Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija, LTPPTA – Lietuvos telefonu psichologinę pagalbą teikiančias tarnybas ir savanorius asmenis vienijanti organizacija. Būstinė Vilniuje, Rasų g. 20.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija įkurta 1996 m. spalio 4 d Turi 20 narių, 3 asocijuotuosius narius ir 12 asocijuotų narių – rėmėjų. Tarptautinės skubios telefoninės psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos tikroji narė nuo 2000 m. 2002 m. pasirašė bendros veiklos sutartį su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 2002 m. „Jaunimo linija“ pradėjo teikti pagalbą internetu – įkurta programa „Draugo laiškai“. 2003 m. gruodžio 12 d. Vilniaus ir Kauno „Vaikų telefono linija“ pradėjo bendrą darbą vienu telefono numeriu (8 800 11111), o gruodžio 15 d. vietoje anksčiau galiojusių trijų skirtingų numerių įvestas bendras Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos „Jaunimo linijos“ numeris (8 800 28888). Nuo 2004 m. į „Vaikų liniją“ ir „Jaunimo liniją“ galima paskambinti iš mobiliojo ryšio telefonų.

Asociacija vykdo savižudybių ir psichologinių krizių prevencijos programas, padeda steigtis naujoms telefoninės pagalbos organizacijoms (tarnyboms), savo nariams rengia kursus, konferencijas, simpoziumus, kvalifikacijos kėlimo seminarus, susitikimus, diskusijas, kuria ir naudojasi vieningu informaciniu ir statistiniu duomenų banku, bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio šalių valstybės ir visuom. organizacijomis, veikiančiomis telefoninių psichologinės pagalbos teikimo srityje, atstovauja narių interesams valstybės, savivaldybių ir kitose institucijose, organizuoja narių veiklos populiarinimą, visuomenės švietimą, leidybą ir kitą veiklą psichologinės ir socialinės pagalbos srityje. Asociacijos tarnybose dirba savanoriai ir profesionalai. Dalyvavo 2001 m. kuriant Valstybinę savižudybių prevencijos strategiją.[1]

Prezidentai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XIII (Leo-Magazyn). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2008. 339 psl.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]