Pereiti prie turinio

Jungtinė Šventoji Karūna

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Jungtinė Šventa Karūna (SCU, it. Sacra Corona Unita) – Italijos Apulijos regione veikiantis į Sicilijos mafiją panašus nusikalstamas susivienijimas.

SCU yra palyginti nauja nusikalstama grupuotė, pirmos žinios apie ją yra iš 1983 m. Ji naudoja tam tikrą religinę simboliką, panašią į kamoros. Kaip ir kitos organizuoto nusikalstamumo grupuotės, ji turi hierarchinę – piramidinę struktūrą. Įkūrėju laikomas Giuseppe Rogoli.

SCU sudaro apie 50 klanų su bendru maždaug 2000 narių skaičiumi. Pagrindinis verslas yra cigarečių, narkotikų, ginklų ir žmonių kontrabanda. Taip pat ši organizacija renka mokesčius iš kitų nusikaltėlių už leidimą jiems veikti pietrytinėje Italijos pakrantėje – strategiškai svarbioje vietoje gabenant kontrabandines prekes į ir iš buvusių komunistinių kraštų, kaip kad Kroatija, Serbija ir kt.

JAV žinoma tik apie kelis pavienius veikiančius Jungtinės Šventos Karūnos narius. Tačiau policijos tyrimai rodo, kad ši organizacija turi stiprius ryšius su Kolumbijos narkotikų karteliais.