Akmenės rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-117, skaidymo būdu reorganizuojant Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ vidurinę mokyklą ir išdalijant ją į Naujosios Akmenės Ramučių gimnaziją ir Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ pagrindinę mokyklą. 2011 m. suteiktas progimnazijos statusas.[1]

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žymūs mokiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]