Jakiškių koplyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 56°11′03″š. pl. 23°32′13″r. ilg. / 56.184094°š. pl. 23.53691°r. ilg. / 56.184094; 23.53691

Kazimiero-bazn-kryzius-64.png
Jakiškių koplyčia
Jakiškiai, koplyčia 2.JPG
Vyskupija Šiaulių
Dekanatas Joniškio
Savivaldybė Joniškio rajonas
Gyvenvietė Maironiai (Joniškis)
Statybinė medžiaga medis
Stilius liaudies architektūra

Jakiškių Šv. Ignaco koplyčia, arba Maironių koplyčia – veikianti koplyčia Joniškio rajone, Joniškio seniūnijoje, Maironių kaime esančiose kapinėse, į šiaurę nuo Jakiškių, netoli nuo kelio  1617  NiūraičiaiLinkaičiai , 3,2 km į šiaurę nuo Gataučių.

Koplyčia stovi Joniškio rajono „Piligrimų kelyje“, šalia jos pastatytas informacinis stendas. Koplyčia yra sakralinės architektūros paminklas, 1995 m. įrašytas į LR Kultūros vertybių registrą.[1]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jakiškių koplyčia statyta vietos kaimo gyventojų. Pastatymo laikas nėra žinomas.

1999 m. buvo parengtas projektas (aut. arch. Laima Ramonaitė) koplyčios tyrimams, avarinės būklės pašalinimui, konservavimui-restauravimui. Pasak projekte pateiktos medžiagos ir tyrimų duomenų, koplyčia buvo remontuota 1980 m. Galimai tuo metu iš koplyčios dingo varpas, ornamentai nuo altoriaus ir paveikslas. Lyginant projekte pateiktas koplyčios altoriaus nuotraukas su 2010 m. nuotraukomis, koplyčios altorius išliko nepakitęs, tokios pat spalvos, nėra dekoro elementų.

Architektūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Viena iš nedaugelio Lietuvoje išlikusių medinių koplyčių, atspindinčių kaimo architektūros bruožus. Aukštas valminis stogas su kraigo viduryje esančiu bokšteliu, arkinės dvivėrės durys, langai šoninėse sienose – vertingiausia šio statinio dalis.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Objekto Nr. 12227 išsamus aprašymas“. Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registras. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]