Pereiti prie turinio

Metroid Prime

Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.
Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Metroid Prime
Kūrėjas Retro Studios“,
Nintendo
Leidėjas Nintendo
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data ŠA2002 m. lapkričio 11 d.
EU2003 m. vasario 28 d.
JP 2003 m. kovo 21 d.
Žanras (-ai) fantastikos, nuotykių
Režimas Vieno
Reitingai ESRB: Teen (T, 13+)
Platforma GameCube,
Nintendo Wii
Versija
Variklis
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys Metroid

Metroid Prime – 2002 m. fantastinis veiksmo ir nuotykių kompiuterinis žaidimas, kurį sukūrė JAV „Retro Studios“ studija ir išleido Japonijos „Nintendo“ kompanija „GameCube“ žaidimų konsolei. 2009 m. išleista adaptacija „Nintendo Wii“ konsolei rinkinyje „Metroid Prime: Trilogy“, kuri vėliau pritaikyta žaisti „Wii U“ konsole.

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Metroid Prime“ sukūrė JAVRetro Studios“, priklausanti Japonijos „Nintendo“ kompanijai. Tai buvo pirmasis studijos žaidimas nuo jos įkūrimo. Sukurtas konsultuojantis su „Nintendo“, kuriai priklauso „Metroid“ franšizė, kūrybiniais padaliniais. „Metroid Prime“ yra penktasis „Metroid“ žaidimų serijos žaidimas ir pirmasis 3D grafikos. 2004 m. išleistas žaidimo tęsinys „Metroid Prime 2: Echoes“. 2009 m. žaidimas adaptuotas „Nintendo Wii“ konsolei ir galimas žaisti su „Nintendo Wii U“.

„Metroid Prime“ savo metu buvo vienu iš aukščiausiai įvertintų ir vertinamas vienu iš geriausių dešimtmečio kompiuterinių žaidimų. Metacritic svetainės suvestinės duomenimis, žaidimą kritikai įvertino vidutiniškai 97 balų iš 100 vidurkiu.[1] IGN tinklalapio vertinimu, „Metroid Prime“ − geriausias žaidimas „GameCube“ konsolei[2], pagal gamesradar.com − antras geriausias.[3]

„Metroid Prime“ pardavimai „GameCube“ konsolei vertinami 2,82 mln. vnt.[4]

Mechanika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Metroid Prime“ yra vieno žaidėjo žaidžiamas 3D grafikos žaidimas. Žaidėjas valdo pagrindinę „Metroid“ žaidimų heroję Samus Aran iš pirmojo asmens perspektyvos taip, tarsi matytų vaizdą pro Samus šalmo vizorių. Samus Aran yra apsivilkusi kovos kostiumą-šarvus, kurį galima transformuoti į riedantį rutulį − šiuo atveju veiksmas vykdomas iš trečiojo asmens persektyvos, tačiau riedant rutuliu Samus negali šaudyti, tik naudotis bombomis. Samus kovos kostiumo transformavimas į rutulį yra būtinas norint įveikti siaurus plyšius ar atidaryti duris. Šaudymo režimas yra organizuotas taip, kad žaidėjas pirma turi užfiksuoti taikinį, neskaitant durų, kurios atsidaro nuo apytikslio pataikymo. „Nintendo Wii“ versijoje įvesta įvairių pakeitimų valdymo schemoje, pritaikant ją judesiui jautriems valdikliams.

Žaidimo veiksmas vyksta fantastinės nežemiškos planetos ateivių bazėje, kur pagrindinė herojė kovoja su kosmoso piratais ir mutavusiais planetos gyvūnais. Žaidimo struktūra primena atvirojo pasaulio, t. y., galima grįžti į pabuvotas vietoves ir ieškoti būdų patekti į anksčiau neprieinamas vietas. Žaidime galima naudotis žemėlapiu. Didelę veiksmo dalį užima ieškojimai ir galvosūkių sprendimai. Naudodamasi skeneriu Samus gali nuskenuoti praktiškai visus išsiskiriančius aplinkos objektus. Nuskenavus objektą parodoma įvairi informacija apie jį, iš kurios aiškėja žaidimo siužetas. Kai kuriais atvejais skenavimą būtina atlikti norint pereiti į kitus lygius, pvz., aktyvuoti liftą, atidaryti vartus.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Metroid Prime“ žaidimo kadras. Žaidimo veiksmas daugiausiai vyksta iš pirmojo asmens perspektyvos matant vaizdą iš Samus Aran šalmo.

Seniai seniai, ateivių rūšis Čiozo (Chozo) buvo įkūrę koloniją Tallon IV planetoje. Po kurio laiko į planetą nukrito meteoritas, iš kurio pasklido pavojingas elementas Phazon, kuris apnuodijo aplinką naikindamas gyvybę arba priversdamas išgyvenusias rūšis mutuoti. Čiozo ateiviai bandė sukontroliuoti elemento plitimą, bet nesugebėjo ir turėjo bėgti iš planetos. Prieš išvykdami jie uždengė meteorito kraterį uždarydami Phazon planetos viduje.

Kosmoso piratai atrado planetą Tallon IV ir pradėjo studijuoti Phazon savybes. Jie panaudojo jo galias atkurti dirbtinio intelekto būtybę Mother Brain ir savo lyderį Ridley, kuriuos Samus Aran anksčiau sunaikino. Samus Aran užfiksuoja pagalbos signalą, kuris ją atveda prie kosminės stoties, besisukančios apie Tallon IV planetą. Įžengusi į stotį Samus atranda išsekusius arba žuvusius kosmoso piratus ir supranta, kad pateko į biologinių bandymų su planetos Tallon IV gyvybės rūšimis stotį. Ji susikauna su milžinišku mutavusiu vabzdžiu ir jį nugali.

Prieš sprogstant stočiai Samus Aran pamato būtybę, panašią į anksčiau jau jos sunaikintą Ridley, kuri nuskrenda į Tallon IV planetą. Samus paseka ją, bet praranda ryšį ir nusileidžia į planetos paviršių ties išmirusios Čiozo ateivių rūšies buvusios kolonijos griuvėsiais…

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.