Laiko tiltas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Laiko tiltas

PavadinimasAbout Time
Kilmės šalisJungtinė Karalystė
RežisieriusRichard Curtis
Prodiuseris (-iai)Tim Bevan
Eric Fellner
Nicky Kentish Barnes
Scenaristas (-ai)Richard Curtis
KompozitoriusNick Laird-Clowes
VaidinaDomhnall Gleeson
Rachel McAdams
Bill Nighy
Metai2013
ŽanrasRomantinis,
mokslinė fantastika
Trukmė123 min.
Kalbaanglų
PlatintojasUniversal Pictures
Biudžetas12 mln. JAV dol.[1]
Pajamos87 100 449 JAV dol.[1]
IMDb įrašas

Laiko tiltas (angl. About Time) – britų romantinė drama, kurios veiksmas sukasi apie jaunuolį, gebantį keliauti laiku į praeitį ir taip pakeisti savo ateitį į geresnę. Filmui scenarijų parašė ir jį režisavo Richard Curtis, pagrindinius vaidmenis atliko Domhnall Gleeson, Rachel McAdams ir Bill Nighy. Jungtinėje Karalystėje filmas pasirodė 2013 m. rugsėjo 4 d., JAV – lapkričio 1 d.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Sulaukęs 21-erių, Timas Leikas (akt. Domhnall Gleeson) iš savo tėvo (akt. Bill Nighy) sužino, kad jis, kaip ir kiti šios šeimos vyrai, geba keliauti laiku. Timas nusprendžia pagerinti savo gyvenimą, pirmiausia ketindamas susirasti antrąją pusę. Tačiau po nesėkmingų bandymų jis greitai suvokia, kad keliavimas laiku niekaip nepadės jam įtikti merginai, kurios jis paprasčiausia netraukia.

Vėliau Timas išvyksta į Londoną siekti teisininko karjeros. Viename restorane jis susipažįsta su Mere (akt. Rachel McAdams) ir ją pamilsta. Kiek vėliau, nukeliaudamas laiku atgal, kad pagelbėtų vieno rašytojo pjesės pristatyme, Timas sužino, kad vienas sugrįžimas atgal anuliuoja prieš tai ateityje įvykusius įvykius. Taigi jam vėl tenka iš naujo susipažinti su Mere.

Jau laimingai vedęs Merę, Timas susiduria su šeimoje iškilusiomis problemomis. Jo sesuo smarkiai susižaloja avarijoje. Bandydamas pakeisti šių įvykių eigą, jis susiduria su dar vienu jo gebėjimo trūkumu, t. y. vadinamuoju drugio efektu – pakeitęs praeitį ir sugrįžęs atgal namuose jis randa kitą vaiką, kas reiškia, kad jis niekada su savo žmona nesusilaukė dukrelės.

Vieną dieną Timo šeima sužino, kad Timo tėvas serga vėžiu, kurio neįmano pagydyti nukeliaujant laiku į praeitį. Tėvui mirus, Timas bet kuomet gali su juo susitikti nukeliavęs į praeitį, tad dėl to per daug nesikremta. Tačiau vieną dieną jo žmona pasiūlo susilaukti antro vaiko, kas reikštų, kad Timas amžiams prarastų galimybę pasimatyti su tėvu. Timas nusprendžia kuo daugiau laiko praleisti su tėvu, prieš priimdamas lemtingą sprendimą…

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]