Hermis Capital

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Hermis Capital, HC – bankrutavusi privataus kapitalo bendrovė, buvo viena iš didžiausių Lietuvoje.

Įmonių grupės vadovas – Nerijus Dagilis.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktyvią veiklą bendrovė pradėjo 2000 metais, įsigijusi AB „Lietkabelis“ (emaliuotų, instaliacinių laidų ir kabelių gamintojo) bei AB „Vilniaus vingis“ (vieno didžiausių elektronikos gamintojų Europoje) kontrolinius akcijų paketus. Vėliau įmonių grupės investicinis portfelis papildytas AB „Snaigė“ (šaldytuvų bei šaldiklių gamyba), AB „Kelmės pieninė“ (šviežio pieno produkcija), UAB „Kautra“ (keleivinio transporto paslaugos) ir kitų bendrovių akcijomis. HC taip pat yra investavusi į „Timan Oil & Gas: Timan – Pechora“ naftos bei dujų regione (europietiškoji Šiaurės Rusija).

Koncernas, veikęs „Snavesta“ pavadinimu, 2004 m. rugpjūčio mėn. pervadintas į „Hermis Capital“.

Vėliau pavadinimas pakeistas į „Lime Investments“. Vilniaus apygardos teismas 2012 m. gruodžio 12 d. nutarė iškelti bankroto bylą „Lime investments“[1].

Valdymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apie 1/4 grupės akcijų (23 proc.) priklauso Lietuvos didmeninės prekybos ir logistikos bendrovei „Sanitex“. Penki HC partneriai yra pagrindiniai įmonių grupės akcininkai:

 1. Nerijus Dagilis, HC valdybos pirmininkas, Kitron ASA valdybos pirmininkas ir AB „Snaigė“ bei AB „Kelmės pieninė“ valdybos narys.
 2. Titas Sereika, HC valdybos narys, vienas iš HC steigėjų, AB „Snaigė“ valdybos narys.
 3. Giedrius Barysas, HC valdybos narys, AB „Snaigė“ valdybos pirmininkas.
 4. Domininkas Kašys, HC valdybos narys, AB „Snaigė“ stebėtojų tarybos pirmininkas.
 5. Darius Janulevičius, HC direktorius, UAB „Kautra“ valdybos narys bei LKS valdybos pirmininkas.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Hermis Capital“ veikia kaip privataus kapitalo fondas, kuris užsiima trumpo ir vidutinio laikotarpio investicijomis į perspektyvias Lietuvos bei užsienio kompanijas ir jų vystymą. Šias investicijas „Hermis Capital“ paprastai vykdo kartu su partneriais. Dažniausi partneriai – Kauno didmenos bendrovė „Sanitex“, Vilniaus investicinės kompanijos „Invalda“ bei „ŽIA Valda

2005 m. „Hermis Capital“ Lietuvoje investavo apie 30 mln. Lt, užsienyje – 124,7 mln. Lt. Investicijų bendrovės valdomų įmonių apyvarta siekė 1,12 mlrd. Lt. 2005–2008 metus Lietuvoje ketinama investuoti 450 mln. litų (planuojamas gyvenamųjų namų kvartalas); Latvijoje – iki 200 mln. litų (gyvenamųjų bei komercinių objektų statyba)[reikalingas šaltinis].

HC taip pat turi atstovybę Kijeve; Ukrainos rinkoje ketinama investuoti apie 300 mln. Lt.

2006 metais verslo grupė iš privataus kapitalo fondo „Mecom“ įsigijo didžiausią Lietuvoje regioninį dienraštį „Kauno diena“. Netrukus naujai sukurtas „Hermis Capital“ holdingas „Diena Media“ taip pat įsigijo ir antrąjį didžiausią regioninį dienraštį „Klaipėda“. 2007 metų spalio 28 d. grupė pradėjo leisti ir regioninį Vilniaus laikraštį „Vilniaus diena“ bei pradėjo kurti interneto portalus.

2006 metais iš su Rimandu Stoniu siejamų verslininkų „Hermis Capital“ įsigijo naftą išgaunančios bendrovės „Geonafta“ akcijas. Tačiau netrukus vykusį Lietuvos vyriausybės paskelbtą naftos gavybos konkursą laimėjo buvusios kompanijos vadovybės įsteigta naujai kompanija „LL Investicijos“. „Hermis Capital“ konkurso organizatorius apkaltino korupcija ir kreipėsi į teismus. Tačiau 2007 metais buvo paskelbta, jog „LL Investicijos“ ir „Hermis Capital“ kartu vystys naftos gavybos projektus.

2007 rudenį Lenkijos laikraštis „Wprost“ paskelbė, kad Lenkijos naftos koncernas „Lotos“ per advokato ir nepriklausomybės akto signataro Č. Okinčico biurą papirko Lietuvos politikus, kad naftos gavybos konkursą laimėtų „LL investicijos“ [2] . Šių pranešimų nekomentavo nei „LL investicijos“, nei „Hermis Capital“, o koncernas „Lotos“ ir Č. Okinčicas šiuos pranešimus paneigė.

Valdomos įmonės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2007 metais buvo viešai žinoma apie „Hermis capital“ ir susijusių asmenų investicijas į šias įmones:

 • AB „Geonafta“ – naftos gavyba Lietuvoje;
 • Diena Media“ – žiniasklaidos verslas;
 • Lietuvos kino studija“ – kino filmų gamyba;
 • Agrovaldymo grupė“ – žemės ūkio veikla;
 • Orion Securities“ – finansinis tarpininkavimas;
 • Kelmės pieninė“ – pieno produktų gamyba;
 • „Kitron“ – Norvegijos elektronikos kompanija;
 • „OOO Credit Plus“ – Ukrainos mažmeninio kredito kompanija;
 • „Vilniaus Vingio Verslo Centras“ – nekilnojamojo turto vystymas;
 • Snaigė“ – šaldytuvų ir buitinės technikos gamyba;
 • AB „Kautra“ – Autobusų linijos;
 • „Gelžbetonio atramų gamykla“ – statyba;
 • „Hermis Capital“ kartu su „Ranga group“ taip pat vysto „Lietuvos kino studijos“ žemės sklypo Vilniaus Antakalnio mikrorajone projektą.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]