Muitinės kriminalinė tarnyba

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Muitinės kriminalinės tarnybos emblema

Muitinės kriminalinė tarnyba (sutr. MKT) - Lietuvos muitinės specialioji įstaiga, įsteigta 2002 m. kovai su kontrabanda ir kitais muitų teisės aktų pažeidimais ir nusikaltimais. Tarnybos steigėjas - Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

Pagal Operatyvinės veiklos įstatymą Muitinės kriminalinė tarnyba yra operatyvinės veiklos subjektas.

Teisiniai pagrindai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Muitinės kriminalinė tarnyba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos muitinės įstatymu[1], Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statutu[2], Muitinės kriminalinės tarnybos nuostatais[3], Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų etikos kodeksu[4] ir kitais teisės aktais.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Muitinės kriminalinę tarnybą sudaro 3 regioniniai skyriai (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje).

Muitinės kriminalinė tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų, susijusių su muitinės veikla, juos tirdama, gali taikyti kriminalinės žvalgybos veiksmus ir priemones. Tarnyba taip pat analizuoja informaciją, susijusią su pažeidimų tendencijomis ir priežastimis ir pagal kompetenciją imasi priemonių joms šalinti.

Muitinės kriminalinė tarnyba organizuoja prevencinio pobūdžio priemones kontrabandos ir kitų nusikaltimų užkardymui, teisės aktų nustatyta tvarka sulaiko neteisėtai gabenamas prekes, daiktus bei su jais susijusius asmenis.

Tarnyba bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos teisėsaugos ir kitomis valstybės institucijomis, kartu su jomis vykdo bendras operacijas. Ji taip pat bendradarbiauja su Europos Sąjungos institucijomis ir kitų šalių institucijomis.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]