Pereiti prie turinio

Jujutsu Kaisen

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jujutsu Kaisen
Žanras Nuotykiai, maginė fantastika, antgamtinis
Manga
Autorius Gege Akutami
Leidėjas JP Shueisha
ŠA Viz Media
Serializuota  Weekly Shōnen Jump
Leidimo metai 2018 m. kovo 5 d. –
dabar
Tomų sk. 25
TV anime
Režisierius Sunghoo Park
Studija MAPPA
Kanalas JP JNN (MBS, TBS)
Rodymo laikotarpis 2020 m. spalio 3 d. –
Serijų sk. 47

Jujutsu Kaisen (jap. 呪術廻戦) – Gege Akutami parašyta ir iliustruota japoniškų komiksų (manga) serija. Nuo 2018 m. kovo mėnesio komiksai publikuojami leidyklos „Shueisha“ leidžiamame „Weekly Shōnen Jump“ žurnale. 2021 m. spalio mėnesį Shueisha išleido septyniolika „Jujutsu Kaisen“ tankōbon tomų. Pagrindinis istorijos veikėjas – moksleivis Yuji Itadori (Judži Itadori), kuris prisijungia prie slaptos magų organizacijos, siekdamas nugalėti galingą demoną Ryomen Sukuna.

Japonų animacijos studija „MAPPA“ 2020 m. pristatė pirmąjį „Jujutsu Kaisen“ animė serialo sezoną. 2021 m. gegužę „Jujutsu Kaisen“ komiksų tiražas viršijo 50 milijonų egzempliorių, įskaitant skaitmenines komiksų versijas bei „Jujutsu Kaisen 0“ skyrių. Tai yra viena perkamiausių visų laikų japoniškų komiksų serijų pasaulyje.[1] Antrojo animė sezono premjera įvyko 2023 m. liepą.[2]

Santrauka[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Komikso pavadinimas „Jujutsu Kaisen“ verčiant iš japonų kalbos reiškia „Magiška kova“. Šio komikso kontekste Jujutsu Kaisen reiškia prakeiktosios energijos naudojimą ir manipuliavimą.[3] „Jujutsu Kaisen“ pasaulyje visos gyvos būtybės skleidžia Prakeiktąją energiją, kuri kyla iš negatyvių emocijų, tokių kaip pyktis, pavydas, nusivylimas. Paprasti žmonės šios energijos kontroliuoti negali, dėl to pasaulį išvysta demoniškos būtybės – Prakeiktosios dvasios (jap. 呪 霊 Jurei), dar vadinamos Prakeikimais (jap. 呪 Noroi). Magų organizacija kovoja su šiomis būtybėmis panaudodami ir manipuliuodami savo Prakeiktąją energiją.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Yuji Itadori – atletiškas vidurinės mokyklos moksleivis, gyvenantis Sendajuje su savo seneliu. Yuji nemėgsta sportuoti, todėl nuolat vengia mokyklos lengvosios atletikos rinktinės ir prisijungia prie okultinių studijų klubo. Kiekvieną dieną lygiai 17:00 val. Yuji eina aplankyti senelio ligoninėje. Mirties patale Yuji senelis palieka du įsakymus: „Visada padėk žmonėms“ ir „Mirk apsuptas žmonių“. Po senelio mirties, Yuji interpretuoja jo žodžius savaip: kiekvienas žmogus turi mirti oriai.

Viena dieną paauglys susiduria su magu Megumi Fushiguro, kuris ieško mokykloje paslėpto pavojingo magiško amuleto – demono Sukunos piršto. Yuji su draugais iš okultizmo studijų klubo randa amuletą anksčiau už Megumį nežinodami, kad jis į mokyklą pritraukia kitus demonus.

Yuji kartu su Megumi bando išgelbėti draugus nuo mokyklą puolančių demonų ir supranta, kad nesugebės jų nugalėti, jeigu neįgys magiškų galių. Todėl Yuji praryja prakeiktąjį amuletą ir tampa apsėstas galingo demono Sukunos, tačiau nepaisant to, gali valdyti savo kūną.

Apie tai sužino jujutsu magų bendruomenė ir leidžia Yuji pasirinkti: mirti dabar arba mirti surinkus likusius 19 Sukunos prištų, taip nužudant Sukuną amžiams. Yuji pasirenka pastarąjį kelią ir leidžiasi ieškoti kitų Sukunos pirštų, nes mano, kad taip padaręs, išgelbės pasaulį nuo galingiausio demono ir mirs oriai.[4]

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Yuji Itadori[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vidurinės mokyklos moksleivis ir mokyklos okultinių studijų klubo narys, kuris rado dėžutę su prakeiktu amuletu. Amuletas, kuris atrodo kaip pūvantis pirštas,  traukia mistiškas demoniškas būtybes. Demonai puola Yuji mokyklą, todėl norėdamas apsaugoti savo draugus nuo jų, Yuji suvalgo prakeiktąjį amuletą ir jį užvaldo galingiausias demonas Ryomen Sukuna, dar žinomas kaip „Demonų Karalius“. Vėliau, Yuji įstoja į slaptą magų mokyklą, kuriai vadovauja Gojo Satoru. Yuji nuteisiamas mirties bausme, kuri yra nukeliama iki tol, kol jis ras visus pirštus tam, kad demonų Karalius Ryomen Sukuna galėtų būti nužudytas visiems laikams, o tai reiškia, kad mirs ir pats Yuji.

Megumi Fushigiro[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Magas, besimokantis pirmame kurse slaptameTokijo magijos koledže ir yra globojamas mokytojo Gojo Satoru. Megumi sutinka Yujį, kuomet bando rasti pavojingą amuletą Yuji mokykloje ir padeda nugalėti ją užpuolusius demonus. Megumi įtikina Gojo pabandyti išgelbėti Yujį nuo mirties bausmės. Kovodamas su demonais, Megumi naudoja „Dešimties šešėlių techniką“ (jap. 十種 影 法術, Tokusa no Kage Bōjutsu) su kuria gali sukurti dvasias, dar vadinamas Shikigami.

Nobara Kugisaki[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Magė, besimokanti pirmame kurse slaptoje slaptame Tokijo magijos koledže kartu su Megumi ir Yuji. Nobara kilusi iš mažo miestelio, todėl įstoja į slaptąją mokyklą tam, kad galėtų persikelti į Tokiją. Nobara sutinka Yuji ir Megumi per savo pirmąją magų misiją. Nobara kovose naudoja „Šiaudinių lėlių techniką“ (jap. 芻 霊 呪 法, Sūrei Juhō), kuriam reikalingas prakeiktų įrankių rinkinys – šiaudinė lėlė, plaktukas ir vinys.

Gojo Satoru[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Magas, dirbantis mokytoju slaptame Tokijo magijos koledže. Gojo yra laikomas stipriausiu magu, turi didelę įtaką bei yra labai gerbiamas magų pasaulyje. Jo prakeiktoji galia leidžia jam kontroliuoti ir manipuliuoti aplink esančią erdvę. Gojo įtikina magų visuomenės lyderius atidėti Yuji mirties bausmę tol, kol jis suras visus Sukunos pirštus.

Kento Nanami[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aukšto lygio magas, dirbantis slapto Tokijo magijos koledžo vadovybei ir yra vienas iš Yuji mentorių. Kento Nanami yra stoiška ir rimta asmenybė, visiška Gojo priešingybė. Jo prakeiktoji energija leidžia jam pamatyti priešininko silpnąsias vienas ir tiksliai kirsti į jas buku, audiniu apvyniotu kardu.

Ryomen Sukuna[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aukšto lygio demonas, laikomas „Demonų Karaliumi“. Pasak legendos, Sukuna yra į žmogų panašus demonas, turintis keturias rankas ir keturias akis, nors iš tikrųjų yra senųjų laikų piktojo mago dvasia. Pirmykštės jujutsu eros magai negalėjo nugalėti Sukunos, todėl saugojo 20 jo pirštų kaip prakeiktus amuletus su viltimi, kad vieną dieną pavyks juos sunaikinti. Dabar Sukuna yra apsėdęs Yujį Itadori, tačiau Yuji gali Sukuną valdyti. Vienintelis būdas nugalėti Sukuną – suvalgyti visus 20 pirštų ir nužudyti Yujį, taip nužudant ir Sukuną.

Mahito[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aukšto lygio į žmogų panašus demonas, gimęs iš žmonių neapykantos. Mahito tikslas yra sunaikinti žmoniją. Jis pasižymi sadistiškumu, vaikiškumu ir mėgsta žaisti ir manipuliuoti žmogaus emocijomis, net kai jo gyvybei gresia pavojui. Mahito manymu, gyvenimas neturi vertės ir prasmės, todėl kiekvienas gali daryti tai, ką nori. Tokia Mahito pasaulėžiūra kylą iš jo sugebėjimo suprasti ir manipuliuoti žmonių sielomis. Manipuliuodamas sielomis, Mahito gali keisti savo ir žmogaus kūno formą ir paversti juos jam tarnaujančiais monstrais.

Kita medija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Romanai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Du romanai, parašyti Ballad Kitaguni, buvo išleisti su „Jump J-Books“ įspaudu. Pirmasis, pavadinimu „Jujutsu Kaisen: Iku Natsu to Kaeru Aki“ (angl. Jujutsu Kaisen: Soaring Summer and Returning Autumn), buvo išleistas 2019 m. gegužės 1 d.[5][6] Antrasis romanas, pavadinimu „Jujutsu Kaisen: Yoake no Ibara Michi“ (angl. Jujutsu Kaisen: Thorny Road to Dawn), buvo išleistas 2020 m. sausio 4 d.[7] Abu romanai buvo tarp geriausiai parduodamų romanų serijų pirmąjį 2021 m. pusmetį, atitinkamai parduota 235 170 ir 206 059 kopijų bei abu romanai buvo perkamiausi romanų tomai 2021 m. pirmąjį pusmetį.[8][9] Bendrai buvo parduota 487 434 egzempliorių.

Animė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2019 m. lapkričio 25 d. žurnalo „Weekly Shōnen Jump“ 52 numeryje buvo paskelbta apie „Jujutsu Kaisen“ animė adaptaciją.[10] „Jujutsu Kaisen“ kūrėjas Gege Akutami su savo komandos nariais 2019 m. gruodžio 22 d. dalyvavo „Jump Festa 2020“ festivalyje, kurio metu buvo pristatytas animė vizualas bei oficiali interneto svetainė.[11] Animacija buvo kuriama studijoje „MAPPA“, režisavo Sunghoo Park.[12]

Hiroshi Seko buvo atsakingas už scenarijų, Tadashi Hiramatsu sukūrė personažus. Animacija 2020 m. rugsėjo 19 d. debiutavo tiesioginės transliacijos metu „Youtube“ ir „Twitter“ platformose, tačiau oficialiai buvo rodomas JNN televizijos „Animeism“ programoje nuo 2020 m. spalio 3 d. iki 2021 m. kovo 27 d. Nuo 3 serijos, animė epizodo pabaigoje rodomos pabaigos kreditų scenos, vadinamos „Juju Sanpo“, kuriose dėmesys sutelkiamas į kasdienį veikėjų gyvenimą.[13]

Muzika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Originalus „Jujutsu Kaisen“ garso takelis buvo sukurtas Hiroaki Tsutsumi, Yoshimasa Terui ir Arisa Okehazama.[14] Pirmoji animė serialo pradžios teminė daina yra „Kakai Kitan“, kurį atlieka EVE, o pabaigos teminė daina yra „Lost in Paradise feat. AKLO“, kurią atlieka grupė ALI.[15]

Vaizdo žaidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2021 m. birželio mėn. buvo paskelbtas „Jujutsu Kaisen“ free-to-play RPG žaidimas išmaniesiems telefonams.[16] 2021 m. rugpjūčio mėn. taip pat buvo išleistas su bendrove „PUBG Corporation“ sukurtas kompiuterinis žaidimas „PlayerUnknown's Battlegrounds“, kuris bus prieinamas visame pasaulyje, išskyrus Japoniją ir žemyninę Kiniją.[17]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Parks Adam. (2021). Jujutsu Kaisen Surpasses 55 Million Copies Sold | CBR. Nuoroda tikrinta 2021-12-06. https://www.cbr.com/jujutsu-kaisen-55-million/
 2. Pineda, Rafael Antonio (2023-03-25). „Jujutsu Kaisen 2nd Season Anime's Video Reveals More Cast, July 6 Premiere“. Anime News Network. Suarchyvuota iš originalo 2023-03-25. Nuoroda tikrinta 2023-03-25.
 3. What Does Jujutsu Kaisen Mean? (2020). Nuoroda tikrinta 2021-12-03. https://animehunch.com/2020/10/17/what-does-jujutsu-kaisen-mean/
 4. Jujutsu Kaisen (TV) – MyAnimeList.net. Nuoroda tikrinta 2021-12-06. https://myanimelist.net/anime/40748/Jujutsu_Kaisen_TV
 5. Kitakuni, B., & Akutami, G. (2019). Jujutsu Kaisen: Yuku Natsu to Kaeru Aki. Nuoroda tikrinta 2021-12-06https://myanimelist.net/manga/133047/Jujutsu_Kaisen__Yuku_Natsu_to_Kaeru_Aki
 6. Akutami, G., Kitaguni, B. (2019). Jujutsu Kaisen: Yuku natsu to kaeru aki. Jump J Books. Nuoroda tikrinta 2021-12-06 https://j-books.shueisha.co.jp/books/jujutsukaisen_ikunatsu.html
 7. Kitakuni, B., & Akutami, G. (2020). Jujutsu Kaisen: Yoake no Ibara Michi. Nuoroda tikrinta 2021-12-06https://myanimelist.net/manga/133048/Jujutsu_Kaisen__Yoake_no_Ibara_Michi
 8. Loo Eghan. (2021). Top-Selling Light Novels in Japan by Series: 2021 (First Half). Anime News Network. Nuoroda tikrinta 2021-12-06. https://www.animenewsnetwork.com/news/2021-05-31/top-selling-light-novels-in-japan-by-series-2021/.173398
 9. Loo Egan. (2021). Top-Selling Light Novels in Japan by Volume: 2021 (First Half). Anime News Network. Nuoroda tikrinta 2021-12-06. https://www.animenewsnetwork.com/news/2021-05-31/top-selling-light-novels-in-japan-by-volume-2021/.173400
 10. Pineda Rafael Antonio. (2019). Jujutsu Kaisen Manga Gets TV Anime. Anime News Network. Nuoroda tikrinta 2021-12-06.https://www.animenewsnetwork.com/news/2019-11-24/jujutsu-kaisen-manga-gets-tv-anime/.153511
 11. Harding Daryl. (2019). New Jujutsu Kaisen TV Anime Key Visual is Finger Licking Fun! Crunchyroll.com. Nuoroda tikrinta 2021-12-06. https://www.crunchyroll.com/anime-news/2019/12/20/new-jujutsu-kaisen-tv-anime-key-visual-is-finger-licking-fun
 12. Pineda Rafael Antonio. (2020). Jujutsu Kaisen Anime’s Video Reveals New Cast, Staff, October Premiere. Anime News Network. Nuoroda tikrinta 2021-12-05.https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-05-19/jujutsu-kaisen-anime-video-reveals-new-cast-staff-october-premiere/.159727
 13. Pineda Rafael Antonio. (2020). Jujutsu Kaisen Gets Post-Credits Mini Anime. Anime News Network. Nuoroda tikrinta 2021-12-05.https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-10-19/jujutsu-kaisen-gets-post-credits-mini-anime/.165353
 14. Pineda Rafaeil Antonio. (2020). Jujutsu Kaisen Anime’s Video Reveals New Cast, Staff, October Premiere. Anime News Network. Nuoroda tikrinta 2021-12-03.https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-05-19/jujutsu-kaisen-anime-video-reveals-new-cast-staff-october-premiere/.159727
 15. Hodgkins Crystalyn. (2020). Eve, Ali Perform Theme Songs for Jujutsu Kaisen Anime. Anime News Network. Nuoroda tikrinta 2021-11-27. https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-08-10/eve-ali-perform-theme-songs-for-jujutsu-kaisen-anime/.162719
 16. Mateo Alex. (2021). Jujutsu Kaisen Series Gets Mobile RPG. Anime News Network. Nuoroda tikrinta 2021-12-06.https://www.animenewsnetwork.com/news/2021-06-13/jujutsu-kaisen-series-gets-mobile-rpg/.173785
 17. Morrissy Kim. (2021). Jujutsu Kaisen Is Coming to PUBG Mobile. Anime News Network. Nuoroda tikrinta 2021-12-06.https://www.animenewsnetwork.com/interest/2021-09-02/jujutsu-kaisen-is-coming-to-pubg-mobile/.176931

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]