Bitcoin

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
Bitcoin logo.svg

Bitcoin (BTC) – virtuali valiuta, kuria keičiamasi decentralizuotu P2P (angl. Peer-to-peer) tinklu.

Iki 2140 m. visuotinas galutinis šių pinigų kiekis pasieks 21 mln. bitcoin'ų, ir nustos augęs. Bitcoin'ų skaičius niekuomet neperžengs šios ribos. Nauji bitcoin’ai atsiranda palaipsniui, ir yra gaminami narių palaikančių šį tinklą. Pagaminamų bitcoin'ų kiekis bet kuriuo laiko momentu proporcingas tam, kiek skaičiavimo išteklių konkretus kompiuteris paskyrė.

Programos savininkas turi skirti papildomų kompiuterinių pajėgų, kad programa galėtų spręsti specialius matematinius uždavinius. Juos išsprendus, programos savininkas gauna bitkoinų. Kuo toliau, tuo uždaviniai tampa sunkesni ir juos programa sprendžia ilgiau.

Tokį veikimo principą specialiai 2009 m. sugalvojo programos kūrėjas, paslaptingas programuotojas, pasivadinęs Satoshi Nakamoto vardu. Jis siekė sukurti valiutą, kuri būtų atspari infliacijai. Dėl to bitkoinų programa sukurta taip, kad būtų galima pagaminti tik 21 mln. bitkoinų. Šis skaičius bus pasiektas maždaug 2140 metais. Bitcoinų Išmokama suma dalinasi iš dvieju kas ketverius metus, 2009 metais 50BTC kas 10 minučių, po 4 metų 25BTC kas 10 minučių ir taip toliau.

Bitcoin (BTC) kotiruojama valiuta ir šiai dienai jos galima isigyti valiutų biržose bei bitcoin keityklose.