Hamadas bin Chalifa al Tanis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Hamad bin Khalifa Al Thani
Šeichas Hamadas Bin Kalifas Al Tanis
Gimė 1952 m. birželio 27 d. (71 metai)
Doha, Kataras Kataras
Sutuoktinis (-ė) Bint Nasser Al-Missned
Vaikai 1
Religija Islamas (sunizmas)
Pareigos Kataro emyras
Vikiteka Hamadas bin Chalifa al Tanis

Hamad bin Khalifa Al Thani (arab. الشيخ حمد بن خليفة آلثاني, adapt. Šeichas Hamadas Bin Kalifas Al Tanis, g. 1952 m. birželio 27 d. Doha, Kataras) – Kataro emyras nuo 1995 m. birželio 26 d., po savo tėvo nuvertimo, kuris tuo metu ilsėjosi Šveicarijoje, iki 2013 m. birželio 25 d., kai perleido valdžią savo sūnui.

Šeichas Hamadas 1977 m. buvo paskelbtas kronprincu ir tuo pat metu paskirtas į gynybos ministro postą. 9-as dešimtmečio pradžioje jis vadovavo Aukščiausiajai planavimo tarybai, kuri nustatynėjo pagrindinę Kataro ekonominę ir socialinę politika. 1992 m. šeichas Hamadas išrinko Kataro vyriausybę ir buvo atsakingas už kasdienių šalies reikalų administravimą. Jis taip pat vadovavo Kataro naftos ir gamtinių dujų išteklių vystymui.

Šeichas Hamadas pradėjo mokytis Katare ir vėliau lankė Sandhurst’o karo akademiją Anglijoje. Po mokslų baigimo 1971 m., jis buvo pakeltas iki Kataro ginkluotųjų pajėgų leitenanto pulkininko laipsnio ir vadovavo 1-ajam mobiliajam batalionui, kuris jo garbei buvo pavadintas „Hamado mobiliuoju batalionu“. Vėliau buvo paaukštintas iki generolo majoro rango ir paskirtas Vyriausiuoju Kataro ginkluotųjų pajėgų vadu.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]