Mijo tiltas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Mijo tiltas
Vieta Prancūzija
Ilgis 2 460 m
Plotis 32 m
Aukštis 343 m
Pastatytas 2004 m.

Mijo tiltas arba Mijo viadukas (pranc. Viaduc de Millau) – Prancūzijoje esantis aukščiausias pasaulyje tiltas skirtas transporto priemonių eismui. Jo aukštis virš žemės siekia net 343 m.

Statyba ir tilto bruožai bei paskirtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2004 m. gruodžio 14 d. Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas iškilmingai atidarė Milau viaduką, esantį automagistralėje A 75, jungiančioje Klermon Feraną su Bezijė. Milžiniško viaduko statybos darbai užtruko trejus metus. Pastačius viaduką atsirado galimybė kirsti Tarn slėnį be sustojimo, sutrumpinus kelionės laiką 45 minutėmis ir 62 km kelyje Paryžius – Perpigan. 2,4 km ilgio ir rekordinio 343 metrų aukščio viadukas – įmonės Compagnie Eiffage du Viaduc de Milan statinys. Septynios atramos, iš kurių aukščiausia iškilusi į 341 m, remia 36 000 tonas sveriančius metalinius karkasus ir gelžbetonio plokštes.

Aukščiausia viaduko atrama (341 m) yra truputi aukštesnė už Eifelio bokštą. Atramos pastatytos ant 200 m² pamatų, o jų viršūnių, besijungiančių su kelio dangos plokštėmis, plotas – 30 m². Tikimasi, kad tokia konstrukcija bus atspari galimiems seisminiams smūgiams. Viadukas yra lengvai pasviręs tiek horizontalioje, tiek vertikalioje plokštumoje. Vertikalusis pasvirimas yra 3 proc. iš šiaurės į pietus. Horizontalus skirtas išvengti vairuotojus klaidinančio susidaromo optinio vaizdo, t. y. atramos lygiuojamos taip, kad nebūtų matomas kolonų miškas. Dėl to statinys yra lengvai pasviręs į rytus Bezijė kryptimi.

Statyba buvo vykdoma su specialiais, iš palydovo valdomais kranais. Kiekviena viaduko atrama statyta iš 16 sekcijų, po 2230 tonų. Sekcijos surinktos iš 60 tonų masyvų, kurių plotis 60 metrų, ilgis 17 metrų.

Mijo tiltas ir miestas