Specialiųjų tyrimų tarnyba

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Specialiųjų tyrimų tarnyba
STT logo.jpg
STT emblema
Bendroji informacija
Valstybė Lietuvos vėliava Lietuva
Įkurta 1997 m. vasario 18 d.
Centrinė būstinė A. Jakšto g. 6,
01105 Vilnius[1]
Metinis biudžetas ~14,5 mln. eurų (2022 m.) [2]
Darbuotojų kiekis 274 (2022 m.)[3]
Vadovybė
Vadovas Žydrūnas Bartkus (2018–2023)
Pavaduotojai Jovitas Raškevičius
Egidijus Radzevičius
Rūta Kaziliūnaitė[4][5]
Tinklalapis
STT.LT
Buveinė

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) – statutinė teisėsaugos įstaiga, kurios tikslas yra mažinti korupciją, kuri kelia grėsmę žmogaus teisėms ir laisvėms, teisinės valstybės principams, trukdo plėtoti ekonomiką. Veiklą reglamentuoja STT įstatymas.[6]

Tarnyba atlieka baudžiamąjį persekiojimą dėl korupcinių nusikaltimų, kriminalinę žvalgybą, korupcijos prevenciją, antikorupcinį visuomenės švietimą ir informavimą, analitinę antikorupcinę žvalgybą.

Atskaitinga Prezidentui ir Seimui.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1997 m. vasario 18 d. įkurta prie VRM. Kolektyvas suformuotas iš darbo teisėsaugos institucijose patirties, aukštąjį teisinį išsilavinimą turėjusių specialistų.

Struktūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tarnybą sudaro: Analitinės antikorupcinės žvalgybos, Centrinės tyrimų, Informacinių technologijų, Tyrimų koordinavimo, Korupcijos prevencijos ir Veiklos administravimo valdybos, Antikorupcinio švietimo, Biudžeto ir finansų, Saugumo, Komunikacijos, Pranešimų nagrinėjimo, Teisės, Tarptautinio bendradarbiavimo, Vidaus audito ir Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriai.

1997 m. rugsėjį buvo įkurti teritoriniai STT skyriai Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, 2008 m. performuoti į valdybas. STT struktūriniai padaliniai atlieka konkrečias jiems pavestas funkcijas ir orientuojasi į tam tikras specifines veiklos sritis. 2019 m. dirbo 277 darbuotojai, iš jų ~90% valstybės pareigūnai ir ~10% darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis.

Vadovai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]