Manuelis II Megas Komninas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Manuelis II Megas Komninas
Komninų dinastija
Visas vardas Manouēl II Megas Komnēnos
Gimė apie 1323/24 m.
Mirė 1333 m. vasario 21 d.
Tėvas Andronikas III Megas Komninas
Trapezundo imperatorius
Valdė 1332 m.
Pirmtakas Andronikas III Megas Komninas
Įpėdinis Bazilijus Megas Komninas

Manuelis II Megas Komninas (gr. Μανουήλ Β΄ Μέγας Κομνηνός, Manouēl II Megas Komnēnos, g. apie 1323/24 m. – m. 1333 m. vasario 21 d.) – Komninų dinastijos vienuoliktasis Trapezundo imperatorius, valdė 1332 m.[1]

Manuelis II buvo Trapezundo imperatoriaus Androniko III nesantuokinis sūnus. Po tėvo mirties 1332 m. Manuelis II imperatoriumi tapo būdamas aštuonerių metų.

Per jo aštuonių mėnesių valdymą, Trapezundą užpuolė Chalibijos emyras Bairamas–bekas, kurio armijai pavyko gana giliai įsiskverbti į Trapezundo imperijos gilumą, bet šis greitai buvo išvytas iš šalies. Nežiūrint į šią karinę pergalę, Manuelio II ir jo šalininkų padėtis šalyje buvo labai nestabili. Sostinės probizantiškoji partija norėjo, kad iš Konstantinopolio į šalį sugrįžtų, Manuelio II dėdė, Bazilijus.

1332 m. rugsėjo 22 d., sugrįžęs Bazilijus šalyje įvykdė valdžios perversmą, o Manuelis II buvo ištremtas į vienuolyną. 1333 m. vasario 13 d. prasidėjo Manuelį II palaikančiųjų sukilimas, kuris buvo nuslopintas, o buvusiam imperatoriui Manueliui II įvykdyta mirties bausmė – nukirsta galva[2].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Manuelis II Megas Komninas
Gimė: apie 1323/24 m. Mirė: 1333 m. vasario 21 d.
Karališkieji titulai
Prieš tai:
Andronikas III Megas Komninas
Trapezundo imperatorius
1332 m.
Po to:
Bazilijus Megas Komninas