Mohammed Waheed Hassan

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Mohammed Waheed Hassan
MaldyvaiMaldyvų prezidentas
Mohammed Waheed Hassan
Gimė 1953 m. sausio 3 d. (71 metai)
Malė, Maldyvuose
MaldyvaiMaldyvų prezidentas
Ėjo pareigas 2012 m. vasario 7 d. – iki dabar
Ankstesnis Mohamedas Našidas
Partija Nacionalinė vienybės partija
Išsilavinimas Stanfordo universitetas
Vikiteka Mohammed Waheed Hassan

Mohamedas Vahidas Hasanas (angl. Mohammed Waheed Hassan; g. 1953 m. sausio 3 d.) – dabartinis Maldyvų prezidentas, savo pareigas einantis nuo 2012 m. vasario 7 d. Prieš tapdamas prezidentu, ėjo viceprezidento pareigas ir buvo laikomas pirmuoju demokratiškai išrinktu viceprezidentu.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mohamedas Vahidas gimė 1953 m. sausio 3 d. Malė mieste, Maldyvuose. Jis buvo vyriausias vaikas 10-ies vaikų šeimoje. 1980 m. Vahidas tuometinio prezidento Maumumo Abdul Gajuno buvo paskirtas į konstitucijos asamblėją, sušauktą siekiant pakeisti šalies konstituciją. Supratęs, jog negalės įvykdyti jokių didesnių reformų, jis išvyko į JAV, kur studijavo Stanfordo universitete. Baigęs studijas universitete, Wahidas grįžo į Maldyvus, kur 1989 m. gavo vietą parlamente.

1992 m. Wahidas su šeima vėl paliko Maldyvus ir įsidarbino UNICEF. Jis dirbo Tanzanijoje, Bangladeše, vėliau Niujorke, JAV. 2001 m. jis buvo paskirtas į Katmandu, Nepale, kur vadovavo įvairiems ten vykdomiems projektams.

Po karjeros UNICEF, Wahidas grįžo į Maldyvus ir 2008 m. buvo išrinktas viceprezidentu, o 2012 m., atsistatydinus prezidentui Mohamedui Našidui, užėmė prezidento postą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Politinis postas
Prieš tai:
Mohamedas Našidas
Maldyvų prezidentas
2012–dabar
Po to: