Monetų namai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Monetų namai
FormaUAB
Centrinė būstinėLvovo g. 25, Vilnius, Lietuva Lietuva
ProdukcijaKolekcinės monetos, įvairūs medaliai ir kiti gaminiai.[1]
Įplaukos2 000 000 - 3 000 000€ (2017 m.)[2]
Darbuotojų15
Tinklalapiswww.monetunamai.lt

Monetų namai – įvairių monetų kalyklų atstovai ir oficialūs kolekcinių monetų bei medalių platintojai Lietuvoje. Nuo 2009 metų veikianti uždaroji akcinė bendrovė „Monetų namai“ priklauso norvegiško kapitalo[3][4] įmonių grupei „Samlerhuset Group"[5].

„Monetų namai“ yra įsikūrę Vilniuje, 2018 m. duomenimis, įmonėje dirbo 15 žmonių[6].

„Monetų namai“ yra vieni iš įmonių grupės ,,Samlerhuset Group"[5] narių: šiuo metu grupė turi padalinius ir vykdo veiklą 14-oje Europos šalių, tokių kaip: Norvegija, Švedija, Danija, Suomija, Jungtinė Karalystė, Airija, Belgija, Slovakija, Čekija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija ir Vengrija.

Įmonių grupei priklauso anksčiau valstybinė, o dabar privati seniausia Norvegijos kalykla[7], veikianti nuo 1686 m., kasmet kaldinanti Nobelio taikos premijos medalį.

„Monetų namai“ įregistruoti 2008 m., vadovu paskirtas Tuomo Juhani Hinkkanen. Nuo 2009 metų veikiantys „Monetų namai“ priklauso „Samlerhuset Group“ įmonių grupei.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvoje „Monetų namai“ įvairiomis progomis išleidžia atminimo medalius ir monetas, taip pat atstovauja partneriams, leidžiantiems medalius ir monetas kitose šalyse.[8]

„Monetų namai“ leidžia medalius ir monetas istoriniams įvykiams, progoms ir vietoms Lietuvoje atminti naudojant auksą, sidabrą ir kitus metalus, prekiauja numizmatinėmis vertybėmis ir joms kolekcionuoti skirtais aksesuarais. „Monetų namai“, kaip įmonių grupės „Samlerhuset“ narė, yra daugiau kaip 50 numizmatikos objektus leidžiančių šalių atstovė, platinanti numizmatinius gaminius, kuriuos leidžia šie emitentai:

Kitos veiklos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Monetų namai“, kaip „Samlerhuset Group“ nariai, remia sąžiningai išgauto aukso judėjimą. „Samlerhuset Group“ iniciatyva iš sąžiningai išgaunamo aukso buvo nukaldintas Nobelio taikos premijos medalis,[9][10]

kuris buvo įteiktas 2016 m. Nobelio taikos premijos laureatui Kolumbijos prezidentui Juanui Manueliui Santosui Calderónui.

Įmonių grupė „Samlerhuset Group“ ir jos vienijamos įmonės prisideda prie sąžiningai išgaunamo aukso iniciatyvos. 2004 m.[11] buvo įkurtas Atsakingos kasybos aljansas, kurio tikslas paskatinti nedideles kasybos organizacijas prisijungti prie socialiai atsakingos ir aplinkai draugiškos veiklos, tuo pačiu metu pagerinti jose dirbančių žmonių ir jų šeimos narių gyvenimo sąlygas.

Apie Atsakingos kasybos aljansą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Atsakingos kasybos aljansas dirba siekdamas pagerinti sąlygas auksakaliams ir yra sukūręs Sąžiningos kasybos sertifikatą[11], kurį suteikia tik atsakingai veikiančioms kasybos įmonėms, taip suteikdamas joms prieigą prie tarptautinių aukso rinkų.

Prie Atsakingos kasybos aljanso yra prisijungusios 120 kompanijų iš 21 šalies, kurios naudoja garbingai išgautą auksą taip suteikdamos papildomą vertę savo produktams.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]