Pereiti prie turinio

Muitinės kriminalinė tarnyba

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Muitinės kriminalinės tarnybos emblema

Muitinės kriminalinė tarnyba (sutr. MKT) - Lietuvos muitinės specialioji įstaiga, įsteigta 2002 m. kovai su kontrabanda ir kitais muitų teisės aktų pažeidimais ir nusikaltimais. Tarnybos steigėjas - Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

Pagal Operatyvinės veiklos įstatymą Muitinės kriminalinė tarnyba yra operatyvinės veiklos subjektas.

Teisiniai pagrindai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Muitinės kriminalinė tarnyba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos muitinės įstatymu,[1] Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje muitinėje statutu[2], Muitinės kriminalinės tarnybos nuostatais[3], Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų etikos kodeksu[4] ir kitais teisės aktais.

Muitinės kriminalinę tarnybą sudaro 3 regioniniai skyriai (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje).

Muitinės kriminalinė tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų, susijusių su muitinės veikla, juos tirdama, gali taikyti kriminalinės žvalgybos veiksmus ir priemones. Tarnyba taip pat analizuoja informaciją, susijusią su pažeidimų tendencijomis ir priežastimis ir pagal kompetenciją imasi priemonių joms šalinti.

Muitinės kriminalinė tarnyba organizuoja prevencinio pobūdžio priemones kontrabandos ir kitų nusikaltimų užkardymui, teisės aktų nustatyta tvarka sulaiko neteisėtai gabenamas prekes, daiktus bei su jais susijusius asmenis.

Tarnyba bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos teisėsaugos ir kitomis valstybės institucijomis, kartu su jomis vykdo bendras operacijas. Ji taip pat bendradarbiauja su Europos Sąjungos institucijomis ir kitų šalių institucijomis.

  1. „Lietuvos Respublikos muitinės įstatymas“. 2004 m. balandžio 27 d. įstatymas Nr. IX-2183. Lietuvos Respublikos Seimas. Nuoroda tikrinta 2024-03-09.
  2. Tarnybos muitinėje statutas
  3. MKT nuostatai[neveikianti nuoroda]
  4. „Dėl Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų etikos kodekso patvirtinimo“. 2006 m. gruodžio 27 d. įsakymas Nr. 1B-888. Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Nuoroda tikrinta 2024-03-09.