Pereiti prie turinio

Naujojo Orleano uostas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Naujojo Orleano uostas
Naujojo Orleano uostas
Kraunami kroviniai Naujojo Orleano uoste
Vieta
Valstybė Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava Jungtinės Amerikos Valstijos, Naujasis Orleanas, Misisipės upė
Bendra informacija
Būklė Veikiantis
Pradėjo veikti 1718
Savininkas Luiziana
Tipas Keleivinis/krovininis
Statistika
Uosto gylis 13,71 m
Metinė krova 84 mln. t.
Konteinerių krova 840 000 TEU
Keleivių skaičius 700 000
Metinės pajamos 100 mln. $
Nuoroda portno.com/

Naujojo Orleano uostas (Port NOLA) – jūrų uostas Misisipės upės krante, Naujajame Orleane, Luizianoje. Kartu su Pietų Luizianos uostu yra administruojamas Board of Commissioners of the Port of New Orleans (priklauso Luizianos valstijai).

Uostas yra beveik Naujojo Orleano centre, apie 160 km nuo Misisipės įtekėjimo į Meksikos įlanką vietos.

Uostas turėjo didelę reikšmę Naujojo Orleano raidai nuo pat miesto įkūrimo XVIII a. Per jį vyko vergų prekyba taip pat buvo išvežamas auksas, deimantai, sidabras ir anglis į Europą.

Šiuo metu tai vienas didžiausių ir moderniausių JAV uostų. Per jį vyksta maisto produktų, javų, anglies ir naftos produktų eksportas[1] į visą pasaulį. Labai neigiamai uosto krovą ir eksportą paveikė uraganas Katrina, krovinių srautas buvo sumažėjęs iki 40 proc. ankstesnio lygio. Po uragano uostas buvo gana sparčiai atstatytas. Šiuo metu per uostą išvežama apie 84 mln. tonų krovinių per metus. Pagal šį rodiklį Naujojo Orleano uostas yra penktas pagal dydį JAV. Per metus čia apsilanko vidutiniškai 1800 jūrų laivų.[2]

Uostas ya labai svarbus plieno eksportui, taip pat jis yra antras pagal kavos importą uostas JAV po Niujorko. Per Naujojo Orleano uostą eksportuojama daugiau prekių į Lotynų Ameriką nei per bet kurį kitą JAV uostą.

Uostą valdanti bendrovė kasmet generuoja 100 mln. JAV dolerių apyvartą iš keturių paslaugų – krovinių (46%), geležinkelių (31%), kruizinių laivų (16%) ir pramoninių pastatų nuomos (7%).

Naujojo Orleano uostas yra 6-tas pagal dydį kruizinių laivų uostas JAV. 2019 m. uostas aptarnavo 1,2 milijonus keleivių ir priėmė 251 kruizinį laivą.[3] Iš šio uosto įvairios kompanijos siūlo kruizus po Karibus, Bahamus ir Meksiką.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]