Kelly Clarkson

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Revision.svg  Manoma, kad šis straipsnis yra beviltiškas.
Jo turinys, struktūra, stilius ar kitos savybės yra tokios, kad jo neįmanoma pritaikyti enciklopedijai.
Nurodyta priežastis: „Prastas vertimas.“. Papildomos informacijos gali būti istorijoje ar aptarime.
Jei galite parašyti šį straipsnį iš naujo, tegul ir kelis kartus mažesnį, taip ir padarykite!
 Crystal Clear action spellcheck.png  Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą.
Kelly Clarkson

Clarkson 2013 m.
Biografija
Pilnas vardasKelly Brianne Clarkson
Gimė1982 m. balandžio 24 d. (39 metai)
Fortvortas, Teksasas, JAV
KilmėBurlesonas, Teksasas, JAV
ŽanraiPoprokas, pop
VeiklaAktorė, dainininkė, dainų autorė
InstrumentaiVokalas
Aktyvumo metai2002–dabar
Įrašų kompanija19, RCA, S
Susijusi veiklaReba McEntire
Svetainėkellyclarkson.com

Kelly Brianne Clarkson (g. 1982 m. balandžio 24 d. Fortvorte) – JAV pop roko dainininkė, dainų autorė ir aktorė. 2002 m. laimėjo American Idol konkursą. 2006 m. Kelly laimėjo 2 Grammy apdovanojimus: už geriausią pop albumą (Breakaway) ir už geriausią pop vokalinę dainą (Since U Been Gone).

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ankstyvas gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kelly Clarkson gimė Fortvorte, Teksase ir užaugo mažame Burlesono miestelyje, Fort Vorto priemiestyje. Ji yra trečias ir jauniausias Jeanne Ann Rose, pirmos klasės mokytojos, turinčios velsų ir graikų kraujo, ir Stephen Michael Clarkson, inžinieriaus vaikas. Clarkson artimuosius sudaro ir brolis Jason su seserimi Alyssa. Kai Clarkson buvo šešerių, jos tėvai išsiskyrė po septyniolikos santuokos gyvenimo metų. Kaip to rezultatas, jos brolis persikėlė pas tėvą, sesuo pas tetą, o Clarkson pasiliko su savo motina. Clarkson dažnai kraustėsi nuo vieno Teksaso miesto į kitą, kol jos mama dirbo keliose profesijose, kad galėtų išlaikyti šeimą. Šeima įsikūrė Burlesone, kur Clarkson mama ištekėjo antrą kartą už Jimmy Taylor.

Kol Clarkson augo, jos šeima turėjo sunkią finansinę padėtį ir dažnai ginčijosi dėl pinigų. Būtent dėl tokios gyvenimiškos patirties, Clarkson išmoko būti finansiškai atsakinga ir nepriklausoma ankstyvame amžiuje. Ji patyrė dvi tėvų skyrybas, pirmą kartą būdama šešerių ir antrą kartą būdama devyniolikos. Muzika tapo jos paguoda po pirmųjų skyrybų, bet tai dar nebuvo jai it išsigelbėjimas iki paauglystės. Clarkson lankė Pauline G Hughes ir Burleson vidurines mokyklas. Mergaitė norėjo tapti vandenyno biologe. Septintoje klasėje, mokytoja (ponia Cynthia Glenn) išgirdo ją dainuojant koridoriuje ir paprašė jos ateiti į mokyklos choro atranką. Clarkson pasakė mokytojai, jog ji dar niekada nebuvo profesionaliose vokalo pamokose. Vidurinėje Clarkson pasirodė tokiuose miuzikluose kaip Annie Get Your Gun, Seven Brides for Seven Brothers ir Brigadoon. Tai buvo toks mokyklinis laiko tarpas, kai Clarkson pirmą kartą nusprendė dainuoti. Ji dainavo savo mokyklos talentų konkurse, po kurio vienas džentelmenas pasidalino keliais įkvepiančiais žodeliais su ja: „Dievas tau davė dovaną. Tu privalai dainuoti. Tu gimusi dainavimui.” Clarkson ir toliau dainavo ir greitai pradėjo lankyti klasikines balso pamokas, kadangi jos šeima neturėjo daug pinigų ir ji tikėjosi, jog muzika galės padėti koledže jai gauti stipendiją.

Clarkson dirbo keliuose keistuose darbuose besimokant ir po mokyklos: ji pjovė veją, padėjo savo rangovui krikštatėviui statyti balkonus ir dirbo kino teatre būdama 16, vėliau persikraustė į Los Andželą. Ji taip pat dirbo Papa John’s, Subway, Starbucks ir vaikščiodavo po aplinkinius namus siūlydama nusipirkti dulkių siurblius (vėliau ji pasidalino apie pastarąjį darbą savo patirtimi paprastais, bet žaismingais žodžiais: „Tai buvo suknista.”).

Baigus vidurinę mokyklą, Clarkson buvo pasiūlytos stipendijos Teksaso universitete, Šiaurės Teksaso universitete, ir Berkline, bet ji nusprendė neiti į koledžą, nes „buvo prirašiusi tiek daug muzikos, kad norėjo išbandyti save. Taip pat, ji nusprendė, jog koledžui niekada nebūsi per senas.”

American Idol 2002[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Clarkson nugalėjo pirmame American Idol sezone 2002 m. rugsėjo 4 d., surinkdama 58 % žiūrovų balsų prieš savo konkurentą Justin Guarini. Springdama ašaromis, Clarkson atliko baladę „A Moment Like This“, dainą, kuri buvo parašyta American Idol nugalėtojui/ai, kuri vėliau pasirodys jos debiutiniame albume Thankful. Dainos muzikinis vaizdo klipas buvo nufilmuotas Pantages teatre, Holivude, kuriame buvo ir scenų iš American Idol. Kai daina buvo išleista kaip singlas 2002 m. spalį, buvo sumuštas Jungtinių Valstijų Billboard Hot 100 reitingų rekordas, kai daina pakilo iš penkiasdešimt antros vietos į pirmąją. Šį pasiekimą labai paveikė pergalė Idol, o singlas buvo parduotas 236,000 kopijų savo pirmąją savaitę Jungtinėse Valstijose.; jis praleido penkias savaites pirmoje vietoje Kanadoje.

Po Idol[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Praėjus trumpam laikui po pergalės American Idol, Clarkson buvo apkaltinta neva dirbanti su įrašų studija. American Idol taisyklės skelbė, kad dalyviams uždrausta toliau dalyvauti realybės šou, jeigu jie jau dirba su įrašų kompanija. Kad ir kaip būtų, ji pasiaiškino, kad tik pasirašė svarbią sutartį ir pradėjo tvarkyti demonstracinę kūrybą.

Kelly Clarkson pasirodė Vašingtono D. C. Lincoln Memorial 2002 m. rugsėjo 11 d. sekant jos svaiginančią ir nesenai prasidėjusią atlikėjos karjerą. Iškarto po pergalės American Idol, Clarkson pradėjo vaidinti kartu su finalo konkurentu Justin Guarini filme From Justin to Kelly. Filmas buvo vargiai priimtas kritikų ir uždirbo tik $5 milijonus dolerių Šiaurės Amerikoje, o tai yra mažiau, nei į jį investuota. Clarkson paminėjo keliuose interviu, kad ji buvo šokiruota, jog po From Justin to Kelly žmonės dažnai jai siuntė laiškus kritikuodami jos aktorystę ar pagirdami ją, o ji net nežinojo, jog sutartyje nugalėtojas ir vice nugalėtojas turės filmuotis filme.

World Idol[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2003 m. gruodį konkursas pavadinimu World Idol prasidėjo Londone, Anglijoje, su pirmojo sezono nugalėtojais iš viso pasaulio. Clarkson dėl sutarties buvo priversta dalyvauti, ji užėmė antrąją vietą šalia norvegiškojo dievaičio Kurt Nilsen. Ji atliko Aretha Franklin dainą „(You Make Me Feel Like) a Natural Woman“. Dėl savo skubaus pasišalinimo tiesiai po konkurso, jai buvo priekaištaujama, kai kurie net drįso ją kaltinti kaip žemo bendravimo lygio. Clarkson vėliau paaiškino gerbėjams, jog tuo metu ji sirgo.

Vėlesnė karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2003–2004: Thankful[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sekant sėkmingą „A Moment Like This“ išleidimą, Clarkson debiutinį albumą Thankful išleido RCA įrašų studija Šiaurės Amerikoje, [balandžio 15] d. Jis debiutavo pirmoje vietoje U. S. Billboard 200. RIAA albumą paskelbė dvigubai platininiu, nes jo jau buvo parduota du milijonai kopijų gruodį, o CRIA paskelbė platininiu už 100,000 kopijų 2004 m. vasario 10 d. Albumo apžvalgos buvo ganėtinai malonios. Keli kritikai pažymėjo, kad jos ankstyvi pasiekimai yra viso labo American Idol dėka. All Music Guide kritikas Stephen Thomas Erlewine pagyrė albumą už savo vokalinį išskirtinumą: „šį albumą Clarkson padaro lengvu ir žavingu. Ji gali dainuoti sentimentaliai, ji gali dainą išrėkti, ji gali būti seksuali ir koketiška ir tuo pačiu metu būti grakšti kaimyninė mergina.” Rachel KippJS Online kritikavo Clarkson už tai, kad Thankful albume ji nebuvo tas pats asmuo kaip American Idol, bei parašė: „per American Idol, Clarkson parodė puikų balsą ir žavinčią bei mielą asmenybę. Tos asmenybės Thankful nėra ir tai yra pati didžiausia šio albumo klaida”. Kipp kaltino prodiuserius už tai, kad jie neleidžia Clarkson būti savimi.

„Miss Independent“ buvo labai sėkmingas antrasis singlas iš Thankful. Jis pasiekė top dešimtuką JAV ir Kadanoje ir uždirbo Clarkson 2004 m. Grammy apdovanojimų nominaciją už „Geriausią atlikėjos pop vokalinį pasirodymą“. Kai singlas buvo išleistas Jungtinėje Karalystėje ir Australijoje, jis pasiekė reitingų lentelių dešimtukus, tačiau Thankful ten nebuvo toks populiarus. Jis debiutavo keturiasdešimt pirmoje vietoje Anglijos albumų reitinguose ir trisdešimt trečioje Australijos albumų reitinguose. Tolesni singlai išleisti svetur (ne Šiaurės Amerikoje) sulaukė net dar mažesnio dėmesio.

„Low“, trečiasis singlas iš Thankful, pasiekė antrąją vietą Kanadoje, tačiau jis nepajėgė pasiekti top 40 Jungtinėje Karalystėje. Paskutinis singlas, „The Trouble with Love Is“, nebuvo išleistas Kanadoje ir debiutavo #101 Jungtinės Karalystės top’e. Clarkson pastarųjų singlų nesėkmes priskyrė prastai vadybai ir jos vadybininkui Simon Fuller, kuris, kaip ji jautė, nebuvo visiškai įsigilinęs į jos karjerą.

Iki 2008 m. Thankful albumo kopijų visame pasaulyje buvo parduota 4 milijonai.

2004–2006: Breakaway[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 
  "Because of You" (2005)
  Būdama šešiolikos metų, Clarkson parašė šiai dainai žodžius ir melodija įveikdama ją užpuolusias emocijas. Vėlesnei kompozicijai buvo panaudotas pianinas ir pilna orkestro aranžuotė.
 • Problemos klausantis garso? Pagalba anglų kalba.

Nutolindama save nuo American Idol įvaizdžio, Clarkson prisiėmė didesnę kūrybinę galią savo antrajame albume Breakaway ir atlikusi nedidelius bandymus, sukūrė sau labiau roko įvaizdį. Jos antrasis albumas (2004), turi penkis JAV top dešimtuką pasiekusius singlus ir laimėjo du Grammy apdovanojimus. Albumą išleido RCA įrašų studija 2004 m. lapkričio 30 d. Ne taip, kaip ankstesnysis albumas, jis debiutavo JAV top penketuke ir Kanados top dešimtuke, o pardavimai palyginti su Thankful buvo maži. Tačiau singlai, išleisti iš Breakaway, pasirodė esą labai sėkmingi ir suteikė garbę šiam albumui būti tik ketvirtajam per visą istoriją išbūnant Billboard 200 Top 20 nuoseklius metus, taip pat diskas tapo penkis kart platininis JAV, 2006 m. sausio 18 d. ir penkis kartus platininiu Kanadoje, 2006 m. gegužę. Kartu su Clarkson pergalėmis American Music Awards, RCA pranešė, kad Breakaway buvo paskelbtas 5x platininiu iš RIAA. Australijoje, albumas pasiekė antrą vietą ir praleido 52 savaites top dešimtuke, bei buvo paskelbtas 6x platininiu, tačiau Jungtinėje Karalystėje albumo išleidimas buvo vėlesnis. Clarkson bendrai parašė šešias dainas kartu su kitais rašytojais, kaip buvusiais Evanescence grupės nariais Ben Moody, David Hodges ir prodiuseriu Max Martin; o viena daina buvo parašyta pagal rokerę Avril Lavigne. Breakaway sulaukė kitokių apžvalgų iš kritikų; Rolling Stone komentarai: „antrajame Kelly Clarkson albume, […] atskleidžia savo rokerės pusę, o ne spindinčią pop atlikėjos poziciją, kuri ją nuvedė į pergalę American Idol”. TeenInk paminėjo jos vokalo stiprumą ir taip pastebėjo perėjimą nuo pop iki šiuolaikinio roko: „Clarkson parodo savo neaprėpiamo grožio vokalą, pereinantį į roką”. vStylus žurnalas taip pat džiaugėsi Clarkson perėjimu į roko pusę, tačiau ji buvo ir apšaukta dėl savo American Idol įvaizdžio, apie kurį apžvalgininkas Charles Merwin prabilo, kaip per anksti prarastą. Jis pagyrė dainas (ne singlus) sakydamas, jog jos „išlaikytos aukštos kokybės“. All Music Guide pavadino albumą „žaviu ir lengvai klausomu“.

Clarkson apsilankė karinėse oro pajėgose Fort Vorte, Teksase, Joint Reserve bazėje 2006-aisiais. Clarkson pasirodė ir tam tikrame kiekyje laidų, reklamuodama savo naują turą Breakaway, kai kurios iš jų buvo „Saturday Night Live“, The Oprah Winfrey Show ir The View; ji atliko savo pirmuosius du singlus „Breakaway“ ir „Since U Been Gone“ per „Saturday Night Live“, kuris tapo jos pirmasis televizijos pasirodymas su reklamos tikslais dėl Breakaway turo. „Breakaway“, parašyta Avril Lavigne, patarnavo kaip garso takelis filme The Princess Diaries 2: Royal Engagement (2004) ir pasiekė stulbinamų aukštumų visame pasaulyje; jis tapo trečias Clarkson singlas pasiekęs top dešimtuką JAV ir ketvirtu top dešimtuką pasiekusiu singlu Kanadoje. Jis pasiekė dešimtąją vietą Australijoje, ir 22-ąją vietą Jungtinėje Karalystėke. Dainoje buvo girdėti šiuolaikinis pop-roko ambicingumas su stipresniu roko įkvėpimu, ko nebuvo galima rasti albume Thankful. Antrasis singlas „Since U Been Gone“, kurį prodiusavo Max Martin, tapo pačiu sėkmingiausiu albumo leidiniu. Jo muzikiniame vaizdo klipe Clarkson buvo parodyta dainuojanti kartu su savo grupe kažkur rūsyje, kartu buvo ir jungtinės dalys, kaip ji naikina savo buvusio vaikino apartamentus. Dainos roko ambicingumas leido jai pasiekti antrąją vietą ir top penketuką visame pasaulyje. Ji taip pat uždirbo Clarkson jos pirmąjį Grammy apdovanojimą už „Geriausią pop vokalinį pasirodymą“; antrą ji laimėjo už „Geriausią pop vokalinį albumą“.

Trečias ir ketvirtas singlai, „Behind These Hazel Eyes“ ir „Because of You“, taip pat buvo sėkmingi top’uose. „Behind These Hazel Eyes“ vaizdo klipas sumušė rekordą būdamas 1 vietoje su atlikėja 33 dienas iš 50 dienų #1 TRL. „Because Of You“ tapo didžiausiu Clarkson hitu visame pasaulyje, jis sugebėjo pasiekti pirmąją vietą pasauliniame top‘e, šioje pozicijoje jis laikėsi dar dvi savaites, 2006-aisiais. „Because of You“ vaizdo klipas laimėjo 2006 MTV Video Music Awards apdovanojimą už geriausią atlikėjos vaizdo klipą, o tai jau antrasis jos laimėjimas šioje kategorijoje (pirmąjį jai pelnė „Since U Been Gone“). Penktasis singlas iš Breakaway, „Walk Away“, buvo top 10 hitų top’e JAV ir top hitų penketuke Kanadoje. Breakaway praleido 103 savaites Billboard 200. Jis iškrito iš Billboard 200 vėlų rudenį ir buvo perkeltas į Billboard pop katalogą. Breakaway buvo dešimtas geriausiai parduodamas albumas 2006-aisiais JAV, pridedant beveik du milijonus pardavimų iš 2005 m. ir 2004 m. Kaip testamentas Clarkson besitęsiančiam populiarumui, jos kūriniai buvo dažniausiai grojami 2006 m. per Amerikos radijus, nepaisant to, kad tais metais ji išleido tik vieną singlą, „Walk Away“. 2006 m. gruodžio 23 d. American Top 40 radijo šou kartu su Ryan Seacrest pranešė, kad per atkrintamuosius 2006 populiariausių dainų top’us, kad Clarkson turi dainą American Top 40, kuri išbuvo 111 savaičių ir padarė ją „pačia sėkmingiausia atlikėja AT40 istorijoje“. Radijai ūžė nuo jos dainų 2006 m. ir Australijoje, o „Because Of You“ buvo trečias labiausiai grojamas kūrinys 2006 m., nepaisant fakto, kad jis buvo išleistas 2005 m.

2006 m. vasarą, Clarkson išleido dainą skirta Ford Motor Co. pavadinimu „Go“, kurią parašė Clarkson ir Rhett Lawrence („Miss Independent“). Daina buvo panaudota naujojoje Ford reklamoje, „Bold Moves“.

Nuo 2008 m., Breakaway pardavė 12 milijonų kopijų visame pasaulyje.

2007–2008: My December[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Europos ture 2006-aisiais, Clarkson pradėjo rašyti ir kurti naujas dainas savo trečiajam albumui, My December. Per Addicted turą, Clarkson pristatė dvi naujas dainas: „Maybe“ ir „Yeah“. Albumą įrašinėti pradėjo nuo 2006 m. vasaros. Pirmasis singlas iš My December buvo „Never Again“, kuris debiutavo radijo stotyje 2007 m. balandžio 13 d. Daina buvo išleista iTunes 2007 m. balandžio 20 d., tačiau ji buvo išimta su palikta pastaba, kad daina negalima iki 2007 m. balandžio 23 d. Singlas debiutavo Billboard Hot 100 #8 ir Pop 100 #5 vietose. Sekant „Never Again“, Clarkson išleido „Sober“ kaip kitą singlą iš My December 2007 m. birželio 6 d. Singlams buvo sudaryta reklama pasirodant „Saturday Night Live“ ir The Tonight Show su Jay Leno. Clarkson taip pat sugrįžo į American Idol 2007 m. gegužės 23 d., šeštojo sezono finalą, skaičiuojant nuo jos paskutinio pasirodymo trečiajame sezone, atlikdama „Never Again“ ir „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band“ su Aerosmith gitaristu Joe Perry grojančiu per Bitlų dainų mišinį.

Daina „Chivas“ yra paslėpta daina, kurią galima išgirsti kai pasibaigia „Irvine“. Clarkson ją parašė bare ant servetėlių prieš einant į Metal Skool koncertą Los Andžele, kur ji buvo legendiškai pastebėta gerianti buteliuką Chivas Regal populiariame YouTube video, kai ją atvedė dainuoti su grupe.

Clarkson išsiskyrė su savo vadyba, The Firm, 2007 m. birželio 11 d., po konflikto, supančio My December. Clarkson pasirašė su Starstruck Entertainment, kurios vadovas Narvel Blackstock – Reba McEntire vyras – 2007 m. liepos 2. 2007 m. Birželio 14, Live Nation paskelbė, kad Clarkson turas – jos pirmas valstybės turas arenose – buvo atšauktas dėl mažos paklausos ir bus perkeltas į vėlesnį laiką ir mažesnes, bei intymesnes vietas.

Clarkson atstatė JAV turo svajones 2007-aisiais, tačiau tai buvo daug mažesnis turas, nei tas, kurį ji atšaukė birželį. Clarkson pradėjo savo My December turą spalio 10, Veronoje, Niujorke daug mažesnėse vietose nei anksčiau buvo planuota.

My December oficialiai buvo išleistas 2007 m. birželio 26 d. Tą pačią dieną, Clarkson pasirodė Good Morning America, kad pradėtų reklamuoti savo albumą. Clarkson pasirodė su dainomis iš naujo albumo, taip pat ir su singlu „Never Again“. Nepaisant kivirčo, supančio My December, albumas debiutavo #2 vietoje JAV su 291,000 kopijų pardavimu. Tai šiek tiek geresnis debiutas nei ankstesnis Clarkson albumas, Breakaway, kuris debiutavo #3.

2007 m. Liepos 7 d., Clarkson pasirodė amerikiečių Live Earth. Jos penkių dainų pasirodyme buvo: „Walk Away“, „How I Feel“, „Never Again“, „Sober“ ir „Since U Been Gone“. Liepos USA Weekend žurnalo leidinyje, Clarkson atviravo, jog pabandė marihuanos sausainio Amsterdame. „Tai legalu ten, " sakė ji, pridurdama, kad ji "nieko nedarytų nelegalaus čia, JAV“.

Music Choice parinko Clarkson kaip jų „Mėnėsio atlikėją“ rugpjūčio mėnėsį. Justin Prager, roko ir popso programavimo vadovas, viešai pareiškė: „Kelly trumpa karjera jau suteikė mums tiek nuostabiai suprodiusuotos muzikos ir ji jau pasiekė milijonus parodymų jos muzikinių vaizdo klipų Music Choice kataloge. Mes stengsimės padėti Kelly ir toliau būti susietai su savo fanais šiame milžiniškame portale.“ Be šito, Music Choice išleido programą, kurioje pilną Clarkson karjeros detalių ir dar katalogą su jos mėgstamiausiais televizijos ir produkcijos momentais, klausimų ir atsakimų sesiją su fanais, taip pat ir Clarkson mintis apie jos karjerą.

Clarkson buvo žvaigždžių trenerė per Canadian Idol per jo Top 5 savaitę, penktąjį sezoną, kuris buvo rodomas per televiziją, CTV network kanalu, rugpjūčio 20 ir ji taip pat pasirodė kitą naktį, kai buvo skelbiami rezultatai. Ji buvo apdovanota platinine certifikacija už daugiau nei 100,000 parduotų My December kopijų Kanadoje. Clarkson taip pat pasirodė 2007 m. NFL atsidaryme, kur ji sudainavo valstybės himną ir atliko dainas iš My December: „Never Again“, „Maybe“ ir „Don’t Waste Your Time“. Clarkson dalyvavo rungtynėse, kuriose varžėsi Dalaso kaubojai su Niujorko Džetsais per padėkos dieną.

My December buvo sertifikuotas auksu (500,000 kopijų parduota) ir platina (1,000,000 kopijų parduota) 2007 m. gruodžio 12 d. iš RIAA.

Iki 2008 m., My December pardavė 2.5 milijonus kopijų visame pasaulyje.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • 2003: Thankful
 • 2004: Breakaway
 • 2007: My December
 • 2009: All I Ever Wanted
 • 2011: Stronger
 • 2013: Wrapped In Red
 • 2015: Piece by Piece

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vikiteka