Fudzijama

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Fudzijama
Kodaki fuji frm shojinko refurb.jpg
Šalis Japonija Japonija
Aukštis 3776 m
Tipas stratovulkanas
Amžius
Aktyvumas užgesęs
Paskutinis
išsiveržimas
1707 m.

Fudzijama arba Fudži kalnas (jap. 富士山 = Fuji-san) – aukščiausias Japonijos kalnas, Honšiū saloje, Ramiojo vandenyno pakrantėje, už 96 km nuo sostinės Tokijo. Geru oru Fudzijamos ugnikalnis matomas iš daugelio Tokijo apylinkių vietų.

Fudzijamos kalnas yra Japonijos simbolis. Senieji Japonijos gyventojai šį kalną laikė šventu ir manoma, kad jo vardas kilęs iš žodžio fuchi, reiškiančio „ugnis“.

Aštuonios viršūnės iškyla iš kraterio žiedo, todėl jis atrodo dantytas. 700 m pločio krateris, žinomas kaip Nain (šventovė), taip pat garbinamas.

3776 m aukščio Fudzijamos kalnas yra dar neužgesęs ugnikalnis. Nuolat išsiveržianti lava ir pelenai supylė šį kalną. Jo skersmuo apačioje yra 125 km.

Pirmą kartą išsiveržimas buvo užregistruotas 800 m., vėliau įvyko dar keletas, o paskutinis išsiveržimas užfiksuotas 1707 m. Tada juodi pelenai nuklojo ir Tokijo gatves.

Fudzijamos kalno papėdėje esantis Aokihagaros miškas yra laikomas populiariausia savižudybių vieta Japonijoje (ir antra pagal populiarumą pasaulyje, po San Francisko Auksinių vartų tilto). Pavyzdžiui, vien 2002 m. ten rasti nusižudę 78 žmonės. Šiuo metu Aokihagaros miške stovi ženklai, raginantys apsigalvoti, nesižudyti.[1][2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. seekjapan.jp Archyvuota kopija 2011-07-16 iš Wayback Machine projekto.
  2. msn news Scavengers unearth bountiful booty at Mount Fuji’s suicide forest[neveikianti nuoroda]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg