Hiroshige

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Kunisados sukurtas Hirošigės paveikslas

Utagawa Hiroshige (jap. 歌川広重, taip pat dar vadinamas Andō Hiroshige jap. 安藤広重, 1797 m. Edo, dabar Tokijas1858 m. spalio 12) buvo japonų ukiyo-e dailininkas ir vienas žymiausių menininkų šioje srityje.

Hirošigės gyvenimas[taisyti | redaguoti kodą]

Hirošigė gimė 1797 m. Jajosu (Yayosu) kareivinėse, į rytus nuo Edo pilies, Jaesu (Yaesu) srityje, Edo mieste (dabartinis Tokijas). Buvo pavadintas Tokutarō Andō vardu. Hirošigės tėvas Gen’emon Andō buvo tradicinis dōshin rango šiogūno tarnas. Gen’emon ir jo šeima kartu su kitais 30 samurajų gyveno viename iš 10 kareivinių pastatų.

Tėvų Hirošigė neteko tebūdamas dvylikos: Gen’emon ir jo žmona mirė 1809 m. Jis gyveno kareivinėse iki 43 metų.

Kūriniai[taisyti | redaguoti kodą]

Manoma, kad Hirošigė nutarė tapti ukiyo – e dailininku, kai pamatė savo amžininko Hokusajaus graviūras (tais pačiais 1832 metais Hirošigė išleido vieną populiariausių savo graviūrų rinkinį „36 Fudzijamos kalno vaizdai", o Hirošigė visiškai atsidavė menui). Po Hokusajaus mirties 1849 m., Hirošigės darbai, taip pat vaizduojantys gamtovaizdį, konkuravo su Hokusajaus tarp pirkėjų. Tačiau, kaip ir daugelio kitų žemo rango samurajų, Hirošigės atlyginimas buvo nepakankamas jo poreikiams, reikėjo papildomų pajamų, ir tai vertė Hirošigę ieškotis amatininko darbo. Buvo lengva suderinti darbą ir menininko hobius.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Commons-logo.svg

Vikiteka