Pereiti prie turinio

Rusijos Federacijos Išorinės žvalgybos tarnyba

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Išorinės žvalgybos tarnyba)
Rusijos Federacijos Išorės žvalgybos tarnyba
Служба внешней разведки Российской Федерации (СВР)
Bendroji informacija
Valstybė Rusija Rusijos Federacija
Įkurta 1991 m.

gruodžio 18

Pavaldumas RF prezidentui
Centrinė būstinė Maskva Jasenevo raj.
Metinis biudžetas įslaptintas
Darbuotojų kiekis įslaptintas
Buvusi tarnyba KGB Pirmoji vyriausioji valdyba
Vadovybė
Vadovas Michailas Fradkovas
Tinklalapis
www.svr.gov.ru
SVR emblema

Rusijos Federacijos Išorės žvalgybos tarnyba (rus. Служба внешней разведки Российской Федерации trumpinama СВР) - pagrindinė Rusijos žvalgybos institucija.

 • Iki 1991 m. užsienio žvalgybą vykdė KGB Pirmoji vyriausioji valdyba, o jos vadovas buvo KGB pirmininko pirmuoju pavaduotoju.
 • 1991 rugsėjo 30 po KGB reorganizacijos į KGB Pirmosios vyriausiosios valdybos viršininko vietą paskirtas J. Primakovas. Jis ir KGB pirmininkas Vadimas Bakatinas pateikė savo pasiūlymus dėl užsienio žvalgybos atskyrimo nuo KGB.
 • 1991 m. lapkričio mėn. užsienio žvalgybos padalinys atjungiamas nuo KGB ir sukuriama savarankiška tarnyba pavadinta TSRS Centrinė žvalgybos tarnyba (Центральная служба разведки СССР trumpinama ЦСР).
 • 1991 lapkričio 6 TSRS Centrinės žvalgybos tarnybos direktoriumi paskiriamas J. Primakovas.
 • 1991 lapkričio 25 TSRS Prezidentas pasirašė įsaką dėl TSRS Centrinės žvalgybos tarnybos laikinosios padėties.
 • 1991 gruodžio 4 patvirtintas galutinis KGB padalinimas. Po jo pradėjo gyvuoti Tarp respublikinė saugumo tarnyba, Centrinė žvalgybos tarnyba ir TSRS Valstybinės sienos apsaugos komitetas. Šis padalinimas buvo patvirtintas įstatymu "Dėl valstybinių saugumo organų reorganizacijos" (rus."О реорганизации органов государственной безопастности"). 1991 gruodžio 2 Centrinės žvalgybos tarnybos direktoriaus pirmuoju pavaduotoju paskirtas Večeslavas Trubnikovas, o gruodžio 5 direktoriaus pavaduotojais paskirti Večeslavas Gurgenovas, Jurijus Zubakovas, Vladimiras Rožkovas ir Aleksejus Ščerbakovas.
 • 1991 gruodžio 18 RTFSR Prezidento įsakymu buvo įkurta Rusijos Federacijos Išorinės žvalgybos tarnyba. Jos įkūrimo baze tapo panaikinta Centrinė žvalgybos tarnyba.
 • 1991 gruodžio 26 SVR tarnybos direktoriumi buvo paskirtas J. Primakovas. Jam buvo pavesta pateikti projektą dėl SVR padėties, struktūros ir personalo.
 • 1992 sausio 13 patvirtinti SVR direktoriaus pavaduotojai, tarp kurių, be jau žinomu iš Centrinės žvalgybos tarnybos, atsirado ir generolas leitenantas Ivanas Goreloskis.
 • 1992 liepos 8 priimtas įstatymas dėl užsienio žvalgybos.
 • 1992 rugsėjo 30 įsakymu dėl Rusijos Vyriausybės reorganizacijos buvo numatytas tarnybos pavadinimo pakeitimas. Tarnyba turėjo tapti Rusijos Federaline išorinės žvalgybos tarnyba, tačiau 1992 lapkričio 7 įsakymu šis pakeitimas panaikintas.
1992 lapkričio 7 Įsakymas Nr.1185 dėl SVR statuso apibrėžimo
SVR proginis ženklas