Krovinių oro linijų bendrovės

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Krovininis „Cargolux“ „Boeing 747-400F“ lėktuvas.

Krovinių oro linijų bendrovėsoro linijų bendrovių tipas, kurios specializuojasi transporto ir krovinių gabenimu lėktuvais. Šiuo metu stambiausios krovinių oro linijų bendrovės yra „FedEx Express“ ir „UPS Airlines“. Kai kurios krovinių oro linijų bendrovės yra įprastų keleivinių oro linijų bendrovių padalinys.

Krovinių oro linijų bendrovės yra svarbi logistikos pramonės dalis. Lėktuvais visame pasaulyje gabenama daug transporto, prekių, medicinos, maisto ir įvairių pramonės rūšių produktų.

Visame pasaulyje naudojami skirtingi lėktuvai krovinių gabenimui. Kai kurios įmonės pirmenybę teikia naujiems lėktuvams, o kai kurios pasikliauja laiko išbandyta technika. Pavyzdžiui, daugiau nei 60 metų turintis „Douglas DC-3“ lėktuvas vis dar naudojamas ne tik kroviniams, bet ir keleiviams vežti. Didžiausiu krovininiai lėktuvai yra Tarybų Sąjungoje gaminti „Antonov An-225“ ir „Antonov An-124“.

Krovinių oro linijų bendrovės, kaip ir keleivinių bendrovės, jungiasi į oro linijų aljansus, norėdamos sumažinti savo išlaidas bei pagerinti sąlygas klientams. Tokių aljansų pavyzdžiai yra „WOW Alliance“, „SkyTeam Cargo“ ir „ANA/UPS Alliance“.