Heart 2 Heart

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Heart 2 Heart

Friðrik Karlsson
Biografija
KilmėReikjavikas, Islandijos vėliava Islandija
Žanraipopmuzika
Kūrinių kalbosislandų
Aktyvumo metai1992 m.
Susijusi veiklaStjórnin
Buvę nariai
Grétar Örvarsson
Sigriður Beinteìnsdottir
Sigrún Eva Ármannsdóttir
Friðrik Karlsson

Heart 2 Heart buvo laikinas Islandijos grupės „Stjórnin“ narių muzikinis projektas, sukurtas specialiai „Eurovizijos“ dainų konkursui 1992.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po sėkmingo pasirodymo 1990-ųjų „Eurovizijoje“, 1992 metais grupės „Stjórnin“ nariai Sigridur Beiteindotir (isl. Sigriður Beinteìnsdottir ir Gretaras Orvarsonas (isl. Grétar Örvarsson) sukūrė specialų projektą 1992 m. „Eurovizijos“ dainų konkursui. Prie jo prisijungė Sigridur pusseserė Sigrun Eva Armannsdotir (isl. Sigrún Eva Ármannsdóttir) ir Fridrikas Karlsonas (isl. Friðrik Karlsson). Laikiną projektą nuspręsta pavadinti „Heart 2 Heart“ vardu. Sėkmingai įveikę šalies atranką, netrukus turėjo galimybę dalyvauti „Eurovizijos“ dainų konkurse Malmėje (Švedija). Dalyviai, konkurse atlikdę dainą „Nei eða já“ (liet. Ne ar taip) ir iš komisijos pelnę 80 taškų, liko septinti.

Iširus projektui „Heart 2 Heart“, nariai Sigrun ir Fridrikas pradėjo solines karjeras, o Sigridur ir Gretaras savo veiklą tęsė grupėje „Stjórnin“. 1994 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse, kaip solistė, dalyvavo narė Sigridur Beiteindotir. Su kūriniu „Nætur“ jai pasisekė kiek prasčiau – atlikėja liko 12-oje vietoje.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimai ir pasiekimai
Prieš tai:
Stefán & Eyfi
„Draumur um Nínu“

Islandijos atstovai Eurovizijoje

1992
Po to:
Inga
„Þá veistu svarið“