Kafajatė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Kafajatė
Cafayate
Kafajatės bažnyčia
Laiko juosta: (UTC-3)
Valstybė Argentinos vėliava Argentina
Provincija Saltos provincija Saltos provincija
Departamentas Kafajatės departamentas
Įkūrimo data 1840 m.
Gyventojų (2001) 10 714
Altitudė 1 683 m
Tinklalapis www.salnet.com.ar/cafayate
Vikiteka Kafajatė

Kafajatė (isp. Cafayate) – miestas Argentinoje, Saltos provincijos pietuose, Calchaquíes slėniuose, 1683 m aukštyje virš jūros lygio. Departamento centras. Mieste gyvena apie 11 tūkst. gyventojų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Miestą 1840 m. įkūrė Manuelis Fernando de Aramburu. Pavadinimas kilo iš indėnų kafajatų genties, čia gyvenusios prieš atvykstant ispanų konkistadorams. Žodis Cafayate kilo iš kečujų kalbos, tačiau jo reikšmė ginčytina: „vandens dėžė“, „didysis ežeras“ (Capac-Yac), „sveiki žmonės“ (Capac-Yaco).

Susisiekimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kafajatė yra 1329 km nuo Buenos Airių, 227 km nuo Tukumano. Iš miesto kalnų slėniais keliai veda į Saltą, Tukumaną ir Čilę.

Kafajatės apylinkės
Vynuogynai

Turizmas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kafajatė – svarbus turistinis provincijos centras. Nuo seno aplinkiniai slėniai garsėja vynuogių auginimu. Iš jų gaminamas vynas (daugiausia Torrontés – baltojo vyno rūšis). Mieste vyksta vyno šventės. Be to, turistus į Kafajatės apylinkes traukia įspūdingi Valles Calchaquíes slėniai, įspūdingiausi iš jų Quebrada de Cafayate ir Cachi del Valle. Mieste taip pat yra kolonijinės architektūros pastatų.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]