Mariah Carey

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Mariah Carey
Biografija
Gimė1969 m. kovo 27 d. (55 metai)
Hantingtonas, Niujorko valstija, JAV
ŽanraiR&B, pop, hip hop, soul
Veikladainininkė, dainų autorė, aktorė, muzikos prodiuserė
Instrumentaivokalas
Aktyvumo metai1988-dabar
Įrašų kompanijaColumbia, Virgin, MonarC, Island, Def Jam, Epic
Svetainėmariahcarey.com

Maraja Keri (angl. Mariah Carey; g. 1969 m. kovo 27 d.) – JAV dainininkė, dainų rašytoja, muzikos prodiuserė, muzikos klipų režisierė ir aktorė.

Gyvenimas, muzika ir karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

   Šį biografinį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai.

Vaikystė ir jaunystė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Carey gimė Hantingtone, Long Ailande, Niujorko valstijoje. Ji buvo trečias ir jauniausias vaikas šeimoje. Motina Patricia Carey buvo profesionali operos dainininkė ir vokalo mokytoja, o tėvas Alfred Roy – aeronautikos inžinierius. Jos tėvai išsiskyrė, kai Mariah Carey buvo treji metai. Po išsiskyrimo Mariah nedažnai susitikdavo su tėvu, o motina turėjo dirbti keliuose darbuose, kad išlaikytų šeimą.

Mergaitė daug laiko praleisdavo viena namuose, o muzika tapo puikia laiko leidimo forma. Mariah dainuoti pradėjo maždaug trejų metų, jos motina tuomet išgirdo ją mėgdžiojant Verdžio operą „Rigoletto“ italų kalba. Mariah Carey baigė Harborfildo vidurinę mokyklą (Harborfield’s high school) Niujorke. Dėl jos užimtumo įrašų studijose, Mariah dažnai nedalyvaudavo pamokose; dėl to klasės draugai ją praminė „miražu“. Darbas „Long Island“ scenoje jai suteikė galimybę dirbti su tokiais muzikantais, kaip Gavin Christopher ir Ben Margulies, kuris padėjo jai išleisti pirmąją muzikinę kasetę.

Atsikėlusi į Niujorką, Mariah dirbo samdomus darbus, kad susimokėtų nuomą. Taip pat ji baigė 500 valandų paskaitas Grožio Mokykloje. Galiausiai ji tapo laisvojo stiliaus dainininkės Brendos K. Starr pritariančiąja dainininke. 1988 metais vakarėlyje Carey susitiko su Kolumbijos įrašų studijos vadovu Tommy Mottola, čia Starr jam davė Mariah Carey įrašą. Tommy paklausė įrašo ir liko sužavėtas. Nuo tada ir prasidėjo Mariah kelias į šlovę.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiti albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Video/DVD[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]