Lietuvos teriologų draugija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Lietuvos teriologų draugijos leidinys

Lietuvos teriologų draugija – Lietuvos visuomeninė organizacija, kurios nariai tyrinėja ir populiarina žinduolius, veikianti nuo 1980 m. Vilniuje, Akademijos g. 2, Vilniaus universiteto Ekologijos institutas.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Draugija turi apie 70 narių. Tikslas – tirti Lietuvos žinduolius, rūpintis jų išsaugojimu ir racionaliu naudojimu. Lietuvos teriologų draugija rengia konferencijas, seminarus, organizuoja įvairių renginius, leidžia mokslinius ir kitus leidinius, teikia pasiūlymus dėl žinduolių apsaugos ir naudojimo valstybinėms ir kitoms institucijoms. Bendradarbiauja su kitomis mokslinėmis draugijomis. Nuo 2001 m. leidžia žurnalą „Theriologica Lituanica", kuriame spausdinami moksliniai, apžvalginiai straipsniai, trumpi pranešimai, bibliografinė informacija, draugijos veiklos kronika ir kita medžiaga apie žinduolius. Žurnalas leidžiamas lietuvių kalba vieną kartą per metus. Tiražas – 100 egz., redaktorius Rimvydas Juškaitis.[1]

Pirmininkai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Alius UlevičiusLietuvos teriologų draugija. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XIII (Leo-Magazyn). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2008. 340 psl.