Marion Zimmer Bradley

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Marion Zimmer Bradley
Gimė 1930 m. birželio 3 d.
Olbanis, JAV
Mirė 1999 m. rugsėjo 25 d. (69 metai)
Berklis, JAV
Pseudonimas Morgan Ives, Miriam Gardner, John Dexter, Lee Chapman
Pilietybė amerikietė
Profesija Rašytoja, redaktorė
Žanrai Fantastika, mokslinė fantastika
Žymiausi darbai „The Mists of Avalon“
Oficiali svetainė

Marion Eleanor Zimmer Bradley (1930 m. birželio 3 d. – 1999 m. rugsėjo 25 d.) – maginės fantastikos rašytoja, rašiusi nemažai gana feministinės tematikos romanų, iš kurių vienas garsiausių yra „The Mists of Avalon“ („Avalono miglos“). Neretai vadinama inicialais MZB.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bradley gimė Didžiosios depresijos laikais. Pradėjo rašyti 1949 m., 1952 m. pardavė pirmąjį kūrinį. 1949 m. spalio 26 d. ištekėjo už Roberto Aldeno Bradley, bet 1964 m. gegužės 19 d. pora išsiskyrė. 6-tajame dešimtmetyje dalyvavo lesbietiškos grupės „The Daughters of Bilitis“ veikloje.

Išsituokusi su pirmuoju vyru, 1964 m. birželio 3 d. ištekėjo už Walterio Breeno. Su juo negyveno nuo 1979-tųjų, tačiau išsiskyrė tik 1990 m. gegužės 9 d.

1965 m. įgijo bakalauro laipsnį (Bachelor of Arts) Hardin-Simmons universitete Abilenės mieste Teksase. Po to persikėlė į Berklį Kalifornijoje ir studijas tęsė Berklio universitete.

Sūnus Davidas Bradley ir brolis Paulas Edwinas Zimmeris taip pat yra fantastikos rašytojai. Dukra Moira Stern – profesionali arfininkė ir dainininkė.

Marion Zimmer Bradley mirė Alta Bates medicinos centre Berklyje po širdies smūgio. Pelenai išbarstyti ant kalvos Glastonbury Tor Anglijoje.