Miškų konduktorius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Miškų konduktorius (rus. лесной кондуктор) – laipsnis/pareigybė Rusijos imperijos Girininkų korpuse, egzistavęs 1845–1917 m.

Įvestas 1845 m. balandžio 2 d. Rusijos imperijos valstybės turto ministro raštu „Apie miškų valdymo pertvarką“ (О преобразовании лесного управления), patvirtintu imperatoriaus. Miškų konduktorius skirdavo gubernijos girininkas (губернский лесничий) iš asmenų, baigusių Jėgerių mokyklą. Pagal tai laipsnis ir pavadintas, nes konduktorių laipsnius galėjo gauti specialistai, baigę inžinerines, miškų ir pan. profesines mokyklas, bet konduktorių laipsniai nesiekė rangų lentelės klasių lygio.

Vėliau į šias pareigas skirdavo asmenis, baigusius žemesniąsias miškų mokyklas, vidurines žemės ūkio mokyklas, žemdirbystės mokyklų absolventus su 1 ar 2 laipsnio diplomais. Asmenys, miškų ūkio mokslus baigę užsienyje, turėjo pateikti liudijimą, kad Rusijoje baigė vidurinio mokslo įstaigą, arba turėjo išlaikyti bendrojo lavinimo disciplinų egzaminus.

Miškų konduktoriai būdavo girininko padėjėjais. Jų pareigos:

  • miškų sargybos priežiūra,
  • miško naudojimo taisyklių priežiūra,
  • protokolų rašymas sulaikius pažeidėjus
  • ir kt.

Dalis miškų konduktorių tarnavo:

  • Miškų departamente žemutinio lygio pareigose,
  • Miškų tvarkymo partijų žemutinėse techninėse pareigose.

Girininkų korpusas pradžioje buvo karinė organizacija, ir miškų konduktoriai atitiko kuopos vado lygį. 1869 m. organizacija buvo pervesta į civilines, tad miškų konduktoriai, tarnavę valstybės tarnyboje ar užėmę miškų ūkio pareigas pas privačius miškų savininkus, ištarnavę konduktoriais 4 (1 laipsnio konduktoriai) ar 6 metus (2 laipsnio konduktoriai), turėjo teisę pretenduoti į kolegijos registratoriaus laipsnį.

Pagal 1912 m. birželio 25 d. etatinius sąrašus miškų konduktorius priskirtas XIV rangų lentelės klasei.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]