Laisvės TV

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
 KWrite icon.svg  Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių, kad tiktų enciklopedijai. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Laisvės TV
LaisvėsTV logo.jpg
Šalis Lietuva Lietuva
Rodoma YouTube platformoje
Vadovai Gabija Milašiūtė

Mykolas Markauskas (2016 - 2019 m.)

Transliavimo
pradžia
2016 m. rugsėjo 11 d.
Tematika Vakaro pokalbių laida, švietimo, politikos, ekonomikos laidos.
Šūkis Tikrai laisva
Tikrai nepriklausoma
Interneto
svetainė
Laisvės TV kanalas
Televizijos logotipas nuo 2016 iki 2020 m.

„Laisvės TV“ – internetinė televizija, kurios laidos transliuojamos „YouTube“ platformoje. Tai sutelktiniu finansavimu paremta internetinė televizija. Televiziją įkūrė garsus Lietuvos žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas 2016 m. rugsėjo 11 d.

„Laisvės TV“ lėšas televizijos išlaikymui renka „Patreon“ platformoje, televiziją galima remti ir naudojantis „Bitcoin“, „PayPal“ ir „Paysera“ paslaugomis. 2021 m. pabaigoje televizija turėjo daugiau nei 5 tūkstančius rėmėjų, o kas mėnesį žiūrovų skiriama suma siekia apie 17 tūkstančių JAV dolerių.[1] 2021 m. gruodį „Youtube“ svetainėje „Laisvės TV“ paskyra turėjo daugiau kaip 160 tūkstančių prenumeratorių, o jos laidos buvo peržiūrėtos daugiau nei 70 mln. kartų.[2]

Laidos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Laikykitės ten – intelektualios satyros laida sulaukianti iki 230 tūkstančių peržiūrų. Laidoje šmaikščiai ir kandžiai aptariamos šalies, užsienio aktualijos, o kartą per mėnesį – scenaristų išsamiai paruošta tema. Nuo penktojo sezono pradžios laidos pagrindiniu vairu dalinasi trys vedėjai: Andrius Tapinas, Ignas Grinevičius ir Irma Bogdanovičiūtė.[3] „Laikykitės ten” ir „Laikykitės ten. Pokalbiai” rodomi ne tik „YouTube”, bet ir keliose regioninėse televizijose – „Init”, „Balticum” bei „Lietuvos ryto” televizijoje.

„Vyriausioji Lietuvos Komisija“ – Andrius Tapinas, Rita Miliūtė, Aidas Puklevičius, Birutė Davidonytė ir Dovydas Pancerovas kartą per mėnesį buriasi į Vyriausiąją Lietuvos Komisiją tam, kad su sau būdingu humoru ir įžvalgumu analizuotų svarbiausius Lietuvos klausimus. Laidos vedėjai pateikia savo požiūrį į svarbiausius mėnesio įvykius Lietuvoje ir pasaulyje.

„KATukai“ – viešųjų ryšių profesionalų – Arijaus Katausko ir Mykolo Katkaus – bei kviestinių svečių tinklalaidė, kurioje diskutuojama apie įvairias Lietuvos ir pasaulio aktualijas.

„Pinigų kartos” laidos ruošiamos keliais formatais: „Pinigų kartos akademija”, kurioje mokslo, verslo ir valdžios atstovai kalba apie ekonomikos bei verslo sritis, tinklalaidėmis su verslo atstovais bei kitokiu formatu transliuojama pagrindinė „Pinigų karta”, kurioje yra pristatomi didžiausių Lietuvos verslų susikūrimai ir jų istorijos.

„Tiek žinių” – žinios „Laisvės TV” formatu. Kiekvieną pirmadienį – ketvirtadienį pateikiamos svarbiausios dienos naujienos paprastai, suprantamai ir su laisvu humoru.

„Tiek žinių: kalba ekspertas” –  aktualijų laida su vedėjais Rita Miliūte, Ignu Kinčinu bei Andriumi Tapinu.

D. Pancerovo ir B. Davidonytės žurnalistiniai tyrimai – tiriamosios žurnalistikos pagrindus Lietuvoje padėję, bestselerio „Kabinetas 339” autoriai Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė naujus tyrimus, specialias laidas bei jų užkulisius, kurios iš esmės keis Lietuvą, atskleidžia „Laisvės TV” kanale.[4] Piliečiai, turintys svarbios informacijos ir norintys apie tai pranešti žurnalistams, gali susisiekti www.laisves.tv nurodytais būdais.

Specialios laidos ir interviu[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iki 2017 m. balandžio, per kiek daugiau nei pusę metų, „Laisvės TV“ žiūrovams pristatė ne vieną specialią laidą. Prieš 2016 m. metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus buvo surengtos net kelios „Norite valdyti? Pasikalbėkime apie tai…“ laidos, kuriose svečiavosi ir buvo kalbinami garsūs šalies politikai.[5]

2016 m. spalio 9 d., per rinkimų naktį, vyko tiesioginė 5 valandų trukmės laida, kurią vedė Andrius Tapinas ir Aurimas Perednis. Laidoje buvo aptariami rinkimų rezultatai, kalbinami aukščiausio rango politikai, žiūrovai taip pat išvydo ir šou elementų.[6]

Per 2017 m. „Laisvės TV“ transliavo net dviejų didžiausių šalies politinių partijų, socialdemokratų ir konservatorių, kandidatų į partijos pirmininkus debatus.

2017 m. gruodžio 9 d. išskirtiniame interviu Andrius Tapinas kalbino JAV senatorius John McCain ir Amy Klobuchar. Pokalbis „Youtube“ svetainėje buvo transliuojamas tiesiogiai. „Laisvės TV“ tapo vienintele žiniasklaidos priemone gavusią teisę surengti interviu su JAV senatoriais.[7]

Tų pačių metų kovo 16 d. „Laisvės TV“ žiūrovams pristatė išskirtinį A. Tapino interviu su Kolumbijos narkotikų barono Pablo Escobaro sūnumi Juanu Pablo Escobaru. „Laisvės TV“ tapo vienintele žiniasklaidos priemone, gavusią teisę transliuoti interviu su knygą Lietuvoje pristačiusiu J. P. Escobaru.[8]

2018 m. kovo 5 d. pristatytas specialusis interviu su Nobelio premijos laureatu Ervinu Neheriu.

2018 m. kovo 15 d. įvyko vos per porą dienų „Laisvės TV“ suorganizuoto protesto „Mes kaltinam!“ tiesioginė transliacija. Protestas surengtas po to, kai Seimas atmetė pasiūlymą panaikinti Konstituciją pažeidusio parlamentaro Mindaugo Basčio mandatą. Proteste dalyvavo daugiau nei 5 tūkstančiai žmonių, o jo transliacija peržiūrėta daugiau nei 130 tūkst. kartų.

2018 m. „Laivės TV“ suorganizavo ir transliavo Seimo rinkimų debatus „Mūšis dėl Zanavykų“ Šakiuose. Šie rinkimai vyko siekiant pakeisti Šakiuose į Seimą išrinktą ir vėliau Konstituciją pažeidusį bei iš Seimo nario pareigų pasitraukusį parlamentarą Mindaugą Bastį. Debatuose dalyvavo visi kandidatai į LR Seimą (taip pat ir M. Bastys).

Tų pačių metų rugsėjo 16 d. žiūrovams pristatytas unikalus interviu su „Žiedų valdovo“ žvaigžde John Rhys-Davies, trilogijoje vaidinusiu nykštuką Gimlį.

2018 m. gruodžio 9 d. „Laisvės TV“ transliavo protesto akciją „Paskutinis skambutis“, skirtą palaikyti protestuojančius mokytojus. Šią protesto akciją organizavo Andrius Tapinas kartu su įvairių profesinių sąjungų ir organizacijų atstovais. Proteste dalyvavo apie 40-50 organizacijų bei 6 tūkstančiai žmonių.

2019 m. kovo 3 d. „Laisvės TV“ žiūrovus kvietė į Halės turgų Vilniuje, kuriame vyko rinkimų vakarėlis „Savivalda, mano meile“. Rinkimų naktį laidą vedė ir su kandidatais į Vilniaus mero postą, prezidento postą, politologais ir influenceriais kalbėjo Andrius Tapinas ir Rita Miliūtė. Specialiosios laidos metu tiesiogiai iš partijų ir komitetų štabų naujienas pranešinėjo „Laisvės TV“ reporteriai. „Savivalda, mano meile“ laidą papildė stand-up komikų pasirodymai.

2019 m. kovo 15 d. įvyko tiesioginė kandidatų į Vilniaus mero postą – Remigijaus Šimašiaus ir Artūro Zuoko – debatų transliacija „Laisvės TV“ kanale.

2019 m. gegužę vyko primojo ir antrojo Prezidento rinkimų turų „Noriu būti Prezidentas“ tiesioginės transliacijos. Jų metu – debatai ir rezultatų stebėjimas su visuomenininkais, ekspertais ir politologais bei pasijungimai į kandidatų štabus.

2019 m. birželio 16 d. „Laisvės TV“ pristatė specialųjį interviu su buvusiu Estijos prezidentu T. H. Ilvesu.

2019 m. birželio 19 d. kanale pasirodė specialusis interviu su Andy King, muzikos festivalio „Fyre Festival“ prodiuseriu. „Fyre Festival“ – prabangus, didžiausias vakarėlis, turėjęs vykti Bahamose, tačiau niekada neįvykęs tapo didžiausiu fiasko festivalių istorijoje.

2020 m. kovo 18 d. paaiškėjus informacijai, kad medikai pandemijos metu dirba be apsaugos priemonių, Rita Miliūtė kreipėsi į visuomenę su „Laikykitės, medikai!” projektu.[9]

2020 m. kovo 24 d. „Laisvės TV” kanale prasidėjo „Laikykitės, medikai!” komandos vaizdo dienoraščių ciklas.

2020 m. rugpjūčio 17 d. „Laisvės TV” išleido trumpą animuotą, aiškinamąjį vaizdo įrašą apie paskutiniojo Europos diktatoriaus – neteisėtai išrinkto Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos gyvenimo istoriją ir darbus bei kvietė žiūrovus dalyvauti „Laisvės kelyje”.[10]

2020 m. rugpjūčio 23 d. daugiau nei 70 tūkst. žiūrovų tiesiogiai stebėjo didinga istorija tapusį „Laisvės kelią”, kurio gyvoje grandinėje nuo Vilniaus Katedros aikštės iki Baltarusijos pasienio rankomis susikibo apie 50 tūkst. žmonių.[11] Tiesioginėje transliacijoje buvo kalbinami valstybės vadovai: G. Nausėda, D. Grybauskaitė, V. Adamkus, V. Landsbergis.[12]

2020 m. rugsėjo 13 d. išleistas specialus „Laikykitės ten” pokalbis su jaunais lenkų politikais – Laisvės partijos kandidate Evelina Dobrovolska ir Socialdemokratų partijos atstovu Robert Duchnevič – apie lenkų tautinės mažumos atstovavimą Lietuvoje. Specialus pokalbis buvo įžanga į projektą „Atsisveikinimas su Voldemortu”.[13]

2020 m. spalio 8 d. žiūrovams pristatytas animuotas, informacinis vaizdo įrašas apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos narių vidinius verslo ir politinius ryšius.

2020 m. spalio 12 d. vyko daugiau nei 6 valandų trukmės tiesioginė transliacija „Rinkimų naktis su Laisvės TV”, kurioje vedėjai Andrius Tapinas bei Skirmantas Malinauskas kalbino įvairių politinių partijų atstovus, naujienų stebėtojai Rita Miliūtė, Aidas Puklevičius ir Liudas Dapkus aptarė interneto aktualijas, o reporteriai lankė partijų rinkimų štabus pranešdami karščiausias naujienas. Ši rinkimų naktis ne tik ilgiausiai trukusi, bet ir surinkusi daugiausia peržiūrų – beveik 200 tūkst. „YouTube” platformoje.

2020 m. spalio 26 d. vyko antrojo Seimo rinkimų turo rinkimų naktis. Beveik 5 valandas trukusioje tiesioginėje transliacijoje vedėjai Ignas Grinevičius ir Andrius Tapinas iš studijos „Laisvės namuose” kartu su žiūrovais stebėjo galutinį Lietuvos piliečių pasirinkimą artimiausiems ketveriems metams.

2020 m. lapkričio 3 d. vyko speciali tiesioginė transliacija „Kova dėl Baltųjų rūmų”, kurioje buvo aptariami JAV Prezidento rinkimai.

Populiariausias vaizdo įrašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Milžiniško populiarumo sulaukęs olandų satyrikų vaizdo klipas, kuriame jie Donaldo Trumpo prašo, kad JAV būtų pirma, o Olandija – antra, į savotišką maratoną įtraukė ir kitas Europos šalis. „Laisvės TV“ kartu su Austrijos, Vokietijos, Danijos, Ispanijos ir kitų šalių televizijomis įsijungė į varžybas „Norime būti antri“.

2017 m. vasario 3 d. „Laisvės TV“ pristatė didžiulio populiarumo sulaukusį vaizdo klipą „Lithuania welcomes Trump“. Tai autoironijos kupinas klipas, kuriame Lietuva išreiškia norą būti trečia. Vaizdo įrašas „Youtube“ iki balandžio mėnesio jau buvo peržiūrėtas beveik 3 mln. kartų. Šiam klipui sukurti buvo išleista vos 186 eurai.[14]

Komunikacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Laisvės TV” su savo žiūrovais komunikuoja per pagrindinį „YouTube” kanalą. Taip pat socialinėje erdvėje – „Facebook“, „Instagram“ ir „Patreon“ platformose, kur yra subūrusi nemenką gerbėjų minią. Žiūrovai laidas taip pat gali išgirsti tinklalaidžių formatu įvairiose platformose: „Spotify“, „Anchor“, „Podtail“ ir kt. Televizija taiko išskirtinį modelį – savo rėmėjams kiekvieną mėnesį siunčia ataskaitą apie nuveiktus darbus, išlaidas ir tolimesnius planus.

Konfliktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2016 m. rugsėjį portale tv3.lt pasirodė straipsnis „Nelegaliai veikianti A. Tapino „Laisvės TV“ gali būti užblokuota“. A. Tapinas įsivėlė į žodžių mūšį su TV3, o „Laisvės TV“ komanda kreipėsi į teisininkus bei žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą. Po beveik pusę metų trukusio tyrimo žurnalistų etikos inspektorė įspėjo TV3 paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją. Nustatyta, kad teiginiai apie nelegaliai veikiančią A. Tapino „Laisvės TV“ ir jos blokavimą, žemina A. Tapino, kaip projekto kūrėjo, garbę ir orumą.[15]

Transliuotos laidos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Pinigų karta
 • Trys Draugai
 • Krazy Lithuania
 • Ačiū, Mokytojau
 • Sarginiai Šunys
 • Rytas ir Vytas
 • Pagonių kiemas su Edmundu Jakilaičiu
 • Ar tu juokauji?
 • paMokslas
 • JustIn Lithuania
 • Pretendentai
 • Aš, tu ir virtuvė
 • Lietuvos politikos forumas
 • Karštos kėdės
 • R.I.T.A.
 • Dekonstrukcijos
 • Lietuvos futbolas. 1 prieš 1 su Nerijumi Kesminu
 • Še tau
 • Tapinoidas
 • Duok leteną
 • Kiek kainuoja Lietuva?
 • Edvino kelionės (Laisvės TV X)
 • Monų monai (Laisvės TV X)

Kiti kanalai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Laisvės TV X“ – pramoginis, jaunimo auditorijai skirtas, pats save išlaikantis kanalas. Šiame kanale talpinamos jaunų, bet jau gerai žinomų Lietuvos Youtuberių laidos, o taip pat humoro, kelionių, pokštų, sporto ir laisvalaikio laidos. Šis kanalas įkurtas 2017 m. spalio 6 d.

„Laisvės TV X“ kanale transliuojamos laidos:

„STT“ – laidos Socialinių Tinklų Tarnybos žiniose apžvelgiami svarbiausi socialinių tinkų įvykiai, naujienos ir tendencijos.

„Unbox Ring“ – laidoje apžvelgiamos, išbandomos ir įvertinamos įvairios naujosios technologijos ir išmanieji įrenginiai.

„Antanas nori būti“ – laida, kurioje vlogeris AntanasJ lankosi įvairiose įmonėse, išbando profesijas ir dalinasi savo įspūdžiais.

Iniciatyvos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Laisvės piknikas“ – nuo 2016 metų kasmet vasaros pabaigoje vykstantis didžiausias nemokamas festivalis Lietuvoje. Idėja surengti festivalį kilo po to, kai Kauno rajono politikai nedavė leidimo žurnalistui Andriui Tapinui susitikti su Ringaudų gyvenvietės gyventojais. Festivalyje vyksta įvairių nevyriausybinių organizacijų pasirodymai, muzikos atlikėjų koncertai, pramogos.

2017 m. festivalį papildė diskusijų palapinės. Jose piliečiai kviečiami bendrauti su įvairiais visuomenininkais, politologais, ekspertais, politikais, o diskusijas moderuoja žymiausi Lietuvos žurnalistai.

Nuo 2017 m. festivalio šūkis yra „Valstybė Esu Aš!“. Šis šūkis piliečiams primena, jog kiekvienas esame atsakingas už savo valstybę ir skatina nepamiršti, jog esame ir turime elgtis kaip valstybės šeimininkai.

2020 m., kai pasaulį sukaustė koronaviruso pandemija, per vieną savaitę įvyko 4 „Laisvės Piknikai” – Marijampolėje, Alytuje, Utenoje bei Tauragėje.[16]

„Pilietinių Organizacijų Asociacija“ (POA) – 2019 metais įkurta asociacija, skirta kovoti su įvairiomis manipuliacijos informacija formomis. Asociaciją įkūrė internetinė televizija „Laisvės TV“, iniciatyva „Demaskuok.lt“ ir Lietuvos „elfai“. Pirmuoju asociacijos vadovu išrinktas POA idėjos autorius, „Laisvės TV“ direktorius Mykolas Markauskas. Asociacijos tikslas – keistis žiniomis, kontaktais, inicijuoti bendrus projektus ir vienyti pajėgas kovai su dezinformacija.

„Eik pasirinkti!“ – 2019 m. prieš Europos Parlamento rinkimus 5 didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Vilniuje) „Laisvės TV“ organizuoti debatai „Eik Pasirinkti!“. Debatų metu kandidatai į Europos Parlamentą tapo intelektualaus televizinio žaidimo dalyviais, kuriame varžėsi idėjomis ir žiniomis.

„Laikykitės, medikai!” – 2020 m. kovo mėn. prasidėjus COVID-19 protrūkiui Lietuvoje, valdžios atstovai tikino, kad Lietuvos medikai apsaugos priemonėmis yra aprūpinti. Tačiau „Laisvės TV” pasiekė žinios, kad medikai, kurie susiduria su sergančiais žmonėmis dirba visiškai kitomis sąlygomis – neturi net vienkartinių kaukių. Kovo 18 d. pradėta iniciatyva „Laikykitės, medikai!”, kurios metu siekta kartu su žmonėmis aprūpinti medikus reikalingiausiomis apsaugos priemonėmis. Iniciatyvos metu iš žmonių ir įmonių surinkta daugiau nei 2 mln. eurų, daugiau nei 40 tūkst. įvairių apsaugos priemonių, parama aprūpintos 274 įstaigos.[17]

„Laisvės kelias” – 2020 m. rugpjūčio 23 dieną organizuota iniciatyva paminėti Baltijos keliui ir taip palaikyti už laisvę bei demokratiją protestuose kovojančius Baltarusijos piliečius. Gyvoje grandinėje nuo Vilniaus Katedros aikštės iki Baltarusijos pasienio dalyvavo daugiau nei 50 tūkst. žmonių, taip pat atskirus, mažesnius „Laisvės kelius” organizavo 32 užsienio valstybės, kiti Lietuvos miestai bei miesteliai. Lietuvos ir pasaulio žiniasklaidoje žinia apie „Laisvės kelią” pasiekė 3 mlrd. interneto vartotojų, be to, ši iniciatyva buvo suorganizuota vos per 10 dienų.

„Viso gero, Valdemarai” ir „Viso gero, Voldemortai” – 2020 m. rugsėjo mėnesį, prieš Seimo rinkimus, prasidėjusi „Laisvės TV” iniciatyva, kurios siekis buvo skatinti rinkėjus aktyviai dalyvauti Seimo rinkimuose ir tokių būdu antivalstybiškai veikianti Lietuvos lenkų rinkimų akcija – krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), nesurinkusi reikalingų 5 procentų kartelės daugiamandačių apygardose, nepatektų į parlamentą. Daugiausia dėmesio susilaukė diskusinis leidinys „Viso gero, Valdemarai?”[18], kuriame atskleisti tikrieji partijos darbai.

Po I rinkimų turo, spalio 12 d. naktį buvo oficialu, jog Lenkų rinkimų akcija surinko 4,8 procento balsų ir į Seimą nepateko.[19] Kampanijos metu V. Tomaševskis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją sustabdyti akciją, po rinkimų dar intensyviau kėlė klausimus dėl „šiurkščių” pažeidimų, tačiau VRK nustatė, jog šiurkščių pažeidimų iniciatyvoje nebuvo. Vėliau Seimas kreipėsi į Konstitucinį teismą, siekiant išnagrinėti skundus dėl kampanijos, tačiau Konstitucinis teismas prašymą atmetė.[20] [21]

„Laikykitės! – Medikai” – 2020 m. lapkričio mėnesį sugrįžęs „Laikykitės, medikai!” projektas, tik šį kartą palaikymo žinutė nukreipta į antrojo karantino ištiktą visuomenę. „Laisvės TV” remiama 18 medicinos ekspertų grupė visuomenei ir Sveikatos apsaugos ministerijai ruošia su COVID-19 susijusią duomenų analizę, veiksmų planus ir gaires.[22]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]