Kohlberg Kravis Roberts

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio KKR)
Jump to navigation Jump to search
KKR & Co. L.P.
FormaAkcinė bendrovė
PramonėPrivatusis kapitalas
Įkurta1976 m.
Centrinė būstinėNiujorkas, JAV
ProduktaiSvertinis išpirkimas
Tinklalapiswww.kkr.com

KKR & Co. L.P. (anksčiau Kohlberg Kravis Roberts & Co.) tarptautinė Privataus kapitalo bendrovė JAV, besispecializuojanti svertiniuose išpirkimuose. Įmonė laikinai įsigija įvairias bendroves bei jas parduoda, valdo privataus kapitalo investicinius fondus.

KKR pradėjo plačiai naudoti ir vėliau ištobulino tuo metu dar naują ir retai taikytą bendrovių pirkimo, naudodama skolintas lėšas metodą, kuris buvo ir yra privataus kapitalo bendrovių ar fondų vykdomo įsigijimo pagrindas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1976 metais buvo įkurta garsiausia visų laikų privataus kapitalo bendrovė „Kohlberg Kravis Roberts„. Nuo jos įsteigimo pradžios KKR atliko keletą įžymių sandorių, įskaitant JAV tabako ir maisto pramonės milžinės „RJR Nabisco“ įsigijimą už 25 mlrd. JAV dol., iš kurių didžiąją dalį privataus kapitalo bendrovė KKR sumokėjo skolintomis lėšomis. Tuomet tai buvo didžiausias privataus kapitalo kompanijos sudarytas bendrovės pirkimo skolintomis lėšomis sandoris. Nuo jos veiklos pradžios įmonė atliko virš 400 mlrd. JAV dol. vertės privataus kapitalo sandorių.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]