Kodas: L.O.B.I.A.I

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kodas: L.O.B.I.A.I
National Treasure.jpg
PavadinimasNational Treasure
Kilmės šalisFlag of the United States.svg JAV
RežisieriusDžonas Tarteltaubas
Prodiuseris (-iai)Džeris Brukhaimeris
Džonas Tarteltaubas
Scenaristas (-ai)Džimas Kaufas (Jim Kouf)
Orenas Avivas (Oren Aviv)
KompozitoriusTrevoras Rabinas
VaidinaNikolas Keidžas
Džastinas Barta
Diana Kriuger
Šonas Binas
Džonas Voitas
Metai2004
ŽanrasNuotykiai
Trukmė131 min.
KalbaAnglų
PlatintojasBuena Vista International
Biudžetas100 mln. JAV dol.
IMDb įrašas

Kodas: L.O.B.I.A.I (angl. National Treasure) – 2004 m. JAV nuotykių filmas pasakojantis apie paslėptų tamplierių ordino ir masonų brolijos lobių paieškas. Filmo siužetas turi bendrų bruožų su filmais: Da Vinčio kodas ir Prarasti Tamplierių lobiai.

Filmo premjera įvyko 2004 m. lapkričio 8 d. Pasadenoje, JAV[1].

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Archeologas ir lobių ieškotojas Benas Geitsas bando surasti legendinį tamplierių ordino riterių lobį. Šis lobis tapo savotišku Geitsų šeimos prakeiksmu, nes XVIII a. pabaigoje netikėtai rastų ir vėl dingusių brangenybių nesėkmingai ieškojo ir Beno tėvas Patrikas, ir senelis Džonas…

Būtent senelis Džonas Adamsas Geitsas ir atskleidė anūkui paslaptį, jog vieno mistiškiausių ir turtingiausių kryžiuočių ordinų lobį kažkada paslėpė ne kas kitas, o pirmieji JAV prezidentai Džordžas Vašingtonas, Tomas Džefersonas ir Bendžiaminas Franklinas. Paaiškėja, kad nuorodos rodančios kur paslėptos brangenybės, reikia ieškoti JAV nepriklausomybės deklaracijoje ir… ant vieno dolerio banknoto!

Benas Geitsas pradeda žūtbūtines lobio paieškas, o jam į pagalbą ateina kompiuterių specialistas Railis ir mokslininkė Ebigeil. Tačiau varžovai taip pat nesnaudžia: brangenybių bet kokia kaina gviešiasi ciniškas britų turtuolis Ianas ir visas FTB specialiųjų agentų būrys. Ar pavyks herojams aplenkti konkurentus, išvengti mirtinų pavojų ir įminti vieną keisčiausių ne tik Amerikos, bet ir viso pasaulio istorijos mįslių?[2]

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

ir kt.

Tęsinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iš pradžių filmo kūrybinė grupė neplanavo kurti tęsinio, bet filmo populiarumas pakeitė jų nuomonę. 2005 m. buvo pradėtas tęsinio filmavimas. 2007 m. gruodžio 13 d. įvyko filmo „Kodas L.O.B.I.A.I.: Paslapčių knyga“ peržiūra, o gruodžio 21 d. – pasaulinė premjera.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]