Makaronų salotos

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Makaronų salotos
Salotos su majonezu

Makaronų salotossalotos, kurių pagrindą sudaro viena ar daugiau makaronų rūšių, dažniausiai pagardintos aliejumi, majonezo ir kitais padažais. Paprastai patiekiamos kaip užkandis, garnyras arba pagrindinis patiekalas. Makaronų salotos dažnai ruošiamos pavasarį ar vasarą, bet gali būti patiekiamos ištisus metus. Diskutuojama dėl to, ar makaronų salotos tikrai yra „salotos“, nes jose pagrindinis ingredientas yra makaronai, o ne daržovės.

Salotoms gaminti naudojamos sudedamosios dalys labai skiriasi, priklausomai nuo regiono, restorano, sezono ar virtuvės šefo. Salotos gali būti visiškai paprastos, kaip šalti makaronai, sumaišyti su majonezu, arba sudėtingesnės, kai derinamos kelios rūšys makaronų su įvairiais padažais, šviežiais, konservuotais arba virtais ingredientais. Prie įprastų makaronų pridedami ditalini makaronai,[1] daržovės, ankštiniai augalai, sūriai, riešutai, žolelės, prieskoniai, mėsa, paukštiena arba jūros gėrybės.[2] Brokoliai, morkos, kukurūzai, agurkai, alyvuogės, svogūnai, pupelės, avinžirniai, pipirai ir parmezano arba fetos sūriai yra populiarūs ingredientai, paprastai esantys Šiaurės Amerikos salotų baruose.

Dažnai rekomenduojama išvirtus makaronus, kad jie nesuliptų, nuskalauti prieš dedant į salotas. Galima alternatyva – į makaronus įmaišoma aliejaus (pvz., alyvuogių aliejaus), be to, makaronai paskleidžiami atvėsti ir jie nesulimpa dėl aliejumi padengto paviršiaus.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka

  1. „Ditalini Chopped Salad“. St. Louis Post-Dispatch. 2015-08-15. Nuoroda tikrinta 2014-09-16. 
  2. „Seafood Pasta Salad“. Australian Women's Weekly . 2015-08-15. Nuoroda tikrinta 2014-09-16.