Pereiti prie turinio

Mass Effect 2

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Mass Effect 2
Kūrėjas BioWare
Leidėjas Electronic Arts
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data Xbox 360 ir Microsoft Windows
2010 m. sausio 26 d.
PlayStation 3
2011 m. sausio 18 d.
Žanras (-ai) Veiksmo RPG, trečiojo asmens šaudyklė
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai PEGI: 18
USK: 16
Platforma Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3
Versija
Variklis Unreal Engine 3
Platinimas Optinis diskas, parsisiuntimas internetu
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys Mass Effect, Mass Effect 3

Mass Effect 2 – kompiuterinis veiksmo vaidmenų žaidimas, sukurtas bendrovės „BioWare“ ir išleistas „Electronic Arts“. Microsoft Windows ir Xbox 360 versijos buvo išleistas 2010 m. sausio 26 d., o PlayStation 3 versija pasirodė 2011 m. sausio 18 d. Tai antroji „Mass Effect“ trilogijos dalis.

Žaidimo veiksmas vyksta Paukščių Tako galaktikoje XXII a., kur žmonijai pavojų kelia nežemiškos vabzdžius primenančios būtybės, žinomos kaip Collectors. Žaidėjas valdo elitinį žmogų karį vardu Commander Shepard, kuris turi suburti įvairiais gabumais pasižyminčių asmenų grupę ir užsitikrinti jų lojalumą tam, kad įveiktų priešus savižudiškoje misijoje. Perkėlus išsaugotus žaidimo duomenis iš ankstesnės dalies, galima įtakoti žaidimo istorijos eigą.[1]

Pirmosios dalies kompozitorius Jack Wall sukūrė muziką ir šiam žaidimui. Garso takelis pasižymi tamsesne ir brandesne muzika, kuri derinasi su žaidimo atmosfera. „Mass Effect 2“ žaidimui buvo išleista daugybė parsisiunčiamo turinio papildymų, pridedančių tiek naujos ginkluotės, tiek ir naujų misijų.

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tai trečiojo asmens perspektyvos veiksmo-vaidmenų žaidimas. Pradėdamas žaidimą žaidėjas turi galimybę importuoti išsaugotus duomenis iš ankstesnės dalies arba pasirinkti žaisti už numatytąjį veikėją. Nusprendus perkelti išsaugotus duomenis, ankstesni žaidėjo atlikti sprendimai gali pakeisti žaidimo siužeto plotmę.[1] Žaidime viso yra šešios klasės, kurių kiekviena yra įgudusi naudotis skirtinga ginkluote.[2] Pvz., avangardo (Vanguard) klasė specializuojasi artimoje kovoje ir naudoja šratinius šautuvus ar pistoletus kulkosvaidžius, tuo tarpu infiltratoriaus (Infiltrator) klasė pasikliauna stealth kovos sugebėjimais ir naudoja snaiperinius šautuvus.[3]

Žaidimo eigoje žaidėjas renka patirties taškus, už kuriuos galima tobulinti veikėjų sugebėjimus.[4] Visiškai užkėlus tam tikro sugebėjimo lygį, galima pasirinkti tolimesnį jo plėtojimą.[4]

Šioje dalyje didesnis dėmesys buvo skiriamas trečiojo asmens šaudyklės elementams, t. y. buvo pridėtas amunicijos limitas ir automatinė gyvybių atsistatymo sistema, taip pat buvo patobulinta kovos sistema.

Atsiliepimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Mass Effect 2“ buvo komerciškai sėkmingas ir susilaukė didelio pripažinimo iš video žaidimų leidinių. Tokios internetinės žaidimų vertinimo svetainės kaip GameRankings ir Metacritic AK versiją atitinkamai įvertino 94,52 %[5] ir 94/100[6], Xbox 360 ir PS3 versijos susilaukė panašaus įverčio. Kritikai bendrai gyrė interaktyvią žaidimo istoriją, tikroviškus veikėjų charakterius, meninį žaidimo apipavidalinimą ir kovos sistemą.[1] Kai kurie apžvalgininkai išreiškė susirūpinimą dėl žaidimo supaprastinimo lyginant jį su pirmąja dalimi. „Mass Effect 2“ pelnė daugybę apdovanojimų, įskaitant metų žaidimo apdovanojimą 14-uose Interaktyvių pasiekimų apdovanojimuose bei 2011 m. BAFTA geriausio žaidimo apdovanojimą.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 1,2 Erik Brudvig (2010-01-23). „Mass Effect 2 Review“. IGN. Suarchyvuota iš originalo 2010-01-26. Nuoroda tikrinta 2012-07-04.
  2. BioWare, red. (2010). Mass Effect 2 North American instruction manual. BioWare. pp. 15–20.
  3. Jacek Halas. „World Atlas - The basics - Starting a new game“. gamepressure.com. Suarchyvuota iš originalo 2013-01-23. Nuoroda tikrinta 2012-07-09.
  4. 4,0 4,1 BioWare, red. (2010). Mass Effect 2 North American instruction manual. BioWare. p. 3.
  5. http://www.gamerankings.com/pc/944906-mass-effect-2/index.html Archyvuota kopija 2013-10-25 iš Wayback Machine projekto.
  6. http://www.metacritic.com/game/pc/mass-effect-2