Juozas Žuronas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Juozas Žuronas
Gimė: 1889 m. balandžio 1 d.
Kybarčių k., Gruzdžių valsč., Šiaulių apskr.
Mirė: 1971 m. balandžio 15 d. (82 metai)
Čikaga, Ilinojus, JAV
Veikla: pedagogas, dainininkas (baritonas) ir chorvedys.

Juozas Žuronas (1889 m. balandžio 1 d. Kybarčių k., Gruzdžių valsč., Šiaulių apskr. – 1971 m. balandžio 15 d. Čikagoje, Ilinojuje, JAV) – pedagogas, dainininkas (baritonas) ir chorvedys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dar vaikystėje pradėjo dainuoti ir giedoti choruose. 1908 m. atvykęs į JAV, apsigyveno Filadelfijoje (Pensilvanija) ir ėmė mokytis muzikos. Smuikuoti mokėsi pas J. Jurčikonį, o dainuoti ir skambinti fortepijonu pas V. Grigaitį. Dar studijavo Pealio konservatorijoje ir Binghamtono konservatorijoje Niujorke, o 19181922 m. muzikos žinias gilino M. Petrausko konservatorijoje Bostone (Masačusetsas). Įsigijo muzikos mokytojo ir chorvedžio diplomą. Mokydamasis pradėjo vadovauti Tėvynės Mylėtojų draugijos chorui, vėliau vadovavo „Aido“ ir „Birutės" chorams. Su chorais dirbo Lorense (Masačusetsas), Našua, (Niū Hempšyras), Filadelfijoje, Čikagoje, Sisere (Ilinojus), ir Detroite (Mičiganas). Apie trejus metus vadovavo lietuviškai radijo programai. Čikagoje įkūrė muzikos studiją (dainavimo, smuiko ir fortepijono), rengė mokinių koncertus. Yra sukūręs dainų chorams, duetams ir solistams. 1932 m. K. Budrys išleido šešias plokšteles su J. Žurono parašytomis ir įdainuotomis dainomis.

Literatūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999 m. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.