Mergiūnų koplyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 56°15′47″š. pl. 23°28′13″r. ilg. / 56.262987°š. pl. 23.470195°r. ilg. / 56.262987; 23.470195

Kazimiero-bazn-kryzius-64.png
Mergiūnų koplyčia
Mergiūnų koplyčia.JPG
Vyskupija Šiaulių
Dekanatas Joniškio
Savivaldybė Joniškio rajonas
Gyvenvietė Mergiūnai
Statybinė medžiaga mūras
Pastatyta po 1930 m.

Mergiūnų Šv. Izidoriaus koplyčia – mūrinė koplyčia Joniškio rajone, Joniškio seniūnijoje, Mergiūnų kaimo kapinėse. Pasiekiama nuo plento  153  JoniškisŽagarėNaujoji Akmenė  šiauriau Kalnelio žvyrkeliu pasukus apie 1 km į pietvakarius.

Koplyčia yra Joniškio rajono „Piligrimų kelyje“, šalia pastatyta informacinė lenta. Koplyčiai suteiktas Šv. Izidoriaus[1] vardas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2015 m.

Mergiūnų Šv. Izidoriaus koplyčia buvo pradėta statyti 1930 m. kraštiečio Ignaco Jurevičiaus iniciatyva ir pastangomis. Pastatęs koplyčią, Jurevičius ją padovanojo Joniškio parapijos bažnyčiai su sąlyga, kad kasmet čia bus laikomi Šv. Izidoriaus atlaidai. Po II pasaulinio karo Mergiūnų koplyčia buvo pradėta niokoti. Koplyčia 1995 m. buvo restauruota ir prikelta naujam gyvenimui.

Mergiūnų kaimelyje belikusios vos kelios sodybos. Sovietmečiu koplyčioje buvo sandėlis, kaime veikė lentpjūvė, buvo ferma, tvenkinys. Šiandien viso to jau nelikę. Mergiūnai ribojasi su Maldeniais. Maldenių bendruomenė, nusprendusi, kad jų kaime nėra tokių vertingų architektūros objektų, kaip gretimo Mergiūnų kaimo koplyčia, nusprendė 2007 m. suremontuoti šį sakralinį pastatą. Maldenių kaimo bendruomenė kasmet kraštiečių susiėjimą rengia prie Mergiūnų koplyčios. Šioje koplyčioje kasmet vyksta atlaidai, po kurių ten pat šalia esančioje R. ir I. Laucių sodyboje jau daugiau kaip dešimtmetį organizuojami kraštiečių susiėjimai.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg