Kiti (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Kiti

PavadinimasThe Others
Kilmės šalis Ispanija
Prancūzija
JAV
RežisieriusAlehandro Amenabaras
Prodiuseris (-iai)Fernando Bovaira
Chose Luisas Kuerda
(José Luis Cuerda)
Scenaristas (-ai)Alehandro Amenabaras
KompozitoriusAlehandro Amenabaras
VaidinaNikolė Kidman
Kristoferis Eklstonas
Fionula Flenagan
Elein Kesidi
Alakina Mann
Džeimsas Bentlis
Metai2001
ŽanrasDrama, Trileris
Trukmė104 min.
Kalbaanglų
PlatintojasDimension Films
Biudžetas17 mln. JAV dol.
IMDb įrašas

Kiti (angl. The others) – 2001 m. mistinis siaubo filmas su Nikole Kidman, pelnęs aštuonis ispanų kino prizus „Goja“ ir daugybę tarptautinių apdovanojimų.

Filmo premjera įvyko 2001 m. rugpjūčio 2 d. JAV.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

1945 m. Džersio sala, Antrasis pasaulinis karas eina į pabaigą. Jauna moteris su viltimi laukia iš fronto sugrįžtančio vyro. Didžiuliame ir gražiame dvare Grasė augina du vaikus. Ji yra įsitikinusi, kad tai yra vienintelė saugi vieta, kurioje dukrelei Enai ir sūnui Nikolasui negresia joks pavojus.

Šis dvaras labai skiriasi nuo kitų gyvenamųjų vietų. Languose užuolaidos visuomet sandariai užtrauktos. Kiekvienos durys (o jų yra 50) kruopščiai užrakintos ir gali būti atrakintos tik tokiu atveju, jei vaikai leidžia laiką kitoje dvaro vietoje. Kambariuose dega tik viena žibalinė lempa. Namuose nėra nei elektros, nei telefono, nei radijo. Taip yra todėl, kad abu vaikai yra alergiški šviesai, ir net pats menkiausias saulės spindulys jų kūnus išbertų skausmingomis žaizdomis, nuo kurių jie gali mirti.

Vieną dieną iš dvaro išeina visi tarnai. Nepaaiškinamomis aplinkybėmis jie paslaptingai dingsta. Kitos dienos rytą į duris pasibeldžia trys nauji pagalbininkai – jauna nebylė tarnaitė Lidija, maloniai bendraujanti vaikų auklė Berta Mils ir solidaus amžiaus sodininkas ponas Edmundas Tatlas. Trijulė ieško darbo ir tvirtina, kad jau dirbo šiame dvare prie ankstesnių šeimininkų. Greisė įsileidžia geranoriškai nusiteikusius tarnus. Nuo tos akimirkos dvare prasideda neįtikėtini dalykai. Grasė ir dviejų vaikų ramus gyvenimas jau nebebus toks saugus. Niekuomet.

Dukrelė Ena pradeda pasakoti, kad kiekviename dvaro kambaryje susitinka ir kalbasi su kažkokiomis šmėklomis – mažu berniuku vardu Viktoras, kuris visą laiką verkia, draugiška senyvo amžiaus moterimi ir t. t. Iš pradžių Greisė nenori tikėti pernelyg fantastiškais ir neįtikėtinais vaikų paistalais, tačiau netrukus ir pati pradeda jausti, kad namuose yra nekviestų ir nepažįstamų svečių.

Kad tai išsiaiškintų ir išgelbėtų savo vaikus, Greisė privalo pamiršti viską, kuo tikėjo šiame gyvenime ir pasinerti į paslapčių kupiną nežemišką pasaulį…[1]

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

ir kt.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]