Kruizinis laivas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Didžiausias pasaulyje kruizinis laivas „MS Allure of the Seas

Kruizinis laivas – keleivinių laivų tipas, kuris skirtas ilgų nuotolių kelionėms. Kruiziniai laivai suteikia galimybę ne tik keliauti ilgais maršrutais, tačiau keleiviams užsiimti įvairiomis veiklomis ir pramogomis pačiame laive. Dažniausiai kelionės tikslas nėra tam tikras maršrutas – išplaukiama ir grįžtama į tą patį uostą. Tuo jie skiriasi nuo vandenynų lainerių, kurie naudojami keleivių ir transporto plukdinimui iš vieno taško į kitą.

Kruizai tapo viena svarbiausių turizmo rūšių – skaičiuojama, kad 2011 m. visame pasaulyje šia paslauga pasinaudojo apie 19 milijono keleivių, išleisdami beveik 30 milijardų JAV dolerių.[1]

Didžiausi pasaulyje kruiziniai laivai yra kompanijos „Royal Caribbean International“ – „MS Oasis of the Seas“ ir „MS Allure of the Seas“. Šiuo metu didžiausi kruiziniai laivai naudojami maršrutams prie Karibų, Aliaskos ir Meksikos krantų.

Kruiziniuose laivuose dažniausiai yra visos komforto ir pramogų paslaugos, tai yra nuo restorantų, kavinių, naktinių klubų, SPA, baiseinų, sportų klubų iki pramoginio alpinizmo sienelių, golfo, teniso laukų ir kazino.

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]