MTZ-50

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
„MTZ-50“ apvaliu gautu
Eksportui skirtas „MTZ-50“
Modfikacija „MTZ-52“
„MTZ-50“ gamykla
„MTZ-52“ skirtas kariuomenės reikmėms

MTZ-50 (rus. МТЗ-50) – „Belarus“ markės traktoriai. Jie gaminti iki 1985 m. Per visą šio traktoriaus gamybos laiką pagaminta 1 256 800 vienetų. Jie tapo papuliarūs dėl universalumo ir įvairių panaudojimo galimybių, taip pat dėl paprasto ir sąlyginai pigaus remonto.

Techninis aprašymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„MTZ-50“ turėjo „D-50“ variklį, kuris išvystė 55 AG (41 kW) ir turėjo 9 (+1) pavaras, leidusias jam leido pasiekti 25 km/h greitį. Variklis gali būti užvedamas starteriu arba paleidimo varikliu. Traktoriaus gabaritiniai matmenys: ilgis 3810 mm; plotis 1970 mm; aukštis 2470 mm. Traktorius svėrė 2,9 t. Taip pat buvo gaminamas modelis, turintis keturių varomųjų ratų sistemą; jis vadinamas MTZ-52.

Išvaizda[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmaisiais gaminimo metais buvo gaminami suapvalintu variklio gaubtu, bet vėliau buvo pakeistas į labiau kampuotą. Kabina taip pat apvalių formų, bet ji nepakito per visą gaminimo laikotarpį. Kabinos stogas buvo pusiau brezentinis, pusiau skardinis. Kabinos stogo priekinėje dalyje buvo ventiliatorius, skirtas kabinos vėdinimui. Šoniniai ir galinis langai buvo stumdomi.

Modifikacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

MTZ-50 turėjo įvairių modifikacijų, kurios leido jį panaudoti įvairiose ūkininkystės šakose:

  • „MTZ-50Ch“ pasižymėjo specialia priekinių ratų konstrukcija, kuri buvo pritaikyti darbui medvilnės laukuose.
  • „MTZ-50R“ turėjo pusiau vikšrinę važiuoklę, skirtą darbui ryžių laukuose.
  • „MTZ-50V“ pritaikytas darbui vynuogynuose.

Eksportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„MTZ-50“ buvo eksportuojami į daugelį šalių, bet daugiausiai į Vakarų Europą. Mechaniškai jie niekuo nesiskyrė nuo įprastų modelių. Eksportui skirti traktoriai buvo dažomi raudonai, įprastiniai – mėlynai.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]