Hellsing

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Hellsing
Žanras Veiksmo, biopankas, drama, siaubo, mokslinė fentezi
Manga
Autorius Kouta Hirano
Leidėjas Shōnen Gahosha
Serializuota  Young King OURs
Leidimo metai 1997 – 2009 m.
Tomų sk. 10
Manga: Hellsing: The Dawn
Autorius Kouta Hirano
Leidėjas Shōnen Gahosha
Serializuota  Young King OURs
Leidimo metai 2001 – 2009 m. kovo 27 d.
Tomų sk.
TV anime : Hellsing
Režisierius Umanosuke Iida
Studija Gonzo
Kanalas Fuji TV
Rodymo laikotarpis 2001 m. spalio 10 d. –
2002 m. sausio 16 d.
Serijų sk. 13
OVA: Hellsing Ultimate
Režisierius Tomokazu Tokoro (1–4 serijos)
Hiroyuki Tanaka (5–7 serijos)
Yasuhiro Matsumura (8, 10 serijos)
Kenichi Suzuki (9–10 serijos)
Studija Satelight (1–4 serijos)
Madhouse (5–7 serijos)
Graphinica, Kelmadick (8–10 serijos)
Serijų sk. 10
Išleidimo data 2006 m. vasario 10 d. – 2012 m. gruodžio 26 d.
Trukmė 40–60 min.

Hellsing – japoniška manga, sukurta Kouta Hirano. Pirmą kartą pristatyta žurnale „Young King OURs“ 1997 m. ir tęsėsi iki 2008 m. rugsėjo mėnesio. Individualūs skyriai buvo surinkti ir publikuoti atskiroje knygoje, išleistoje „Shōnen Gahosha“ leidykloje. 2009 m. kovą Japonijoje buvo išleista 10 serijų manga. Hellsing kronikose aprašoma Anglijoje įsikūrusi mistiška ir slapta Hellsing organizacija, kovojanti su vampyrais ir kitomis pabaisomis.

Manga serijos anglų kalba Šiaurės Amerikoje išleistos „Dark Horse Comics“ leidyklos, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje „Madman Entertainment“ ir Singapūre „Chuang Yi“ leidyklų.

2001 metais animacijos studija „Gonzo“ išleido anime serialą tokiu pačiu pavadinimu. Režisuotas Umanosuke Iida, serialas rėmėsi manga, tačiau scenarijų parašė Chiaki Konaka. Anime truputi skiriasi nuo mangos, tačiau pagrindiniai dalykai nepakeisti. Buvo sukurta 13 serijų, kurios buvo transliuojamos per Japonijos „Fuji televiziją“ nuo 2001 m. spalio 10 d. iki 2002 m. sausio 16 d.

Originali video animacija (OVA), pavadinta „Hellsing Ultimate“, buvo sukurta „Geneon“ įmonės. Ji nuosekliau seka mangos siužetu. Pirmoji serija buvo išleista Japonijoje 2006 m. vasario 10 d. ir iki 2013 metų yra sukurta 10 serijų.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Hellsing organizacija yra pavadinta ir orientuota į Šventąjį protestantų riterių ordiną, kuriam iš pradžių vadovavo Abraomas Van Helsingas. Pagrindinė Hellsing pareiga yra surasti ir sunaikinti visus, kurie grasina karalienės ir šalies saugumui. Tai būtų vampyrai ir kitokie neaiškios kilmės blogio padarai. Šiai organizacijai vadovauja Integra Fairbrook Wingates Helsing, kuri paveldėjo vadovės pareigas būdama dar vaikas, po tėvo mirties. Ji savo akimis matė mirštantį tėvą ir tai ją pakeitė, iš mažos drovios mergaitės ji tapo tvirta, mirtina „jėga“. Integrą saugo ištikimas Helsingų šeimos liokajus Walter C. Dornez’as ir Alukard’as, pats galingiausias vampyras, kuris prisiekė ištikimybę Helsingų šeimai po to, kai buvo nugalėtas Abraomo Van Helsingo šimtą metų prieš dabartinės istorijos įvykius. Naujausias Hellsing organizacijos ginklas kovojant su blogio jėgomis, tai buvusi policininkė Seras Viktorija, kurią Alukardas pavertė vampyre.

Kai Anglijoje netikėtai išauga su vampyrais susijusių incidentų skaičius, Integra sužino, kad nacių grupės likučiai, pasivadinę Millenium, vis dar egzistuoja ir siekia atgaivinti Trečiąjį Reichą sukurdami vampyrų batalioną. Hellsing, Millenium ir slaptasis Vatikano 13 skyrius Iscariot susiduria apokaliptiniame trišaliame kare Londone ir Millenium atskleidžia savo tikruosius ketinimus – sunaikinti vampyrą Alukardą ir taip užbaigti II pasaulinio karo metu pradėtą nesantaiką.

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Hellsing[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šventasis protestantų riterių ordinas, kovojantis su vampyrais ir kitokiais antgamtiškos kilmės priešais.

  • Alucard – pagrindinis veikėjas, garsus ir galingas vampyras, kuris tarnauja Hellsing organizacijai kaip pats galingas pavaldinys, vampyrų ekspertas ir Hellsing koziris kovoje. Jis yra tikrasis vampyras, nugalėtas Abraomo Van Helsingo Bremo Stokerio knygoje „Drakula“ 1890 metais. Tačiau Hellsing visatoje vietoje to, kad būtų nužudytas Alukardas buvo paimtas į nelaisvę ir pavergtas, kad tarnautų Van Helsingo palikuoniams. Dėl nežinomų priežasčių jis buvo užrakintas Abraomo Van Helsingo sūnaus Artūro ir prikeltas iš kapo jo dukters Integros, kuri nuo tada tapo jo šeimininke. Istorijos pradžioje Alukardas Seras Viktoriją paverčia vampyre.
  • Integra Helsing – Abraomo Van Helsingo palikuonė ir Hellsing organizacijos vadovė. Šias pareigas ji paveldėjo būdama 12 metų. Ji yra dabartinė Alukardo šeimininkė. Integra yra inteligentiška ir stipri, beveik visada vaizduojama rūkanti cigarą. Nors kartais atrodo griežta ir valdinga, tačiau ji yra labai gerbiama, net tarp priešų. Integra yra vienintelė galinti įsakinėti ir pelnyti Alukardo pagarbą.
  • Seras Victoria – buvusi policijos pareigūnė, kuri po mirtino sužeidimo per misiją, į kurią buvo įtrauktas ir Alukardas, buvo paversta drakulina. Ji pasirinko geriau tapti vampyre, nei mirti. Jos tėvai buvo nužudyti ir ji neturėjo jokių artimų draugų. Tapusi vampyre Seras prisijungė prie Hellsingo organizacijos. Iš pradžių jai buvo sunku apsiprasti su vampyro dalia, ji nenorėjo gerti kraujo.
  • Walter C. Dornez – 69 metų į pensiją išėjęs Hellsing organizacijos narys, kuris dabar dirba Integros liokajumi ir tik labai reikiant atskleidžia savo tikrąsias galimybes kaip „mirties angelas“. Jis tarnavo Integros tėvui ir kartu su Alukardu dalyvavo Millenium sunaikinime daugiau kaip prieš 50 metų.
  • Kapitonas Pip Bernadotte – kapitonas Pipas Bernadotte yra samdinių būrio pavadinimu Wild Geese ('laukinės žąsys') vadovas. Juos pasisamdė Hellsing organizacija. Pipas yra labai gerbiamas tarp savo vyrų. Jis mirė per Millenium apgultį gelbėdamas Seras Viktoriją, prieš mirtį jie pasibučiavo ir Seras išgėrusi jo kraujo tapo pilnateise ir labai galinga vampyre.

Iscariot[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Organizacija kitaip dar vadinama Judo Iskariotais, tai Vatikano slaptosios pajėgos, skirtos naikinti vampyrus ir eretikus.

  • Alexander Anderson – kunigas-karys, kuris yra Iscariot pagrindinis ginklas kovoje su vampyrais. Jis turi regeneracinių savybių ir įvairių šventinių ginklų, taigi jo misijos yra ne kas kitas, o visiškas vampyrų sunaikinimas. Andersonas yra vienas didžiausių Alukardo priešų.
  • Enrico Maxwell – ambicingas ir žiaurus Vatikano slaptojo 13 skyriaus Iscariot vadas ir Alexandro Andersono bosas. Juos sieja panašūs ryšiai kaip Integrą ir Alukardą.

Millenium[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Slapta nacių organizacija, kuri slėpėsi Brazilijoje nuo II pasaulinio karo laikų. Jie išrado metodą, kaip mechaniškai sukurti vampyrus ir tuo pasinaudodami žada atkurti Trečiąjį Reichą.

  • Majoras – sociopatiškas SS pareigūnas. II pasaulinio karo laikais buvo atsakingas už nacių eksperimentus mechaniškai kuriant vampyrus. Jo didžiausia svajonė – nesibaigiantis karas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]