Pereiti prie turinio

Instrukcija (2007 albumas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Instrukcija
Instrukcija viršelis
Jurga Šeduikytė studijinis albumas
Išleistas 2007 m. balandžio 19 d.
Žanras Pop, Art rock
Trukmė 52:56
Įrašų kompanija M.P.3
Prodiuseris Linas Rimša
Vee Diawara
Mario Basanov
Apžvalgos
Jurga Šeduikytė chronologija
Aukso pieva
(2005)
Instrukcija
(2007)
+37° (Goal of Science)
(2009)

„Instrukcija“ – antrasis dainų kūrėjos ir atlikėjos Jurgos Šeduikytės albumas, išleistas 2007 m. balandžio 19 d. įrašų kompanijos M.P.3.

Albumas ir turas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šis albumas įtvirtino Jurgą kaip savarankišką kūrėją ir atnešė jai pirmuosius laimėjimus už Lietuvos ribų. Nuo debiutinio albumo „Aukso pieva“ „Instrukcija“ skiriasi tuo, kad Jurgai jį padėjo įrašyti gyvai grojantys muzikantai, albumą prodiusavo trys muzikos prodiuseriai – Linas Rimša, Vee Diawara ir Mario Basanov.

Pirmasis albumo radijo singlas titulinė daina „Instrukcija“ tapo vienu didžiausių hitų per Jurgos muzikinę karjerą ir pateko į Lietuvos radijo stočių muzikos kūrinių topus: „Radiocentro“ ir FM99 topuose pasiekė Nr.1, „M-1 Top 40“ – Nr.7. Daina „Smėlio žmonės“ pakilo iki Nr.4 „Radiocentro“ „Lietuvos Top 20“, Nr.7 „M-1 Top 40“ ir Nr.1 „FM99 Top 10“. Daina „5th Season“ pasiekė radijo stoties „Power Hit Radio“ Nr.1 ir „FM99 Top 33“ Nr.1 .

Iš viso albumo radijo singlais tapo šeši kūriniai: „Instrukcija“, „Renkuosi žemę“, „5th Season“, „Smėlio žmonės“, „Angelai“, „Juodos gulbės“. Šios dainos, išskyrus „Renkuosi žemę“, iki šiol dažnai skamba Jurgos koncertinėse programose.

Albumą Jurga pristatė koncertiniu turu per Lietuvą, kurio pagrindinis pasirodymas įvyko 2007 m. balandžio 19 d. Vilniuje, „Forum Palace“. Šį pasirodymą stebėjo per 1 200 žiūrovų. Netrukus po to „Instrukcijos“ turo koncertinis pasirodymas buvo nufilmuotas LNK TV studijoje ir kiek vėliau parodytas televizijos žiūrovams.

2007 m. gegužės 2 d. duomenimis, albumo pardavimo tiražas pasiekė auksinį (daugiau nei 10 tūkst. vienetų) ir tuo metu buvo perkamiausias Lietuvoje[1]. Iš viso šis albumas yra parduotas 18 000 vienetų tiražu (auksinis albumas). Tolimesnio kompaktinės plokštelės tiražo gaminti nėra numatyta, tačiau albumu prekiauja skaitmeninės muzikos parduotuvės – „iTunes“, „Amazon“, „Napster“, „eMusic“ ir kitos.

Daina „5th Season“ yra išleista muzikos rinkinyje „Made in LT: The Best of Lithuanian Music (Second Edition)“ (2008, M.P.3). Daina „Spiderwoman: rising“ skamba režisieriaus Šarūno Barto 2010 metų filme „Eurazijos aborigenas“ (Indigene d’Eurasie, Eastern Drift).

Albumas „Instrukcija“ sulaukė palankių muzikos kritikų vertinimų. „Lietuvos ryto“ priedas „Mes“ albume labiausiai išskyrė dainą „Ryte“, pavadindamas ją „geriausia ir įdomiausia albumo daina“, patį albumą įvertino 4 iš 5, muzikinį skambesį palygino su Natalie Imbruglia ir reziumavo, kad „tie, kurie bijojo, kad Jurga prikūrė svaičiojimų, kurių neįmanoma klausytis, gali „Instrukciją“ pirkti ramiai“. Bernardinai.lt lygindami Jurgos pirmąjį ir antrąjį albumus teigė, „kad „Aukso pieva“ – polėkis, svajonė, laisvė, o „Instrukcija“ – darbas, drąsa, koncepcijos. „Aukso pieva“ dar tiko „niūniuotojams“, kurie mėgsta galvoje sukti plokšteles su mylimais hitais, o čia jie gali pasiklysti perėjimų, poezijos ir net ironijos labirintuose. „Aukso pieva“ permatoma, kaip vasaros dangus, o naujasis Jurgos darbas žemiškas (…)“. [1]

2010 m. spalio mėnesį albumų „Aukso pieva“ ir „Instrukcija“ pagrindu išleista vinilo plokštelė (525 vnt.), o kiek vėliau ir riboto tiražo (2 000 vnt.) kompaktinė plokštelė „Prie žalio vandens“, į kurias pateko šios albumo „Instrukcija“ dainos: „Instrukcija“, „Angelai“, „Smėlio žmonės“, „Juodos gulbės“, „5th Season“, „Prie žalio vandens“. Albumo „Prie žalio vandens“ viršelis yra sukurtas pagal albumą „Instrukcija“ (jame yra pravertos „Instrukcijos“ viršelyje esančios durys).

Įvertinimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumas „Instrukcija“ atnešė Jurgai pirmuosius įvertinimus užsienyje – MTV Europos muzikos apdovanojimą, su daina „5th Season“ pergalę Baltijos dainų festivalyje Švedijoje ir Nr. 1 hitą Vengrijoje (2008 m. balandžio 7 d. populiarioje radijo stotyje MR2-Petőfi Rádió), o 2009 m. rugsėjo mėn. dainos „Smėlio žmonės“ ir „5th Season“ laimėjo „Just Plain Folks“ apdovanojimus JAV. Jurga buvo apdovanota kaip geriausia atlikėja „Radiocentro“ muzikos apdovanojimuose (2008 m.). „Instrukcija“ buvo pripažinta geriausiu albumu „Ore“, „Alfa“ rinkimuose (2008 m.). 2007 m. Jurgai atiteko žurnalo „Moteris“ įsteigtas metų moters apdovanojimas.

Albumo dainos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Instrukcija – m., ž. Jurga
 2. Koralų pasaka – ž. Jurga
 3. Angelai – m., ž. Jurga
 4. Smėlio žmonės – m., ž. Jurga
 5. Spiderwoman: rising – m., ž. Jurga
 6. Juodos gulbės – m., ž. Jurga
 7. 5th Season – m., ž. Jurga
 8. Benamio daina – m., ž. Jurga
 9. Renkuosi žemę – m., ž. Jurga
 10. Ryte – m., ž. Jurga
 11. Per silpna – m., ž. Jurga
 12. Šerlokas Holmsas – m., ž. Jurga
 13. Prie žalio vandens – ž. Jurga

Muzikantai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumo svečiai: Linas Rimša (aranžuotės, programavimas, klavišiniai); Vee Diawara (aranžuotės, programavimas, klavišiniai, akustinė gitara, elektrinė gitara); Mario Basanov (aranžuotės, programavimas, klavišiniai); Mindaugas Bačkus (violončelė); Kęstutis Vaiginis (saksofonas); Luke Hurley (dvylikastygė gitara).

Kompaktiniai singlai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iš albumo „Instrukcija“ išleisti du kompaktiniai singlai – „5th Season“ (2007 m. lapkričio 29 d.) ir „Sandman‘s Child“ (2008 m. vasario 7 d.). Abiejų kompaktinių singlų tiražai yra pilnai išparduoti.

Kompaktinį singlą „5th Season“ sudaro:

 1. „5th Season (Radio Edit)“
 2. „5th Season (M&D Substance Remix)“
 3. „5th Season (Virus J & DJ Sun Remix)“
 4. „5th Season (Andrius Rio Mix)“
 5. „5th Season (Video)“

(Skaitmeniniu būdu išleistame single taip pat yra kūrinys „5th Season (Live)“.)


Kompaktinį singlą „Sandman’s Child“ sudaro:

 1. „Sandman’s Child“
 2. „Smėlio žmonės“
 3. „Sandman’s Child (ND Lau Remix)“
 4. „Ansuye Darya“
 5. „Sandman’s Child (Video)“
 6. „Smėlio žmonės (Video)“
 7. „Behind the scenes (Video)“

Kompaktinis singlas „Sandman’s Child“ buvo tarp dovanų, kurios buvo teikiamos Vilniuje vykusio NATO gynybos ministrų susitikimo dalyviams ir žurnalistams 2008 m. vasario 7-8 d. Šiame kompaktiniame single yra niekur kitur neskelbtas dari kalba įrašytas Jurgos atliekamas kūrinys „Ansuye Darya“ (išvertus į lietuvių kalbą pavadinimas reiškia „Kitoj pusėj upės“).

Vaizdo klipai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Keturioms albumo dainoms „Instrukcija“, „5th Season“, „Smėlio žmonės“ (taip pat angliškai jos versijai „Sandman’s Child“), „I Wonder“ (angliška dainos „Angelai“ versija) yra nufilmuoti vaizdo klipai.

Vaizdo klipe „Instrukcija“ (režisierė Giedrė Žickytė; animatorius Antanas Skučas) užfiksuotos albumo „Instrukcija“ pristatymo koncerto Vilniuje akimirkos.

Didžiąja dalimi prie Jurgos pergalės MTV Europos muzikos apdovanojimuose prisidėjęs ir kiek drastiškas vaizdo klipas „5th Season“ (režisierius Ričardas Matačius; nufilmavo studija RGB) buvo netikėtas žiūrovams, bet puikiai jų ir muzikos kritikų įvertintas. Vaizdo klipas buvo sukėlęs ir kontroversiją dėl kai kurių panašumų su islandų dainininkės Björk vaizdo klipu „Hunter“. „MTV Baltic“ eteryje „Baltic Top 20“ vaizdo klipas „5th Season“ pakilo iki 5 vietos.

2007 m. spalio mėnesį Jurga buvo išvykusi į Afganistaną (Goro provincijos sostinę Čagčaraną), kur nuskraidino labdaros ir surengė koncertus ten tarnaujantiems tarptautinės misijos kariams bei Čagčarano mergaičių mokyklos mokinėms ir mokytojams. Šios kelionės metu buvo nufilmuoti Jurgos vaizdo klipai dainai „Smėlio žmonės“ bei jos angliškai versijai „Sandman‘s Child“ (režisierius Rimantas Lukavičius; nufilmavo studija RGB).

Dainos „I Wonder“ (režisierė Giedrė Žickytė; nufilmavo video studija „Creator“) vaizdo klipas sukurtas iš fotonuotraukų. „I Wonder“ „MTV Baltic Top 20“ pasiekė 5-ą vietą, o metų pabaigoje užėmė Nr.63 „MTV Baltic Top 100“.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]