Pereiti prie turinio

Kovos mašina

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Nešarvuota kovos mašina – raketinis-patrankinis oro gynybos kompleksas Pancir-S1 (Rusija)

Kovos mašina – ratinė ar vikšrinė mašina, paprastai visiškai ar iš dalies šarvuota (tokia vadinasi šarvuotoji kovos mašina), skirta dalyvauti mūšyje. Mašina ginkluota, aprūpinta navigacijos, ryšių, veiksnumo palaikymo įranga.

Egzistuoja ir nešarvuotos kovos mašinos, bet tai šiais laikais dažniau yra oro gynybos mašinos, pvz., sunkvežimio bazėje sukonstruotas raketinis – patrankinis oro gynybos kompleksas Pancir-S1 (Rusija), dar žinomas kaip SA-22 Greyhound.

Kovos mašinų paskirtis:

  • Kautis su priešu, naikinant jį ugnimi ir vikšrais – tankai, savaeigės, pėstininkų kovos mašinos ir kt.
  • Pervežti karius mūšio lauke – šarvuotieji transporteriai, pėstininkų kovos mašinos
  • Atlikti žvalgybą, įskaitant techninę (cheminio, biologinio, radioaktyviojo užteršimo; artilerijos pozicijų nustatymas ir kt.) – žvalgybiniai šarvuočiai
  • Evakuoti pamuštas kovos mašinas ar jas remontuoti apšaudant priešui – šarvuotosios evakuacinės ir remonto mašinos
  • Aprūpinti kitas kovos mašinas mūšio lauke šaudmenimis – pvz., užtaisymo mašinos, kurios atveža raketas ir jomis užtaiso raketines zenitines savaeiges, bet stingant laiko ir pačios gali iššauti pervežamas raketas į oro taikinius.
  • Naikinti užtvaras, išminuoti minų juostas, užpilti prieštankinius griovius ir pan. – inžinerinės kovos mašinos

Kovos mašinos suprojektuotos jas maksimaliai pritaikant atlikti numatytas funkcijas. Tačiau kovos veiksmuose kartais dalyvauja ir savadarbės apginkluotos (kartais ir šarvuotos) nekarinės mašinos (angl. technical, rus. техничка).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]