Katsushika Hokusai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Kacušika Hokusajus

Katsushika Hokusai (jap. 葛飾北斎, 17601849) – japonų dailininkas ir graveris, pirmasis sugalvojęs sąvoką manga ir pirmosios mangos autorius. Vienas garsiausių Hokusajo darbų yra grafikos serija „36 Fudzijamos kalno vaizdai“.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Hokusajus, kurio vardas vaikystėje buvo Tokitarō, gimė Edo mieste (dabar Tokijas), 1760 m. spalį arba lapkritį, dešimtaisiais Horeki periodo metais amatininku šeimoje. Manoma, jo tėvas buvo veidrodžių gamintojas Nakadžima Ise, kuris gaminęs veidrodžius šiogūnatui. Nuo 14 iki 18 m., Kacušika dirbo medžio drožinėtojo pameistriu. Iškart po to jis pradėjo mokytis meno pas Kacukavą Šiunšō, ukijo-e dailininką ir Kacukavos mokyklos direktorių.

Hokusajaus vardai buvo paties keičiami taip dažnai ir ta kaita taip atsispindėjo jo kūriniuose, kad paprasta Hokusajaus gyvenimą skirti į periodus. Garsiausia Hokujaus kūryboje įvardijama 46 estampų peizažų serija „36 Fudzijamos kalno vaizdai“, sukurta tarp 1826 ir 1833 m. Ypač pagrsėjusi yra scena „Didžioji Kanagavos banga“ iš šios serijos. Taip pat gerai žinoma Hokusajaus erotinė scena „Žvejo žmonos sapnas“.

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

36 Fudzijamos kalno vaizdai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiti estampai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka


]]