Kas laimės milijoną?

Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.
Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Žaidimo „Kas laimės milijoną?“ logotipas
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

„Kas laimės milijoną?“ – populiariausias pasaulyje televizijos žaidimas, kuriame už teisingus atsakymus į palaipsniui sunkėjančius klausimus laimimi pinigai.

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimą sugalvojo Jungtinės Karalystės kompanija CELADOR International Limited dar 1998 metais. Tikslus jo pavadinimas yra „Kas nori būti milijonieriumi?“ („Who wants to be a millionaire?“). Pirmą kartą jis buvo parodytas ITV (Didžioji Britanija) kanalu 1998 m. rugsėjo 1 d. Per vienerius metus jis labai išpopuliarėjo, licencijas rodyti šį žaidimą nupirko daugiau nei 100 šalių.

Dabar yra keli žaidimo formatai:

  • klasikinis (koks buvo rodytas Lietuvoje);
  • šeimyninis (kai žaidžia ne vienas žaidėjas, bet pora) ir kt.

Lietuvoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimas Lietuvoje pradėtas rodyti 2002 metų gegužės 16 d, pavadinimu „Kas laimės milijoną“, o ne originalaus pavadinimo naudojamo kitose šalyse vertimu, nes tuo metu Lietuvoje per TV4 (vėliau Baltijos televizija) kanalą jau buvo rodomas kitas savo turiniu nepanašus žaidimas pavadinimu „Kas taps milijonieriumi?“. Jis buvo rodomas kiekvieną ketvirtadienį per TV3, paskutinį kartą parodytas 2005 m. rugpjūčio 18 d. Šis žaidimas filmuotas ARTeta video studijoje, kuri kelis kartus buvo atnaujinama. Laidą iš pradžių vedė Henrikas Vaitiekūnas, o paskui jo vietą užėmė Vytautas Kernagis.

Didžiausia laimėta suma – 64 000 Lt (18 550,72 €). Daugiausia kartų buvo laimėta po 1000 Lt (289,86 €).

Žaidimo taisyklės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iš aštuonių žaidėjų išrenkamas vienas, kuris kovos dėl vieno milijono litų. Tai daroma per atrankinį turą – žaidėjams pateikiamas klausimas ir keturi atsakymų variantai, kuriuos reikia surikiuoti nurodyta tvarka. Greičiausiai tai padaręs žaidėjas ir eina į rato vidurį.

Toliau šis žaidėjas atsakinėja į įvairių rūšių klausimus, prie kiekvieno klausimo pateikiami keturi atsakymo variantai, iš kurių tik vienas yra teisingas. Kad laimėtų milijoną, žaidėjas turi atsakyti į 15 klausimų. Kuo didesnė laimėjimo suma, tuo sudėtingesnis klausimas.

Vieną kartą per žaidimą galima pasinaudoti trimis pagalbos:

  • vienas iš dviejų – kompiuteris panaikina 2 neteisingus atsakymus;
  • skambutis draugui – skambinama žaidėjo draugui ir klausiama jo nuomonės dėl užduoto klausimo;
  • salės pagalba – salėje esantys žmonės reiškia savo nuomonę spausdami mygtukus savo pultuose.

Kai žaidėjas nežino teisingo atsakymo, jis gali paimti jau laimėtus pinigus ir pasitraukti iš tolesnio žaidimo. Jei žaidėjas pateikia neteisingą atsakymą, jis nukrenta iki nesudegančios sumos, iki kurios jis spėjo prieiti (jei žaidėjas jau atsakė į 5-ąjį klausimą – jis gauna ne mažiau 1000 Lt, jei žaidėjas jau atsakė į 10-ąjį klausimą – jis gauna ne mažiau 32 000 Lt).


Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.