NEC

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
NEC Corporation
日本電気株式会社
Forma Akcinė bendrovė
Pramonė Elektronika
Įkurta 1899 m. Tokijuje
Centrinė būstinė Minatas, Tokijas, Japonija
Svarbiausi darbuotojai Kaoru Yano
Nobuhiro Endo
Produkcija Telekomunikacijų tinklai, serveriai, plataus vartojimo elektronikos įrenginiai, buitinė įranga, apšvietimo įranga
Pajamos ¥3 115 424 mln. (2010 m.)
Darbuotojų 115 840 (2011 m.)
Tinklalapis NEC.com

NEC Corporation (jap. 日本電気株式会社 = Nippon Denki Kabushiki Gaisha) – tarptautinė IT bendrovė, įsikūrusi Minate (Tokijas), „Sumitomokonglomerato narė. Teikia informacinių technologijų ir telekomunikacijų tinklo sprendimus verslo įmonėms, ryšio paslaugų teikėjams bei vyriausybėms, taip pat gamina plataus vartojimo elektronikos įrenginius ir kitokią įrangą.

Iki 1983 m. vadinosi „Nippon Electric Company, Limited“. Buvo tarp 20-ies didžiausių pasaulyje puslaidininkių pardavimų lyderių, iki kol susijungė su „Renesas Technology“, taip pat vienu didžiausių puslaidininkių gamintoju.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įkurta 1899 m. liepos 17 d. kaip bendroji japonų ir amerikiečių („Western Electric“) įmonė. Tai buvo pirmoji japonų įmonė, kurios dalį kapitalo valdė užsieniečiai.[1] Specializavosi telefonų ir jungiklių gamyboje.

„NEC“ taip pat gamino integrinius grandynus, superkompiuterius, asmeninius kompiuterius, monitorius, išorinius įrenginius ir kt. Tiekė mikroschemas žaidimų konsolių gamintojams, taip pat buvo sukūrusi keletą savų, kaip kad TurboGrafx-16 ir PC-FX.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Mason 1987, p. 95.
Commons-logo.svg

Vikiteka