Pereiti prie turinio

Kodas: L.O.B.I.A.I

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Kodas: L.O.B.I.A.I

PavadinimasNational Treasure
Kilmės šalisJAV
RežisieriusJon Turteltaub
Prodiuseris (-iai)Jerry Bruckheimer
Jon Turteltaub
Scenaristas (-ai)Jim Kouf
Oren Aviv
KompozitoriusTrevor Rabin
VaidinaNicolas Cage
Justin Bartha
Diane Kruger
Sean Bean
Jon Voight
Metai2004
ŽanrasNuotykių
Trukmė131 min.
Kalbaanglų
PlatintojasBuena Vista International
Biudžetas100 mln. JAV dol.
IMDb įrašas

Kodas: L.O.B.I.A.I (angl. National Treasure) – 2004 m. JAV nuotykių filmas, pasakojantis apie paslėptų tamplierių ordino ir masonų brolijos lobių paieškas. Filmo siužetas turi bendrų bruožų su filmais: „Da Vinčio kodas“ ir „Prarasti Tamplierių lobiai“.

Filmo premjera įvyko 2004 m. lapkričio 8 d. Pasadenoje, JAV[1].

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

   Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių, kad tiktų enciklopedijai. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.

Archeologas ir lobių ieškotojas Benas Geitsas bando surasti legendinį tamplierių ordino riterių lobį. Šis lobis tapo savotišku Geitsų šeimos prakeiksmu, nes XVIII a. pabaigoje netikėtai rastų ir vėl dingusių brangenybių nesėkmingai ieškojo ir Beno tėvas Patrikas, ir senelis Džonas…

Būtent senelis Džonas Adamsas Geitsas ir atskleidė anūkui paslaptį, jog vieno mistiškiausių ir turtingiausių kryžiuočių ordinų lobį kažkada paslėpė ne kas kitas, o pirmieji JAV prezidentai Džordžas Vašingtonas, Tomas Džefersonas ir Bendžiaminas Franklinas. Paaiškėja, kad nuorodos rodančios kur paslėptos brangenybės, reikia ieškoti JAV nepriklausomybės deklaracijoje ir… ant vieno dolerio banknoto!

Benas Geitsas pradeda žūtbūtines lobio paieškas, o jam į pagalbą ateina kompiuterių specialistas Railis ir mokslininkė Ebigeil. Tačiau varžovai taip pat nesnaudžia: brangenybių bet kokia kaina gviešiasi ciniškas britų turtuolis Ianas ir visas FTB specialiųjų agentų būrys. Ar pavyks herojams aplenkti konkurentus, išvengti mirtinų pavojų ir įminti vieną keisčiausių ne tik Amerikos, bet ir viso pasaulio istorijos mįslių?[2]

ir kt.

Iš pradžių filmo kūrybinė grupė neplanavo kurti tęsinio, bet filmo populiarumas pakeitė jų nuomonę. 2005 m. buvo pradėtas tęsinio filmavimas. 2007 m. gruodžio 13 d. įvyko filmo „Kodas L.O.B.I.A.I.: Paslapčių knyga“ peržiūra, o gruodžio 21 d. – pasaulinė premjera.