Pereiti prie turinio

Laikmečio dvasia. Filmas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Laikmečio dvasia. Filmas

PavadinimasZeitgeist, the Movie
RežisieriusPeter Joseph
Scenaristas (-ai)Peter Joseph
Metai2007
Trukmė122 min.
KalbaAnglų
IMDb įrašas

Laikmečio dvasia. Filmas (Zeitgeist, the Movie) – 2007 m. dokumentinis filmas, sukurtas Peter Joseph. Filme atskleidžiamos sąmokslo teorijos apie Jėzaus mitą, rugsėjo 11 įvykius ir JAV federalinį rezervo banką. Filmas išplatintas per Google Video ir susilaukė plataus visuomenės susidomėjimo.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Filmo įžangą sudaro budizmo mokytojo Chögyam Trungpa kalba apie dvasingumą, vėliau rodomi karo vaizdai, ištraukos iš įvairių kalbų.

Pirmojoje dalyje „Didžiausia, kada nors papasakota istorija“ (The Greatest Story Ever Told) teigiama, kad krikščionybė yra religija, neturinti jokio istorinio pagrindo ir pagrįsta tik mitu. Jėzus lyginamas su egiptiečių dievu Horu, taip pat kitais dievais: Krišna, Mitra, Dionisu, Ačiu. Šių dievybių gyvenimo aprašyme tiegiama esant itin daug sutapimų, dauguma jų – astronominės kilmės. Jėzus lyginamas su pagonišku Saulės simboliu, o kryžius – su Zodiako ratu. Kalėdos, trys karaliai, nukryžiavimas, nekaltoji mergelė – visa tai tik astronominiai reiškiniai, susiję su Saule.

Antrojoje dalyje „Viso pasaulio pakopa“ (All the World’s a Stage) pasakojama apie rugsėjo 11 sąmokslo teoriją (Patrioto aktas). Teigiama, kad rugsėjo 11 įvykiai tai pretekstas JAV valdžiai terorizmą paskelbti priešu ir to dėka padidinti žmonių kontrolę bei organizuoti karus. Kaip įrodymai buvo pateikiami faktai, kad JAV buvo informuota apie galimą terorizmą, kad JAV gynybinis skydas nepadarė nieko, kai lėktuvai buvo užgrobti, kad dangoraižių griūtis buvo kontroliuojama (t. y. sukelta iš vidaus) taip pat mįslingos detalės apie įsirėžimą į Pentagoną ir Reiso 77 sudužimą.

Trečiojoje dalyje „Nekreipk dėmesio į žmones už užuolaidų“ (Don’t Mind the Men Behind the Curtain) pasakojama, kaip JAV centrinis bankas ir įtakingi bankininkai valdo JAV. Teigiama, kad laivo RMS Lusitania nuskendimas, Perl Harboro ataka ir Tonkino įlankos incidentas buvo tyčia suplanuoti kaip pretekstas JAV pradėti I, II pasaulinius bei Vietnamo karą ir iš to gauti didelės finansinės naudos. Taip pat sakoma, kad finansinės korporacijos suinteresuotos ekonominių sąjungų (NAFTA, ES, Afrikos sąjungos ir kt.) susidarymu ir jungimusi, idant jos galėtų finansiškai valdyti pasaulį.

Pabaigoje teigiama, kad valdžia siekia atpratinti žmones mąstyti (kaip pavyzdys rodomas JAV edukacinio lygio nuosmukis), o pasiduoti televizijos, pramogų malonumams, tikėti propaganda ir būti lengvai kontroliuojamiems. JAV valdžios veiksmai lyginami su Trečiuoju Reichu. Teigiama, kad dokumentų elektronizacija skirta galimybei kontroliuoti žmones.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]