Juozas Ąžuolaitis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Juozas Ąžuolaitis
PLCH-ĄŽUOLAITIS JUOZAS.jpg
Gimė 1916 m. sausio 16 d.
Rusijoje
Mirė 1966 m. rugpjūčio 9 d. (50 metų)
Los Andžele, JAV
Veikla vargonininkas, chorvedys, visuomenės veikėjas.

Juozas Ąžuolaitis (1916 m. sausio 16 d. Rusijoje1966 m. rugpjūčio 9 d. Los Andžele, JAV) – vargonininkas, chorvedys, visuomenės veikėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po Pirmojo pasaulinio karo su tėvais grįžo į Lietuvą – Kavarską, mokėsi Panevėžio gimnazijoje. Kauno konservatorijoje baigė vargonų klasę. Kurį laiką mokytojavo Kauno 5-ojoje gimnazijoje, buvo aktyvus to meto politinio gyvenimo dalyvis.

Pasitraukęs į Vokietiją, apsigyveno Fuldoje, paskui buvo Kaselio lietuvių gimnazijos muzikos mokytojas, vargonininkavo ir subūrė chorą.

1948 m. atvykęs į JAV, apsigyveno Los Andžele, konservatorijoje studijavo kompoziciją, o gavęs porai metų stipendiją, muzikos žinias gilino Vienos konservatorijoje. Vargonininkavo Šv. Kazimiero lietuvių parapijoje ir vadovavo chorui (subūrė ir vaikų chorą), aktyviai įsijungė į visuomeninę veiklą.

J. Ąžuolaitis buvo Los Andželo apylinkės LB pirmininkas, jo iniciatyva pradėtos rengti Kalifornijos Lietuvių dienos, įsigyti Lietuvių namai, jis vadovavo Lietuvių Fronto bičiulių sambūriui, globojo ateitininkų jaunimą, organizavo vaidinimus, vasaros stovyklas, dirbo kai kuriose lietuvių organizacijose.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.