Kodak

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Eastman Kodak Company
Forma Akcinė bendrovė
Pramonė Fotografija
Įkurta 1888 m.[1]
Įkūrėjas (-ai) George Eastman
Centrinė būstinė Ročesteris, Niujorkas, JAV
Svarbiausi darbuotojai Antonio M. Perez
(pirmininkas ir CEO)
Philip J. Faraci
(prezidentas ir COO)
Produkcija Skaitmeninio vaizdavimo ir fotografijos reikmenys, įranga bei paslaugos
Pajamos Mažėjimas 1,798 mlrd. USD (2015 m.)
Darbuotojų 6100 (2017 m.)
Tinklalapis www.kodak.com

„Eastman Kodak Company“ arba „Kodak“ – viena ilgiausiai veikiančių pasaulio kompanijų, didžiausių pasaulyje foto reikmenų (fotoaparatų, juostelių ir spausdintuvų) gamintojų JAV.

„Kodak“ prekinis ženklas yra vienas geriausiai atpažįstamų prekės ženklų. Kodak kompanija sukūrė ir standartizavo foto bei kino juostas, įvairias medžiagas fotocheminiams procesams, jos dėka fotografavimas plačiai paplito, tapo prieinamas kiekvienam.

Kompaniją 1881 m. įkūrė George Eastman Ročesteryje (Niujorko valstija). Pirkėjams 1888 m. buvo pristatytas pirmasis pasaulyje fotoaparatas, skirtas mėgėjams. Savo šlovės viršūnę „Eastman Kodak“ buvo pasiekusi 19801990 m., kai buvo išsikovojusi fotoaparatų ir juostelių gamintojos lyderės titulą. Vėliau ją iš rinkos išstūmė nesugebėjimas keistis, prasidėjus skaitmeninės fototechnikos erai, į rinką vis stipriau žengiant išmaniesiems telefonams.

Kompaktinio juostinio fotoaparato modelis

Kompanija „Eastman Kodak“ 2012 m. pareiškė ketinanti nutraukti skaitmeninių fotoaparatų ir vaizdo kamerų gamybą.[2] Nutraukus fotoaparatų gamybą, kompanijos veikla bus sutelkta į spausdintuvų, fotoaparatų priedų ir kroviklių gamybą, taip pat į nuotraukų spausdinimo paslaugas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka