Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
LGHD logotipas, dailininkas Arvydas Každailis

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija (LGHD) vienija istorikus-genealogus ir asmenis mėgėjus, besidominčius genealogija. Draugija kaupia ir skleidžia genealoginę informaciją, skatina domėjimąsi šeimos istorija, rūpinasi archyvų išsaugojimu, konsultuoja genealoginiais klausimais.

Organizacijos pirmtakas buvo Genealogų draugija, įkurta 2007 m., 2009 m. organizacija praplėtė savo veiklą, įtraukdama šeimos ženklų ir herbų tvirtinimą bei Kilmės liudijimų išdavimą asmenims, išsityrinėjusiems savo genealogiją. Organizacija buvo perregistruota į Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugiją, sukurtos Dokumentų patikros ir Heraldikos komisijos. Iki 2012 m. pradžios išduoti 127 kilmės liudijimai, patvirtinti 6 šeimos ženklai ir herbai.

LGHD tyrinėja [1], sudarinėja genealoginius žodynus: Lietuvių-lenkų-lotynų kalbų, Vardų žodyną. Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija skaitmenina archyvinius dokumentus, kurie talpinami LGHD Virtualiame archyve.

2010 m. į LGHD įstojo Lietuvos totorių bendruomenė, kuri 2010-06-26 Raižiuose pastatė paminklą Vytautui [2]. Vieni iš paminklo pastatymo rėmėjų buvo LGHD (Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija) ir LBKS (Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga).

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]