Hyakunin

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Hyakunin (hyakunin-kumite arba 100 priešininkų kova) - 100 raundų kova su 100 priešininkų, kurie keičiasi tarpusavyje kas dvi minutes. Hyakunin yra vienas pačių sunkiausių karatė išbandymų (testų).

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiek yra žinoma, hyakunin išbandymas yra priimtas tik kiokušin-karatė.

Pirmuoju testo sudarytoju yra laikomas ken-jitsu meistras Yamaoka Tesyu (1836 – 1888), o šį testą įvedė kiokušin stiliaus kūrėjas Masutatsu Oyama. Kurdamas kiokušin jis stengėsi sukurti tokią sistemą, kuri leistų žmogui pasijausti aukščiau savęs, paverstų kūną ir dvasią geležimi, išeiti iš už savo galimybių ribų ir tokiu būdu pažinti absoliučią tiesą – kyokushin. Dėl jo užsispyrimo ir atkaklumo Oyama buvo vadinamas „demonu“. Šiuose išbandymuose jis buvo jau nebe pirmasis.

Pasak legendos, Oyama nusprendė atlikti tikrosios jėgos testą ir kovoti prieš 100 kovotojų kasdien, 3 dienas iš eilės. Šį stebinantį žygdarbį Oyama atliko netrukus po intensyvių treniruočių kalnuose, prieš įžymiąją kovą su buliais[1]. Šiose kovose dalyvavo jo patys stipriausi ir pajėgiausi mokiniai. Kiekvienas iš jų, pagal tam tikrus apskaičiavimus turėjo pravesti 4 kovas su Sensei, bet daugeliui iš jau pirmasis ratas baigėsi taip blogai, kad kovoti prieš priešininką antrą kartą jie jau fiziškai nesugebėdavo, tokie stiprūs buvo didžiojo meistro smūgiai.

Parodęs šį puikų pavyzdį savo mokiniams, Masutatsu Oyama norėjo hyakunin - kumite padaryti netgi privalomuoju iššūkiu norintiems pasiekti 4 ar 5 Dan (kiokušin meistriškumo lygiai), bet vėliau suprato, kad šis išbandymas galėjo tik padėti tapti tikru fanatiku, visokeriopai atsidavusiam karatė mokslui, o tokių visame pasaulyje gali būti tik keletas žmonių.

Oyamai teko atsisakyti įvesti „prievolę“ savo geriausiems mokiniams išbandyti savo valią ir kūną, bet Oyama vis tiek specialiai mokėti karatė kovotojus nugalėti visus sunkumus kovoje prieš 100 kovotojų. Greitai Oyama suprato, kad pagrindiniu elementu čia buvo ne fizinis talentas, kurio galima būtų išmokti, bet pats gyvenimo požiūris – nepalenkiama valios jėga, drąsa ir įsitikinimas – Osu dvasia aukščiausioje savo formoje.

Karate kovotojas turi ne tik šiaip sau ištverti 100 kovų, bet ir įvykdyti tam tikrus reikalavimus: nukritęs jis negali gulėti daugiau nei 5 sekundes, o nedelsiant pašokti ir privalo nugalėti daugiau nei 50 kovų. Nedaugelis tam ryžosi, ir tie, kurie rado savyje drąsos, daugiausia kentėjo pralaimėjimus. Todėl per visą hyakunin - kumite gyvavimo laiką tik nedaugelis kovotojų sugebėjo išlaikyti šį patį žiauriausią testą.

Hyakunin idėją suorganizuoti daugelio priešininkų kovas pasiskolino ir kitų kovos menų meistrai, tarp jų ir vienas iš pačių žinomiausių dziudo meistrų Masahiko Kimura.

Kovotojai, išlaikę hyakunin išbandymą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Steve Arneil (Jungtinė Karalystė, 1965 m. gegužės 21 d.)
 2. Tadashi Nakamura (Japonija, 1965 m. spalio 15 d.)
 3. Shigeru Oyama (Japonija, 1966 m. rugsėjo 17 d.)
 4. Loek Hollander (Nyderlandai, 1967 m. rugpjūčio 5 d.)
 5. John Jarvis (Naujoji Zelandija, 1967 m. lapkričio 10 d.)
 6. Howard Collins (Jungtinė Karalystė, 1972 m. gruodžio 1 d.)
 7. Miyuki Miura (Japonija, 1973 m. balandžio 13 d.)
 8. Shokei Matsui (Japonija, 1986 m. balandžio 18 d.)[2]
 9. Ademir de Costa (Brazilija, 1987)
 10. Keiji Sanpei (Japonija, 1990 m. kovas)
 11. Akira Masuda (Japonija, 1991 m. gegužės 19 d.)
 12. Kenji Yamaki (Japonija, 1995 m. kovo 22 d.)
 13. Francisco Filho (Brazilija, 1995 m. kovo 22 d.)
 14. Hajime Kazumi (Japonija, 1999 m. kovo 13 d.)

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]