Jamburgas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Jamburgas
Ямбург
Jamburg Ansicht.JPG
Jamburgo centre
Laiko juosta: (UTC+5)
------ vasaros: (UTC+6)
Valstybė Rusijos vėliava Rusija
Apygarda Jamalo Nencų autonominė apygarda Jamalo nencų autonominė apygarda
Rajonas Nadymo rajonas
Commons-logo.svg Vikiteka Jamburgas

Jamburgas (rus. Ямбург) – pamaininė gyvenvietė (вахтовый посёлок) Nadymo rajone Jamalo Nencų autonominė apygardoje Rusijoje. Išsidėstęs prie Obės įlankos, 148,5 km į šiaurę nuo poliaračio, vyrauja subarktinis klimatas. Jungia geležinkelio linija su Naujuoju Urengojumi, yra laivų uostas.


Gyvenvietės pavadinimas kilęs iš Jamburgo milžiniško dujų telkinio, atrasto 1969 m. Pastatyta 1980-ųjų m. pradžioje kaip koncerno „Gazprom“ bazinė gyvenvietė pamaininėms darbuotojų brigadoms apgyvendinti, eksploatuojant dujų telkinį. Oficialiai gyvenvietės statusą įgavo 1984 m. Atvykstančių gyventojų (pamaininių darbuotojų) yra apie 6000, kurių dauguma dirba įmonėje „Gazprom dobyča Jamburg“ (Газпром добыча Ямбур) ar jos antrinėse kompanijose. [1]

Pradiniame generaliniame plane buvo numatyta pastatyti 30 tūkst. gyventojų turintį miestą. Vėliau nutarta Jamburgą įkurti, remiantis panašių „aptarnaujančių“ gyvenviečių statybos pavyzdžiu Aliaskoje bei suomių patirtimi jas projektuojant ir statant.

Gyvenimo sąlygos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Laikinieji gyventojai atvyksta į Jamburgą nuo vieno iki dviejų mėnesių trukmės darbui, po to išvyksta atgal į „didžiąją žemę“ panašios trukmės poilsio. Čia vienu metu gyvena iki 6000 žmonių. Darbuotojams įrengti viešbučio ir bendrabučio tipo būstai su visais patogumais ir aptarnavimu: parduotuvės, sporto ir koncertų salės, bibliotekos, gydymo įstaigos.

1986 m. vaizdai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]